Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiket rendszeresen kiskorúnak...

Akiket rendszeresen kiskorúnak néznek: hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, csuda fiatal pofival és alacsony termettel "megáldva". Rendszeresen minimum 10 évvel fiatalabbnak néznek, és oké, hogy ez később majd nagyon jól fog jönni még nekem, meg ne legyen ennél nagyobb problémám, de engem már akkor is nagyon idegesít, mert időnként elég megalázó.


Csak a közelmúlt eseményei:


-boltban, postán köszönök normálisan: Jó napot kívánok!, erre viszontválasz: Szervusz!

-boltban, postán más esetben magázódunk egy darabig, majd nem bírja tovább a -sok esetben- középkorú hölgy, és elkezd tegezni: Mit adhatok még neked? Jaj, tegezlek, ugye, nem baj? Olyan fiatalka vagy!

Na most akkor én mit mondjak erre? A sokadik ilyen eset után leforrázottan mondom, hogy nem baj, és igyekszem elhúzni a csíkot.

-a bankban, ahova rendszeresen járok, egy félig ismerős ügyintéző nő a fejébe vette, hogy márpedig ő tegezni fog. Nem gyerekkorom óta ismer, hogy ilyet tegyen, látásból ismerjük egymást egy társaságból, látta már a személyimet is ötezerszer, nagyobb gyerekei vannak, mégis folyamatosan tegez, én meg azért is magázom. Már nem fogja észrevenni magát, ebben nem reménykedem, de lássa, hogy nekem ez nem kenyerem. Én még a régi illemet tanultam, miszerint egy bizonyos kor fölött idegenek nem tegeződnek. Szerintem én pedig már bőven kinőttem azt a kort, amikor idegenek még úton-útfélen letegezhettek.

-a legdurvább eset szintén a bankban volt, egy másik ügyintézőnél, adóval kapcsolatos papírjaimat mutattam neki az ügyintézéshez, erre átváltott tegezésre (addig nem szólított sehogy sem, a köszönésemet is bajusz alá morgással fogadta), és megkérdezte, hogy "Ugye, nem saját ügyben jársz el? Mert akkor be kell hívnod a papírok tulajdonosát." Igazából köpni-nyelni nem tudtam hirtelen. Majd pedig megmondtam, hogy ÉN VAGYOK A PAPÍROK TULAJDONOSA, AZ ÉN NEVEM ÉS AZ ÉN ADATAIM VANNAK A PAPÍRON, BÁRMILYEN FURCSA IS. Na erre úgy meglepődött ő is, hogy rögtön elhitte, nem kérte el a személyimet, majd igyekeztünk nagyon gyorsan befejezni az ügyet.


Nekem ebből már tényleg nagyon elegem van. Nem tudom, hogy mit tehetnék még, mert arcra elvileg normális arcom van, nem maradtam el a fejlődésben, szellemileg is teljesen ép vagyok, csak annyi, hogy én nem sminkelek, mint a tinédzserek és a nők többsége + genetikailag kissé fiatalabbnak is nézek ki. Na ez a kettő így összesen úgy hat az agyonvakolt tinik mellett, hogy őket nézik az én korosztályomnak, engem pedig az ő korosztályuknak.

Már direkt levágattam a derékig érő hajamat is hátközépig érőre, mert minden agyonszolizott cicának derékig ér a póthaja, mégsem segített semmit. Sminkelni emiatt nem nagyon szeretnék, mert extra érzékeny fehér bőröm van, nem lenne jó tönkretenni.

Normális, divatos ruhákban járok, de tény és való, hogy alacsony vagyok. Ha kicsit magasabb sarkú cipőt veszek fel, már úgy néznek rám, mint a kislányra, aki felvette anyukája cipőjét.


