Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek többsége tudatosan...

Az emberek többsége tudatosan nevel/neveltet szolgát/csicskát a gyermekéből ahelyet hogy úrnak nevelné/neveltetné?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 01:05
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

Több diplomás-funkcionális analfabéta, nagy/nagyban fogyasztó-szegényes életű mind mind lehet szolga és úr is.


Úgy "látom" itt mégsem automatikus a döntés "mindig". Bár sokan szándékosan prolit vagy jó munkás embert, vagy diplomás irodistát nevelnek a gyerekből.


Azt hogy miért nevelnek vagy hagyják hogy az iskola szolgát neveljen a gyerekükből. Következetes neveléssel bárki gyereke lehet úr aki majd úrkén is élhet.

Persze értem hogy sok szolga (szülő) esküt ellensége az úr, és ezért nevel a gyerekből is szolgát. Bár ez így azért mégis furcsa, mert a gyerek ugyan attól fog szívni mint ő.

Meg látom van itt kishitűség is meg zavar is. Például bármilyen gazdag, például egy sztár, ha valaki más ugráltatja akkor ő is csak egy szolga.

2011. szept. 16. 23:54
 42/43 anonim ***** válasza:

07:01

ezzel egyetértek, sőt néha a szülőnek a gyereket meg is kell verni, ha szereti, sőt néha agyon is kell verni, persze csak a saját érdekében...


07:23

ez hülyeség, milyen szeretet meg tisztelet? nem kell bzit nevelni a gyerekből. igen is verje agyon néha, és dobja ki az utcára. ha hazajött este 5kor az egésznapos iskolából, csinálja meg a házifeladatot, mosogasson el, takarítson ki, és ha jól viselkedett, akkor leülhet a tv elé.


08:05

így is lehet nézni, bár szerintem az önbizalom nem zárja ki az alkalmazkodást, amiről te beszélsz az az önfejűség, még csak nem is önállóság


11:15

kíváncsi lennék a véleményedre, nekem is megvan


23:54

nekem ugyanez a véleményem, sőt, más témákra is kiteríteném, de erre általában a tudatlan többség úgy reagál, hogy minden csak egy dologtól függ. avagy attól leszel jó ember ha sok diplomád van, vagy vezető pozíciód,vagy magas iqd, vagy akármi, amivel felvághatsz mások előtt, és kompenzálhatod a belső elégedetlenséged...


csakhogy a valódi kreativitást, élethez és emberekhez való hozzáálást (pl kölcsönös tisztelet) nem lehet számokkal mérni, és nem lehet vele dicsekedni, ezért senki sem erre koncentrál.

személyes véleményem hogy attól hogy valaki lelkileg úr, még szolgálhat valakit vagy valamit, de ettől nem lesz szolga abban az értelemben, hogy öntudatlanul követi a törvényeket.

2011. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, hogy a Polgár apuka még a kommunizmus alatt kezdte a szülői feladatokat. Akkor mindenkinek volt állása, bizonyos társadalmi réteghez tartozók pedig gyorsabban emelkedtek ki.


Pénz és háttér nélkül nem tudom, hogyan lehet gyereket nevelni. Ráadásul a Polgár családban erősen megmondták, hogy mit csináljon a gyerek. Persze tehetséges volt, de a szájába rágták, hogy mit kell tennie. Ha Polgár apuka meghalt volna idő előtt a kölykök vajon maguktól mit értek volna el?


A kérdező stílusa kicsit furcsa valahogy az egész téma túlságosan sarkos, túl sok benne az előítélet.

Én azt érzem a kérdésből, hogy aki nem lesz úr az szar ember? Akkor a mekiben ki adja a sültkrumplit, amikor baromi éhes vagyok? Ez haszontalan munka???

Sok olyan ember dolgozik ott, aki akár csonka családból származik, de még árvával is találkoztam. Most ezeket lenézi a kérdező?

2011. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!