Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » T I is észrevettétek már,...

T I is észrevettétek már, hogy nem szeretnek minket külföldön?

Figyelt kérdés

Így a környező országokra gondolok.

Szlovákiába pl engem kiszedtek a sorból a rendőrök mert

láttak,hogy magyar rendszámú autóval megyek!

És sok országban tapasztaltam ilyesmit ahogy megtudják,hogy

Magyarországról jöttem elkezdenek olyan furán viselkedni,

Ukrajnába pl nagyon közömbösen viselkedtek velünk a hotelbe,

Romániába meg mesélte apu,hogy nem adtak neki fagyit mert

elkezdte magyarul mondani félig románul és nem adtak neki :S:S

Németbe is nagyon közömbösek,bár ott mindenkivel azok..

Távolabb pl olaszban nagyon kedvesek voltak és a hangulat is nagyon jó volt :))


25/L


2011. szept. 16. 02:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%

Ha kedvesen (nem fölényesen) mosolyogsz mindenhol szeretni fognak! De ha nem vetjük be ezt a csoda fegyvert, hát tény hogy csak ott szeretnek minket, ahol még nem hallottak rólunk.

Európában mi lettünk a bűnbakok. :S És csakis hamis (tény szerűen hamis) vádakkal illetnek minket.

2011. szept. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%

Hát a környező országokban, ahol él magyar kisebbség, ott még jó, hogy nem szeretnek. Németországban meg ott a sok magyar vendégmunkás, az sem jó pont. Meg a cigányokkal azonosítják a magyarokat. Ezekre hiába mosolyogsz.

De például már a horvátoknál annyira nincs probléma, hiába szomszédok, egyrészt mert ott szinte egyáltalán nem élnek magyarok, másrészt nem is néznek annyira le, mint nyugaton, mert azért ők is elmaradottak.

2011. szept. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


Mondd, ismered a történelmünket? A szomszédok naná, hogy nem szeretnek minket, mert a lopott ősi földünkön élnek (magyarán nélkülünk nem lenne országuk) és ezt ők is tudják jól. És tudják, hogy igényt tartunk ezekre a földekre és azt is tudják, hogy egy részét vissza is kaphatnánk (pl.: ahol többségben magyarok élnek). Továbbá ahogyan a második válaszoló írta, ezek a cigányok mindenhova elvándorolnak, ott szétlopnak mindent és azt mondják kint, hogy magyarok. Bezzeg itthon, ha segélyről van szó, akkor aztán cigányok.

2011. szept. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

A második válaszoló németek kontra magyar vendégmunkások állítását megcáfolnám. Először is a németek örülnek, hogy a magyarokat úgymond ki lehet használni, itt a "hülye" magyar örül a 10-15 eurós órabérnek is, ami egy németnek akár 25 euró is lehetne.


Mellesleg nagyon szeretik a romazenét, amit ők itt már Magyarországgal azonosítanak -ki-ki döntse el, hogy ez jó vagy rossz. Szerintem a roma zene nem gáz Magyarországra nézve.


Én egyébként itt élek Németországban, van itt kint egy-két magyar barátom. Velük szoktunk néha sétálgatni meg beszélgetni az utcán, és amikor valaki elhalad mellettünk vagy közel van, ők mindig elhallgatnak, nehogy meghallják, hogy nem németül beszélünk. De én nem értem miért, engem sosem érdekelt, hogy megbámulnak, mert számukra valami érthetetlen nyelvet beszélek. Sőt!!!

2011. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
Németországban nem tapasztaltam ilyent. A környező országokban éppen az ilyen nagyhangú,Trianont vissza követelő nagymagyarok miatt nem szeretik a magyarokat. Hiába vannak kevesen,de nagy a hangjuk. Nem képesek tudomásul venni,hogy bármennyire igazságtalan volt is Trianon, 100 év után már nem lehet visszacsinálni.
2011. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes sok helyen több száz év után csináltak vissza ilyent.
2011. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%
Miért? "Itthon" szeretnek? Mit érsz el pl. ha rámosolyogsz valakire ebben az országban? Örülhetsz, ha csak szimplán elküld a ku...any...-ba és nem veri be a képedet. Az ilyen embereket külföldiként én se kedvelném túlzottan...
2011. szept. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%
Nyugatra kell menni és nem volt kommunista országba.
2011. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
A magyar ember viselkedésével, mentalitásával van a probléma, nem Trianonnal. Trianonról annyit, hogy az őseink is más népektől szedték el a területeket, akkor pedig tőlünk.
2011. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
nem kifejezettem a magyar mentalitással van baj, hanem általában az emberi mentalitással. Azzal, hogy mindenki általánosít. Sajnos rólunk negatív irányba... de fordított esetben is így van, ha valamilyen nemzetről jót gondolnak mások, attól még lehet köztük sok százezer szemét alak is.
2011. szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!