Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek többsége tudatosan...

Az emberek többsége tudatosan nevel/neveltet szolgát/csicskát a gyermekéből ahelyet hogy úrnak nevelné/neveltetné?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 01:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:05


Hát igen az úriosztályba kerülséhez származás és vagy protekció kell. Mindenképpen kapcsolatok.

Ha te is majd úrnak neveld a gyereket, ő majd már könnyeben érvényyesül.


Amúgy a válasz nem hisznek magukban sem a gyerekben, vagy szimplán hülyék.

2011. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Kálvinizmus társadalmi hatása is komoly ok.


Amúgy indiába a dalitok/párjákon kívül a legtöbben nem legalulra vagy legfelülre sorolják be magukat.

2011. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%

Hát, elég tanulságos olvasni ezeket a hozzászólásokat.

A legtöbben problémát látnak, bosszankodnak miatta, majd beletörődnek. Ahelyett, hogy tennének ellene. Nekem azt tanították a családomban, hogy ha tanulsz, dolgozol, mindig fejleszted magadat, akkor sikeres lehetsz. A szüleim a semmiből hoztak össze egy jól menő saját vállalkozást, az 5 gyereket kitaníttatták, mindenki megy most már a maga útján, a saját lábán. És nincs problémája senkinek sem az egzisztenciájával. Én tavaly 28 évesen kezdtem bele a saját vállalkozásomba, a kezdőtőkét én kerestem meg az egyik multinál. Senki nem nevelte belém azt, hogy csicskája legyek valakinek, vagy hogy bárkit csicskáztassak - azt nevelték belém, hogy ha dolgozol, akkor érsz el eredményt, nem a szájtépéssel.



Csak egy kérdés kérdező: hol és mikor végezted el az IQ tesztet? Mert az írásodból nem az általad említett eredmény szűrődik le.

2011. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Diszlexiás "voltam". Ma már gyorsan olvasok. De az írásomon öröké meg fog látszani. (A legnagyobb hibám hogy összetett szóbeli fordulatokkal élek írásban.) És a logopédusok készítettek IQ teszteket. Amúgy az elsőn izgultam és rég is volt az 127 IQ volt, aztán később volt egy 137 IQ eredmény majd egy 134 IQ-s eredmény.
2011. szept. 16. 10:14
 25/43 A kérdező kommentje:

Ez egy másik témát a nyelv használat túlhangsúlyozást és elitizmust juttatja eszembe, és azokat a tizenkilencedik századi már rég megdőlt tévhitet hogy ha valaki egy dologban jó az mindenben jó.


Én nem vagyok zseni. De azt jól látom hogy a világ tudósi és híres zsenijei is, rengetek hibával és hiányossággal (sőt ők gyakran az átlagnál jóval többel) rendelkeztek.

2011. szept. 16. 10:19
 26/43 anonim ***** válasza:
96%

Én nem csak arra gondoltam, hogy a helyesírásoddal vannak problémák - erre a diszlexia valóban ad magyarázatot. Inkább arra, hogy nagyon leegyszerűsítve (csak A vagy B) látod a dolgokat. Valóban lehetséges olyan eset, hogy a szülő kishitűsége miatt nem nevel elég önbizalmat a gyerekbe, emiatt annak sokkal kisebb az esélye érvényesülni a későbbiekben. De hogy csak csicskák és urak legyenek, ez így elég erős általánosítás. Vannak társadalmi egyezségek, emiatt hierarchiák is, de ezek nem kőbe vésett korlátok.


Amúgy abban valóban igazad van, hogy már annyira szétágazó a tudomány, hogy nem lehet valaki mindenben zseni. Bizonyos embereknek máshogy van "drótozva" az agya, így pont bizonyos dolgokra áll rá nagyon, bizonyosakra meg nagyon nem.


(Amúgy azt azért tudod, hogy a logopédus nem egyenlő a pszichológussal. Valóban hiteles IQ tesztért menj el a MENSA-hoz - ezt a legegyszerűbb elintézni)

2011. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Soha nem volt olyan hogy valaki jó mindenben. Amúgy jártam már pszichológusnál. Ők megerősítették, hogy magas az IQ-m és hogy nagyon jó a felfogó és értelmező képességem.


A MENSA-ról amúgy meg van a véleményem.


Hát még Európában is urak és szolgák voltak vannak még (mindig). De itt keleten, ez még inkább igaz.

2011. szept. 16. 11:15
 28/43 bitangbigtank ***** válasza:
100%
CSak egy kérdés. Ha mindenkit úrnak nevelnének, ki dolgozna? Nem csak ez a 2 db megoldás van
2011. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Hát van olyan hely a földön ahol a többséget inkább úrnak nevelik mint szolgának. Ott a külföldiek végezik a nem úri munkát.
2011. szept. 16. 12:15
 30/43 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam hogy azok jó helyek.


De azt igen hogy aki oda megy szolgának, ott különbnek érzi magát sokszor mint ahonnan oda ment.

2011. szept. 16. 12:18
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!