Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiket rendszeresen kiskorúnak...

Akiket rendszeresen kiskorúnak néznek: hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, csuda fiatal pofival és alacsony termettel "megáldva". Rendszeresen minimum 10 évvel fiatalabbnak néznek, és oké, hogy ez később majd nagyon jól fog jönni még nekem, meg ne legyen ennél nagyobb problémám, de engem már akkor is nagyon idegesít, mert időnként elég megalázó.


Csak a közelmúlt eseményei:


-boltban, postán köszönök normálisan: Jó napot kívánok!, erre viszontválasz: Szervusz!

-boltban, postán más esetben magázódunk egy darabig, majd nem bírja tovább a -sok esetben- középkorú hölgy, és elkezd tegezni: Mit adhatok még neked? Jaj, tegezlek, ugye, nem baj? Olyan fiatalka vagy!

Na most akkor én mit mondjak erre? A sokadik ilyen eset után leforrázottan mondom, hogy nem baj, és igyekszem elhúzni a csíkot.

-a bankban, ahova rendszeresen járok, egy félig ismerős ügyintéző nő a fejébe vette, hogy márpedig ő tegezni fog. Nem gyerekkorom óta ismer, hogy ilyet tegyen, látásból ismerjük egymást egy társaságból, látta már a személyimet is ötezerszer, nagyobb gyerekei vannak, mégis folyamatosan tegez, én meg azért is magázom. Már nem fogja észrevenni magát, ebben nem reménykedem, de lássa, hogy nekem ez nem kenyerem. Én még a régi illemet tanultam, miszerint egy bizonyos kor fölött idegenek nem tegeződnek. Szerintem én pedig már bőven kinőttem azt a kort, amikor idegenek még úton-útfélen letegezhettek.

-a legdurvább eset szintén a bankban volt, egy másik ügyintézőnél, adóval kapcsolatos papírjaimat mutattam neki az ügyintézéshez, erre átváltott tegezésre (addig nem szólított sehogy sem, a köszönésemet is bajusz alá morgással fogadta), és megkérdezte, hogy "Ugye, nem saját ügyben jársz el? Mert akkor be kell hívnod a papírok tulajdonosát." Igazából köpni-nyelni nem tudtam hirtelen. Majd pedig megmondtam, hogy ÉN VAGYOK A PAPÍROK TULAJDONOSA, AZ ÉN NEVEM ÉS AZ ÉN ADATAIM VANNAK A PAPÍRON, BÁRMILYEN FURCSA IS. Na erre úgy meglepődött ő is, hogy rögtön elhitte, nem kérte el a személyimet, majd igyekeztünk nagyon gyorsan befejezni az ügyet.


Nekem ebből már tényleg nagyon elegem van. Nem tudom, hogy mit tehetnék még, mert arcra elvileg normális arcom van, nem maradtam el a fejlődésben, szellemileg is teljesen ép vagyok, csak annyi, hogy én nem sminkelek, mint a tinédzserek és a nők többsége + genetikailag kissé fiatalabbnak is nézek ki. Na ez a kettő így összesen úgy hat az agyonvakolt tinik mellett, hogy őket nézik az én korosztályomnak, engem pedig az ő korosztályuknak.

Már direkt levágattam a derékig érő hajamat is hátközépig érőre, mert minden agyonszolizott cicának derékig ér a póthaja, mégsem segített semmit. Sminkelni emiatt nem nagyon szeretnék, mert extra érzékeny fehér bőröm van, nem lenne jó tönkretenni.

Normális, divatos ruhákban járok, de tény és való, hogy alacsony vagyok. Ha kicsit magasabb sarkú cipőt veszek fel, már úgy néznek rám, mint a kislányra, aki felvette anyukája cipőjét.


A szüleim kimondottan haragszanak érte, amikor mondom, hogy ez engem idegesít. Szerintük "nincs más bajom", meg "hülyeség emiatt haragudnom bárkire is", meg "örüljek neki". Minek? Hogy folyamatosan megaláznak ezzel? Így már nekik sem mondok semmit. A kifejezett ciki akkor van, amikor velük megyek valahova, mert a szüleim mellett triplán kislánynak kezel minden ügyintéző, boltos, postás, anyámkínja. Pl. anyu megkért, hogy intézzek el neki valamit, amíg ő átszalad máshová. Erre a nőci: inkább várjuk meg anyukádat. A pulykaméreg itt is elöntött: mondtam, nagylány vagyok már.


Mit lehetne tennem ilyen extrém durva esetben? Tényleg kezdjek el sminkelni?


Egyszer elmondtam a szüleimnek, hogy rajtam talán már csak az fog segíteni, ha férjhez megyek, és a nevemben lesz az Xné. Na erre az lett, hogy akkor meg Xnét fogják rajtam keresni, hogy hol van, küldjem be. A legrosszabb, hogy igazuk van.


Slusszpoén: barátom van, akivel szeretjük egymást, dolgozom, sokat tanultam azért, hogy legyek valaki.


