Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy 'vakarjam' le magamról?

Hogy 'vakarjam' le magamról?

Figyelt kérdés
Van egy lány, akivel életemben 2x találkoztam. A barátnőim osztálytársa volt régebben, rajtuk keresztül 'ismertem meg' én is. Szilveszterkor együtt buliztunk, ő kiütötte magát, szóval este 10kor bealudt, tehát sokat nem beszélgettem vele, de viszonylag empatikus lény vagyok, úgyhogy mikor hajnalban hazaértünk a buliból bementem hozzá, hogy megkérdezzem él-e még. Ez az 'élmény' annyira megmaradt benne, hogy innen kezdve úgy néz rám, mint a legjobb barátjára kb. Azóta egyszer még találkoztunk, egy fesztiválon, de ott is este 10re kiütötte magát és elvonult aludni. Ezek ellenére elkezdett írogatni először fb-n üziket, aztán már cseten is rám írt, majd felvett msn-re. Ha látja, hogy fönn vagyok, rögtön rám ír, ha két percig nem válaszolok már nem is foglalkozom vele. Arról nem is beszélve, hogy minden ici-pici titkát elmondja nekem, ami alapból nem baj, mert ha másnak nem tudja elmondani, csak nekem..akkor hadd mondja. Viszont ha a barátaimmal vagyok (a rendes barátaimmal, akiket mondjuk 13-4 éve ismerek..) akkor leoszt, hogy miért vagyok mindig velük, össze vagyunk nőve meg ilyenek. Alapból nem szeretem, ha megmondják, hogy mit csináljak, főleg így, hogy nem is ismer. Nem akarok bunkó lenni, és tudom, hogy a nehéz természete miatt nagyon kevés barátja van, gondolom ezért ragaszkodik ennyire mindenkihez, akiben csak egy picit is látja, hogy esetleg barátok lehetnek, de már úgy érzem, hogy szinte megfolyt és ezt nehezen viselem. Azt hozzátenném, hogy akármit mondasz neki, ő 'leszarja' mindig az legyen, amit ő akar, borzasztó akaratos. Pl. múltkor el akart hívni buliba, de én mondtam, hogy nekem az az este nem jó, mert már megbeszéltem a többiekkel, hogy elmegyünk bulizni. Akkor két napig nem erőltette a témát, majd megint felhozta és kezdődött az egész elölről. Szóval..Fogalmazzunk úgy, hogy nehéz természete van. Hogy 'építsem le' úgy, hogy ne sértsem meg? Esetleg megmondani neki, hogy ha változtatna a viselkedésén, akkor esélye lenne barátokat szerezni vagy ilyenek?
2011. szept. 16. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem akarod megsérteni? Ha megsérted, legalább nem akar veled barátkozni, nem?
2011. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként máshogy van kódolva, nehéz megsérteni, a legtöbb dolgot alapból nem veszi magára. De azért nem akarom megsérteni, mert nem akarok bunkó lenni.
2011. szept. 16. 20:44
 3/10 anonim válasza:
Szedj össze egy csajt és majd lekopik.... ez jó lehet
2011. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
túl jószívű vagy :)
2011. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én is lány vagyok. ez a másodiknak ment. :DDD
2011. szept. 16. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

fb-n ne írj vissza neki, ha találkoztok akkor menj el mással.

Meg mondjuk egy bari nőddel írhatnátok egymás üzi falára "legjobb barát" idézeteket.

Am. kor?

2011. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Találkozni nem szoktunk, mert nem egy városban lakunk, a kiírogatás meg nem az én műfajom. Amúgy ha nem írok neki vissza fb-n, akkor ír msn-en, ha ott se írok neki, akkor meg sms (alapból nem tudom, honnan van meg neki a számom, de meg van...:D) Egyébként 18 vagyok.
2011. szept. 16. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd meg a szemébe, h nem akarsz vele barátkozni. Lehet, hogy megbántod, de ez a legegyenesebb.


A kiírogatás meg a célozgatás bunkó dolog.

2011. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Viselkedj is barátként, és merd a szemébe mondani, hogy valamit rosszul csinál.
2011. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elég nehéz elmagyarázni másnak, hogy milyen. Amíg nem ismertem én sem gondoltam, hogy vannak ilyen emberek. Nyár elején, amikor még csak kezdődött az egymásnak írogatás, még esélyt is adtam a barátságunknak. Aztán egyre jobban rám szállt, és volt egy pár bunkó beszólásom is, amiből levágahatná, hogy ez nem megy...De neki ennyi nem elég. Hiába mondom, hogy dehogy megyek el veled ide-oda, nem is ismerlek. Ezt egy köszivel elrendezi, aztán mintha semmi sem történt volna. Vagy pl. ma mondtam neki, hogy nem érdekel, hogy mit csinál, erre is csak annyi hogy köszi és el van rendezve...
2011. szept. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!