A szüleim kimondottan haragszanak érte, amikor mondom, hogy ez engem idegesít. Szerintük "nincs más bajom", meg "hülyeség emiatt haragudnom bárkire is", meg "örüljek neki". Minek? Hogy folyamatosan megaláznak ezzel? Így már nekik sem mondok semmit. A kifejezett ciki akkor van, amikor velük megyek valahova, mert a szüleim mellett triplán kislánynak kezel minden ügyintéző, boltos, postás, anyámkínja. Pl. anyu megkért, hogy intézzek el neki valamit, amíg ő átszalad máshová. Erre a nőci: inkább várjuk meg anyukádat. A pulykaméreg itt is elöntött: mondtam, nagylány vagyok már.


Mit lehetne tennem ilyen extrém durva esetben? Tényleg kezdjek el sminkelni?


Egyszer elmondtam a szüleimnek, hogy rajtam talán már csak az fog segíteni, ha férjhez megyek, és a nevemben lesz az Xné. Na erre az lett, hogy akkor meg Xnét fogják rajtam keresni, hogy hol van, küldjem be. A legrosszabb, hogy igazuk van.


Slusszpoén: barátom van, akivel szeretjük egymást, dolgozom, sokat tanultam azért, hogy legyek valaki.


Mit tudnék tenni? Csak a smink? Mert akkor valamit igazítok az arcomon sminkkel, ha az segítene, de sajnos tudom, hogy hamar ki fogja kezdeni a bőrömet.


2011. szept. 16. 12:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Én már Xné vagyok, de még mindig ugyanaz a helyzet, amit Te is írsz. Az nem zavar, ha tegeznek, sőt örülök neki, nekem túl távolságtartó a magázódás, nem szeretem. De amikor pl. szeszes italt kell vennem a boltban, bizony el szokták kérni a személyimet... Én meg jót mosolygok rajta :D
2011. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
Pár évvel fiatalabb vagyok nálad, de 18-nak nézek ki kb., vékony vagyok, és alacsony is eléggé, de nem különsebben érdekel, ha van kis borostám, akkor általában néhányan magáznak. Régebben zavart, de most már nem érdekel különösebben. Rosszabb lenne, ha idősebbnek néznék ki. Érdekes, mert ha előre engedek valakit, akkor szinte mindig tegeznek :)
2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
56%

Ne hisztizzél már, egy halvány smink nem fogja tönkretenni a bőrödet!:D

Amúgy meg fogadd el, ha ennyire nem tudsz mit kezdeni magaddal. Vagy plasztika.

2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%

Én is ilyen vagyok. A hang, a testtartás, a tekintet, az öltözet többet számít, mint a smink. A sminkkel csak azt éred el, hogy egy sminkelt tizenévesnek néznek. Próbáld ki. Húzd ki magad, és mereven köszönj az embereknek mély hangon, hogy "Jó napot kívánok, tetszik haladni, vagy várjunk még?", a szemeddel meg hunyoríts. :))) Én legalábbis ezzel szórakoztatom magam néha. Hatásos.


Engem egyébként nem igazán zavar, arra szoktam gondolni, hogy harminc év múlva micsoda jó dolgom lesz. 30 vagyok, és 14-16-nak szoktak nézni. Valami miatt nem ráncosodok, és nagyon vékony is vagyok, mellé a tekintetem is elég ártatlan. Ez van. Szerintem is inkább jó, mint rossz.

2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Én 10 évvel vagyok idősebb Nálad, és még mindig nincs vége. Okosat nem tudok mondani, de átérzem a fájdalmadat.


Én gyűlölöm, hogy fiatalabbnak néznek.


Vadidegenek letegeznek, képesek voltak megjegyzéseket tenni, hogy milyen fiatalon lettem terhes és szültem (valójában 32 illetve 33 évesen), és ami a legkellemetlenebb, mivel a férjem 8 évvel idősebb nálam, és őszül, rendszeresen az apámnak nézik. 36 éves vagyok, egyetemen tanítok, és volt, hogy a félév elején a diákok nem akartak az ajtóhoz engedni, hogy kinyissam a szobát, hogy ne tolakodjak, ők voltak itt előbb...


De már alakulgatnak az első ráncok, szóval nem tarthat örökké.

