Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek többsége tudatosan...

Az emberek többsége tudatosan nevel/neveltet szolgát/csicskát a gyermekéből ahelyet hogy úrnak nevelné/neveltetné?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 01:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
De miből gondolod, hogy tudatosan nevelik a szülők ilyenné a gyerekeiket?
2011. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
63%
Például aki 18-20 évesen, mindenfél végzettség nélkül, átlagos, vagy azalatti anyagi körülmények között gyereket vállal, azzal a jelszóval, hogy ő szerelmes, az előre tudhatja, hogy a gyerekéből nagyobb eséllyel lesz gyári munkás, mint cégvezető..
2011. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
De a célja nem az, hogy tudatosan szolgát neveljen belőle, egyszerűen hülye a szülő, hogy belegondoljon a tetteinek következményébe. Ezért a példád nem jó erre az esetre.
2011. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a példám a válasz: Az embefek többsége nem tudatosan választja a gyerekének a lehető legkeményebb életet, hanem butaságból, mert nem képesek előre gondolkodni.
2011. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
65%

Jó, de, ha nem vállal gyermeket fiatalon -ugye ez annak idején teljesen logikus volt- akkor meg a vége az lesz, hogy van egy csomó lassacskán kiégő 30-40 éves szingli pasi/nő. Nők azok tragikusok ebben a korban általában (és veszélyesek is :D)


Ráadásul, ha az emberek nem szülnek annak csak az az eredménye, hogy majd a CIGÁNYOK szülnek, és nem 1, nem kettőm, nem három hanem 4 meg öt gyereket egy alomba. Ha nem többet. Na azokból lesz aztán -ahogy te fogalmazol, és ahogy a Magyar kultúra megítéli őket- szolga. Persze ez már karrierista barátainmnak sem mindegy és sírnak, hogy mer így meg úgy a cigányok. Mikor elmondom nekik, hogy, ha így folytatják nem lesz jobb akkor meg meglepődnek hát lol :/


Egyébként az, hogy 20 évesen szülsz e vagy sem az nem áll kapcsolatban azzal, hogy gyári munkás lesz e agyereked, vagy cégvezető. Ezt bármelyik családban megfigyelheted, ha van rá lehetőséged. Nálunk is fennál egyféle "anomália" a tesók között, van aki lszrik mindent, van aki egyetemre megy... Ez elég sok helyen így van. Ma meg már a későn gyermeket vállalók is -tudjátok akik előre gondolkodtak- a csőd szélén állnak. Bár ez utóbbi megfigyelésem csak néhány barátomra korlátozódik, biztos vannak még gazdagabbak is.

2011. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a példám a válasz: Az embefek többsége nem tudatosan választja a gyerekének a lehető legkeményebb életet, hanem butaságból, mert nem képesek előre gondolkodni."


Mondjuk szerintem a kemény élet is jobb mint a semmi :) Bár attól függ, hogy szerinted mi az. Ha pl úgy gondolod, hogy egy gyárban dolgozni a lehető legrosszabb akkor veled van a probléma.

2011. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
72%
Akkor velem van a probléma, mert bizony szerintem annál silányabb élet nincs. Tudom, suli alatt végig hol nyomdában, hol gyorsétteremben, hol postán dolgoztam, ezek a tipikus lélekölő aljamunkák, éhbérért. Most viszont olyan munkám van, amit élvezettel csinálok, annyi fizetésért, hogy hitel nélkül 3 éven belül megvehettem az első lakásomat. Ja, megtehettem volna, hogy húszévesen szülök, aztán ottragadok egy gyárban melózni, majd egy lakótelepi albérletben tengődve egész nap arra gondolok, hogy biztos nem boldogít a pénz, a gyerekemnek meg jók lesznek ezek a körülmények is, minek neki új ruha, jó minőségű étel, fizetős tanfolyamok iskola mellett, stb..
2011. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
87%

Hol találkozik a kettő? Karriert lehet csinálni, de az sem jelent semmit. Rengetek művész élt ennél silányabb életkörülmények között is életében. Akkor ő most szolga volt? Na ne nevettes.


Mi sem élünk jó anyagi körülmények között, ahogyan a diplomás roknaim sem (mondjuk attól függ kit nézek. Van aki a pénzre és jómódra hajt csak, de az kb annyira értelmes is -a családom ellen elkövetett bűneiről meg ne is beszéljünk........inkább, ha lehet- Másik tanár rokon meg lszarja az egészet. Vele lehet komolyan beszélgetni, nem így leegyszerűsítve az egészet)


Jó persze, elhiszem én, hogy sokaknak nem mutat túl a bölcsességük ennél a két végkpontnál és nyilván mindenki küzd az ellen, hogy az egyébként rendkívül felületes társadalmi megítélés miatt ne érezhesse magát rosszul, de... Nemtom. Én nem így gondolkodom.


Persze egyébként van abban is igazság amit írsz, de itt vannak tesóim. Ők úgy gondolják, hogy nekik gazdagnak kell lenniük és szorgalmasan tanulnak. A baj az, hogy nem tudnak semmit, nem értenek semmit és csak hajszolnak egy olyan életvitelt amit mások elvárnak tőlük.


Elég, ha megnézed miben van pénz. Persze, hogy a tömeges dolgokban. Az igazi értékek meg hánykolódnak erre arra a nagyvilágban.


Én magam inkább lennék tehetséges költő az utcán, mint Sebestyén Balázs :D De ez már az én problémám.

2011. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 70% hány éves vagy, férfi/nő?
2011. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
46%

Az élet ironikus.


Egyébként mit akartál kérdezni igazából? Mert ez így nagyon filozofikus (és provokatív) hangvételű...

2011. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!