Mit tudnék tenni? Csak a smink? Mert akkor valamit igazítok az arcomon sminkkel, ha az segítene, de sajnos tudom, hogy hamar ki fogja kezdeni a bőrömet.


2011. szept. 16. 12:45
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm! Nagyon jólesnek a komment óta érkezett válaszok is! :-))
2011. szept. 16. 12:58
 12/35 anonim ***** válasza:
74%

Biztosan sokan fogják mondani még neked, hogy örülj neki, hogy fiatalnak tűnsz:) de én elhiszem, hogy idegesít, pláne egy bizonyos kor után. Mert ha teszem azt 23 évesen nem néznek 18-nak se, az még annyira talán nem gáz, de a 26 év már az a kor, ahol egy nő tényleg nő, és elvárja, hogy úgy is kezeljék, ne kislányként. Nem tudom mit lehetne tenni azon kívül, hogy kicsit "idősebbé" alakítod a külsődet. Szerintem sem kell agyon sminkelned magad, viszont lehet, hogy egy szemceruza-szempillaspirál kombó sötétítené a szemed, ezért nem tűnnél annyira fiatalnak. Lehet kapni természetes alapú pirosítót is, ha egy leheletnyit raksz az arccsontodra, el se hiszed mennyit számít. A másik a hajviselet. Azt nem írtad általában hogyan hordod, összefogva, kibontva, van-e frufru-d(mert az is fiatalít), tépettebb-e, vagy fokozatos. Szóval a hajviselettel is lehet variálni. A testalkattal nem tudsz variálni sajnos:) Én sem vagyok kibékülve a magas sarkúakkal, de egy törpe sarkú kiscipő is tud nagyon elegáns, nőies lenni, illetve ha blézert hordasz, karcsúsított blúzokat, amik nem hosszúak az is jó választás lehet.

Addig is szerintem ne idegeskedj, mert sajnos a leírtakon kívül valószínűleg kevés dolgot tudsz tenni, és így csak magadnak okozol ezzel kellemetlen perceket, próbálj meg fölülemelkedni rajta, hiszen valószínűleg nem akarnak rosszat és nem néznek le, csupán tényleg azt hiszik, hogy 17-18 éves vagy, és ezért kezelnek téged úgy, ahogy.

23N

2011. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, nagyon érdekes, amit írsz, bocs, hogy belebeszélek: szerinted, szerintetek milyen hajviseletek mutatnak egy kicsit idősebbnek, komolyabbnak?

Én mindig kibontva hordom a hajam, nagyon hosszú és egyenes. Sokszor eszembe jutott már, hogy ez is nagyon fiatalíthat. Kontyra gondolsz? Vagy sima copf?

2011. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem tudom, én 18 vagyok, mondjuk általában 20-nak néznek, de én kifejezetten örülök hogy idősebb korosztályból tegezve köszön, mondja a mondanivalóját, meg említi hogy nyugodtan tegezhetem...bár sok esetben nem is tegeznek, pl mikor intézek valami papírt, munkát vagy akármit, néha meglep hogy "felnőttként" kezelnek, nem rám köszönnek hogy na szia mit szeretnél kicsilány. Az oké hogy nem ismerjük egymást akkor ne bizalmaskodjunk, és hogy valakit ez zavar. De én úgy vagyok vele hogy olyan monotonok a mindennapok, és annyi bunkó paraszt ember van, hogy engem kifejezetten feldob ha emberként viselkedünk és tegeződünk nem távolságtartóak vagyunk mintha másik bolygóról származnék.
2011. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 ava87 ***** válasza:
87%

24 vagyok, engem is gyakran néznek tininek. Egy darabig bosszankodtam rajta, de már nem érdekel, inkább arra gondolok, hogy legalább 40 évesen nem fognak középkorúnak nézni :)

Engem is sokszor letegeznek hivatalos helyeken, mintha kislány lennék, vagy nem tudom, de én egy ideje ilyenkor szemrebbenés nélkül visszategezek. Van, akinek fel sem tűnik, akkor én sem foglalkozom vele tovább, de van, aki kiakad rajta, az ilyenektől meg szoktam kérdezni, hogy "ezek szerint mi magázódunk?"

Mondjuk tényleg elég fura, amikor ismeretlenek tegeznek, főleg hivatalos helyeken, főleg úgy, hogy nem kérdezi meg, hogy tegezhet-e. Bár volt pozitív tapasztalatom is, amikor bankügyeket intéztem, elég hosszadalmas volt, fiatal lány intézte az ügyem, talán 1-2 évvel lehetett nálam idősebb, ő megkérdezte, hogy nem baj-e, ha tegeződünk. Mondtam, hogy természetesen semmi gond, hiszen tényleg közel egykorúak voltunk, és normálisan megkérdezte, ahogy illik.