2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%
én 22 vagyok de sokszor még az én személyimet is elkérik ha nem vagyok kisminkelve. a smink segíthet a dolgon, meg nem tudom milyen a hajad, de az is sokat számít. amúgy meg egyrészről örülj is neki, sokan mit nem adnának -10 évért. tudom sokszor zavaró de mégis jobb mint koravénnek lenni.
2011. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

A bankos eset nem nehéz, mert ha letegeznének, és megkérdőjeleznék, hogy a saját ügyemben járok -e el, akkor fennhangon kérném a fiókvezetőt, és közölném, hogy azt hittem ez egy profi pénzintézet, ahol az ügyfelet nem sértegetik, márpedig itt ez és ez történt. Majd mikor kellőképpen leteremtette a felelősöket, és azoknak a feje már nem lehet sokkal vörösebb, elintézném az ügyet, amiért odajöttem, kínosan ügyelve arra, hogy nyugodt hangvételben és udvariasan beszéljek a továbbiakban, megadva az élét a dolognak, és esélyt adva az ügyintézőnek, hogy elgondolkozzon, kit tegez le legközelebb.

Egyébként én egyszerűen oldom meg: aki letegez, azt én is tegezem. Ha nem adja meg a tiszteletet, akkor én sem fogom, teljesen mindegy, hány éves.

Szerintem ne változtass semmin, csak a hozzáállásodon. Ha ok nélkül tegeznek, akkor pirítsd rájuk, tedd fel a kérdést: "Mikor ajánlottam fel a tegezést?"

2011. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

annyira nem kell félni attól a sminktől.

én is genetikailag nagyon fiatalos arcot örököltem (anyukám, 50 éves, és rendszeresen 40 alattinak nézik, semmi ráánca nincs).

14 éves korom óta sminkelem magam, egy ráncom sem lett.

elég kihúzni a szemed, egy kis szempillaspirál, szájfény, kész.

egyébként meg tudlak érteni...én néha sok "vakolatot" teszek magamra, de még úgysem néznek 18-nak.

a bankban, postán úgy kezelnek, mint Önt. :D

én egyébként nagyon szeretek tegeződni, és dícséretnek veszem, hogy fiatalabbnak gondolnak. én minden további nélkül visszategeztem a banki ügyintézőt - ha már ő is tegez engem - hiába volt 40 év körüli.

nem vette fel.

ezt szoktam egyébként tenni, de úgy látom, az emberek örülnek neki, így közvetlenebb, oldottabb a légkör.

cigit, italt pedig egy ideje mindig a közeli boltban veszek, ott már tudják a koromat, és nem kérnek személyit.

örülj neki, hogy szerencsés alkat vagy!

22/L

2011. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából ez a francos adópapír akasztott ki ennyire, ez pár napja volt. Eddig is nagyon bántott, de akkor bőgni tudtam volna. Ha hiszti, ha nem. Tudom, hogy később jól fog jönni, ezzel nincs is gond, de addig hogy bírom ki. Ha lelkileg túljutok rajta, ki fogok találni valami poént, mert másképp nem megy.
2011. szept. 16. 12:57
 10/35 anonim ***** válasza:
74%

Sok éve volt, amikor még fiatal voltam, 23 éves. Anyám szegény öngyilkosságot kísérelt meg, és rohantam hozzá a kórházba, beszélni az orvossal, hogy mi történt, hogy van? Erre megkérdezi, hogy miért, nem tudom? Hát mondom, én már nem otthon élek. Erre azt kérdezi, miért? Mert férjhez mentem. Ez így volt. Jó, nem tegezett le, de úgy meglepődött és felháborodott, hgy miért nem anyámmal élek, hogy az csuda.

Még 30 évesen is letegeztek, és rendszeresen beálltak elém a sorba.

Igen, elég kellemetlen, de ne húzd fel magad, mert ahogy telik-múlik az idő, változni fogsz. Most már, hogy ,,öreg" vagyok (már 50 is elmúltam) már sz..ba se vesznek. És ez se jó érzés. Nem mondom, hogy élvezd ki, de próbáld fagyos viselkedéssel kivédeni. Teljesen úgy se tudod, hozzá kell szokni. Más választása úgy sincs az embernek.

2011. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!