Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek többsége tudatosan...

Az emberek többsége tudatosan nevel/neveltet szolgát/csicskát a gyermekéből ahelyet hogy úrnak nevelné/neveltetné?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 01:05
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen nincs más lehetőség. Akinek nincs pénze, se szerencséje, annak csicskának kell állnia, ha pénzt akar.


Úrnak meg hiába nevelnek, attól még nem leszel úr, ha nincs pénze is hozzá apádnak. Akkor legfeljebb úr lehetsz, akit csicskáztatnak.

2011. szept. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Ahogy a Polgár apuka úgy bárki nevelhet akár tudományos értelmiségit még ma is a gyerekéből. Sőt még könnyebben és egyszerűben is.


A legtöbb gyerekről az iskolában leginkább szimpátia alapján eldönti a tanár alsóban, hogy úr vagy szolga lesz. Ott már (((szinte végleg))) eldől.

2011. szept. 16. 05:57
 13/43 anonim ***** válasza:
77%
Tele vannak a munkanélküli-irodák tudományos értelmiségiekkel.
2011. szept. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem többnyire egyetértek a kérdezővel, és lehet az okát a kereszténységben keresni, de az az igazság, hogy ha ismered a keleti kultúrát, ott is vannak hasonló dolgok.

Persze jó lenne ha annyira tisztelné a szülő a gyereket, a főnök az alkalmazottat, mint amennyire ő elvárja másoktól, de szerintem TUDAT ALATT mindenki dominanciára vágyik, mert félti a pozícióját.

Ezért nevelnek jó mintapolgárokat az emberekből, ezért minden politikai és vallási stabilitás alapja az alázat és nem az intelligencia. Sőt. Az intelligens embert nehezebb átvágni, és nem elégszik meg annyival, mint a fogyasztó.


Tehát szerintem ösztönalapú a dolog, amire épül a kultúra, a norma, a társadalmi szerkezet.

2011. szept. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
70%

Nem a szülőnek kell tisztelni a gyereket,hanem a gyereknek a szülőt! Már itt kezdődik a gond!

Még a természeti népeknél sem egyenlő mindenki. Ott is van törzsfőnök stb.

A magyarban nincs olyan szó,hogy csicska. Aki más ember ugráltathat, az csicskás ( régen a tisztek tisztiszolgáját nevezték csicskásnak.)

2011. szept. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

[link]


Mégis csak van ilyen szó. ;)


És nem a rangsor a (nagy) gond.


Hanem az amire az amcsik csak most döbbentek rá, hogy megváltoztathatatlanul a legtöbb ember örökre csak szolgák, sokan meg örökre urak lesznek.

És ez leginkább a gyerekbe programozott önképen múlik.

2011. szept. 16. 07:14
 17/43 A kérdező kommentje:

"Nem a szülőnek kell tisztelni a gyereket,hanem a gyereknek a szülőt!"


Hát a kölcsönös tisztelet lenne az alap. És a kölcsönös tisztelet és szeretet sem árt.

2011. szept. 16. 07:23
 18/43 anonim ***** válasza:
85%
Valakire rábízta anyu a takarítást...
2011. szept. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

"mekkora paraszt gyoker vagy, aki egy rossz seggbedugott csicskasbol hirtelen ujgazdagkent probal urra valni"


Ez az önjellemzés, vagy csak ilyen szeretnél lenni? ;)


Amúgy végkép nem értem a felháborodásod. Kertész Ákos munkásságát nem ismerem. Legalábbis a írott munkásságát biztos.


[link]


Itt azt írják magyarozott.


"De ez nem igy megy, egy olyan paraszt mint te, mindig gyoker marad." - Ezt viszont jól látom magadról írtad. Sajnos tény ilyen maradsz.


"Mert ahhoz, hogy ur lehess, ahoz IQ is kell." Kíváncsi vagyok mennyivel több az én 134- IQ-m mint a tiéd. Mert ebből a megszólalásodból csak alacsonyabb IQ feltételezhető.


Milyen kényes témát érintettem nálad?

2011. szept. 16. 07:39
 20/43 anonim ***** válasza:
53%

Én is így látom, a társadalom alacsony jövedelmű rétegei eleve jónak látják, hogy tanulja meg mi az élet.

Aki alkalmazott, tudja, hogy a gyerekből akkor lesz jó alkalmazott, ha nem gondolkodik, nincs ötlete és engedelmeskedik. Ezt csak bele lehet nevelni.

Ha nem neveled belé, akkor egy 10-15 fős osztályon egyszerűen nem állja meg a helyét.

Igen, a legtöbben megtörik a gyerek akaratát, és azzal a jelszóval, hogy a munkahelyen lesz főnöke, és nem csinálhat azt amit akar.

Ezek a pesszimista szülők. Az optimista önbizalmat nevel belé, aztán a gyerek meg szenved, mert nem tud érvényesülni. Vagy vállalkozó lesz és egész életében görcsöl a pénzen én is ebbe a kategóriába tartozom.

2011. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!