Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ostoba emberek! Miért szokta...

Ostoba emberek! Miért szokta (to) k okoskodni, ha eleve tudjá (to) k hogy hülyeségről beszéln (/t) ek?

Figyelt kérdés

Vagy ahhoz is túl ostobák (vagytok) hogy ezt belássá(to)k?


Akinek inge, magára veszi.

Vagy lehet linkelni olyan kérdéseket, ahol az emberek félrebeszélnek, hülyeségeket mondanak, kötekednek, "csak me azé különben is kussojjá".

Kicsit unom már hogy 10 válaszból 1 használható, és a többség akkor is kötekedik, okoskodik.


2011. szept. 15. 21:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nagyon régi kérdés, de én is tapasztaltam érdekes dolgokat. Mintha szűk látókörűek lennének az emberek, és nem tudnák elképzelni, hogy máshogy is működhet az élet.


Megkérdeztem több mint 10 éve, hogy mennyire ihatok alkoholt Daedalon tablettára. Erre jött a nyilvánvaló kiakadás, hogy miért iszom alkoholt, ha amúgy is hányingerem van?!!?!


De a történet nem egybites basszus, miért nem lehet simán válaszolni. Utóbb kiderült, hogy a pia önmagában semmi gondot nem okozott, és végül a gyógyszer sem kellett, de ha egyszer van egy csapatos lazulás, viszont az odaút miatt a sok buszozás hányingert okoz, akkor miért ne lehetne valid a kérdés, nem? Vagy bármi, de miért kell rögtön okoskodni normális válasz helyett?


Vagy ha valaki megkérdezi, hogy segít-e a zsírégetésben valamilyen tea vagy étrend-kiegészítő. Erre nem az a válasz, hogy sportoljál és diétázz te lusta disznó, mert nincsenek csodaszerek.


A válasz az, hogy diéta mellett valóban segít, mert csökkenti az éhségérzetet vagy mondjuk enyhén növeli a kalóriafelhasználást vagy bármi. Esetleg az, hogy szart se ér fogyásnál, de egyéb hatása van, ami lehet jó vagy rossz.


Ez a válasz, és nem az, hogy hülye vagy a kérdés miatt!


Vagy volt, hogy kiakadtam, amiért úgynevezett szakemberek nem tudják kiejteni a saját szakmájuk nevét. Angolul kellene mondani és németül ejtik. És ott is én lettem a beképzelt barom, amiért ilyenbe belekötök.


Pedig hát egyrészt egy áltudományról beszélünk. Nyilván, hiszen egy tudományos módszer nevét csak ki tudnák ejteni a szakértői. Másrészt értem én, hogy sok mindent mondunk magyarosan meg németesen, de nem bármit! Egy pszichológus Sigmund Freud nevét hogyan ejti? "Frajd vagy Frojd". Ugye, ez oké. Németesen. Nem mondja úgy, hogy "frúd", és ha mégis, akkor nyilván jogos a kérdés, hogy nem tudja, hogy osztrák volt, pedig ez a szakmája?


Vagy amikor szerencsétlen lány a macskája elvesztése miatt érzett fájdalmát írta ki, hogy olyanokat kapott, hogy ez csak egy macska, ne rinyáljon már, szedje összes magát! Tolerancia mesterfokon.


Nem látják az emberek sokszor, hogy a kérdés nem egy nárcisztikus idióta marhasága, hanem egy jogos kérdés, amire ők viszont sokszor pontosan úgy reagálnak, ahogy azt a kérdező felé kivetítik.


És még valami: ez pont azért egy anonim oldal, hogy a legostobább és legkínosabb kérdést is feltehesse az ember. De akármilyen anonim is, azért rossz érzés, amikor neked esnek ahelyett, hogy segítenének.


Nyilván a kérdések között is vannak rosszindulat és primitív gondolatok is, ahogy a válaszadók többsége is segítőkész, de azért veszélyes dolog ez.



Boldog karácsonyt! :D

2020. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!