Csak mondom, tényleg furcsa, amikor ezt minden előzmény nélkül teszi valaki, mert pl. az egyetemen teljesen ahhoz szoktam, hogy magáznak minket a tanárok, ahogy mi is őket. Akik tegeznek, azok szintén felajánlják, hogy tegezzük őket vissza (általában fiatalabbak, bár közülük sem mindenki, és akad pár idősebb is, aki kéri, hogy tegeződjünk).


Az egyik legviccesebb (nekem ez már röhej kategória, nem háborodom már fel ezeken) az volt, ami a fiatalos kinézetemből adódott, hogy néhány hónapja Pesten jártunk a férjemmel meg 4 éves gyerekünkkel. Összetalálkoztunk a férjem egy régi ismerősével, már nagyon régóta nem találkoztak, nem is tudta, hogy a férjem megnősült. És csodálkozva megkérdezte, hogy "Nahát, neked már ilyen nagy gyerekeid vannak?" Én annyira elkezdtem röhögni, hogy meg se tudtam volna szólalni :D

Pedig a férjem csak hat évvel idősebb nálam, elég furán lehetne az apám, más kérdés, hogy ő viszont idősebbnek néz ki, vagy inkább azt mondanám, hogy az a típus, akiről azt is elhiszem, hogy 30, de azt is, hogy 40. Bár még az is erős lenne, ha úgy nézné valaki az apámnak, hogy azt gondolja, 16 év van közöttünk. Csak engem meg rendszeresen 18 alattinak néznek. Tovább "rontja" a helyzetemet, hogy nekem nincs benne a nevemben, hogy -né, csak egyszerűen ugyan az a vezetéknevünk, így bárki gondolhat bármit. Mindegy, nekem így tetszik, én nem akartam -né lenni pusztán csak azért, hogy mások el tudják dönteni, mi az ábra.

Úgy vagyok vele, hogy higgyen bárki amit akar, én már csak szórakozom rajta. Szerintem te se vedd ezt ilyen véresen komolyan, nem ér annyit az egész, hogy idegesítsd magad rajta.

2011. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Igazából ezzel a visszategezés dologgal is nagyon csúnya tapasztalatom van. Egyszer anyukám mellett tegezett le egy középkorú nő, miközben én magáztam, én meg pusztán ilyen elgondolásból, hogy vegye már észre magát, visszategeztem. Nem szólt semmit, de anyukám utána nagyon-nagyon lecseszett. Hogy hogy jövök én ahhoz, hogy anyámkorú nőt letegezzek, amikor olyan korú gyerekei vannak, mint én (a nőt nem ismertem korábbról). Meg hogy ha letegeznek, viseljem méltósággal, de ne járassam le se őt, se magamat azzal, hogy visszategezek, meg különben is mit önérzeteskedek. Ezen akkor nagyon összevesztünk, és ez is nagyon megalázó volt. Azóta nem merek visszategezni, mert anyám szavai és megrovó tekintete van előttem, inkább magázok körömszakadtáig.
2011. szept. 16. 13:26
 17/35 anonim ***** válasza:
57%
26 évesen nem csak külsőre tűnsz kislánynak...
2011. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 ava87 ***** válasza:
89%

Hát pedig te jártál el korrektül, két felnőtt között egyszerűen nem való, hogy az egyik tegez, a másik magáz, ez a csendőrpertu. Ne anyukád véleményére alapozz ebben, valószínű, hogy őt nem nézték lépten nyomon fiatalabbnak, ezért fogalma sincs róla, hogy ez tényleg bosszantó tud lenni egy idő után.

Bár még mindig azt mondom, hogy kezeld lazán a dolgot, ha tegeznek, tegezz vissza, vagy finoman szólj (bár ezt nem tudom, hogy lehet finoman), de ne tulajdoníts ekkora jelentőséget a dolognak.

2011. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

És együtt érzek veled.

A tegezés egy dolog, az engem (általában) nem zavar.

Sztorijaim:

1. London, 23 éves voltam akkor. Bementem egy DVD üzletbe, és kiválasztottam egy olyan filmet, amin náluk 15-ös karika van. Eladó kiveszi a kezemből, leteszi a pult alá, és kérdezi, hány éves vagyok. Mondom 23. Erre közölte, hogy adjak igazolványt, mert szerinte 13 vagyok, és nem vehetem meg ezt a filmet. Aztán hárman számolták a születési dátumomból, hogy tényleg ilyen idős lehetek-e, meg a fényképpel hasonlítgattak, mert egyszerűen nem akarták elhinni.

2. Bankba fizetek be pénzt, persze személyit kértek. Ügyintéző felkiált: Te doktor vagy!!?? Azt hittem, hogy kb. most kezdted a gimnáziumot!

3. Vonaton kérdezi tőlem valaki: És te mit tanulsz? Mondom, én semmit, már nem járok iskolába. Erre: Csak nem egy fiúért hagytad ott az iskolát érettségi nélkül? (Ekkor 25 voltam)

4. Fodrásznál melírt kértem 26 évesen. Fodrász: "És a szüleid megengedik?"

stb., stb...

2011. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Miket reagáltál erre? Vagy tűrted?
2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!