Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Iszonyatosan besokalltam, nem...

Iszonyatosan besokalltam, nem tudom, hogy kellene az ilyet lereagálni. Mit tegyek ilyenkor? (Hosszú, kérlek olvassátok el. Köszönöm. )

Figyelt kérdés

Rengeteg idős emberrel találkozom a buszon, megállókban, stb. Nem konkrétan velük van bajom, nem utálom az idős embereket, de amit a nénikék lenyomnak az valami hihetetlen számomra.

Elég sok esettel találkoztam, de történt 3 olyan eset, ami rettenetesen felbőszített.


1. Tavaly nyáron műtöttek, nem nagy műtét volt, semmi komoly, csak epe. De hát akkor is, nagyon gyenge voltam. Amikor kiengedtek a kórházból Anyum jött értem. Mondta, hogy taxival jöjjünk haza, de mivel nem volt vészes tömeg, ezért mondtam, hogy kibírom az utat busszal. (ketten vagyunk anyukámmal, nem akartam, hogy még erre is pénzt áldozzon.) Akartam volna felszállni a buszra, de mivel a hasamon volt a vágás, kicsit lassan ment. A nő félrelökött, hogy mit szórakozok, ha nem fog meg egy férfi, akkor összeesek. A buszon mindenki letámadta, hogy hogy viselkedhet így, ő papol az illemről? Én is kinyitottam a számat, hogy már ne is haragudjon, de két napja műtöttek, nem tudok futni...



A másik eset decemberben történt. Iskola és gyakorlat mellett el tudtam menni dolgozni, ami annyit takart, hogy reggel 6-kor elmentem itthonról és este 11-kor hazaestem. Így ment 4 napig, az 5. napon viszont nem volt gyakorlat, csak meló. Hazafelé leültem a buszon (fél 3 körül lehetett), mikor a hölgyemény belém köt, hogy én minek ülök le, meg biztos egész nap ültem. Egy ideig hallgattam, de amikor megkérdezte, hogy "Anyád nem nevelt meg?" akkor kiakadtam, hogy nekem nem anyám van, hanem vagy édesanyám, vagy anyukám, és de, megnevelt, de én meg dolgoztam, és konkrétan 5. napja vagyok talpon. Tudom sokan ezt csinálják, de engem annyira kiütött, hogy alig bírtam már állni a műszak végén...



A legutolsó, ami tényleg kiakasztott, az pedig tegnap volt.

Mivel nem tudtam még elhelyezkedni, ezért szórólapos munkákat vállaltam el. Az egyiknél a megbízóm plusz pénzt ad, ha elmegyek a szórólapért, nekem meg megér annyit.

A bölcsességfogam miatt a jobb oldalam be van dagadva, nem bírok enni, a fájdalomcsillapítók miatt teljesen kábult vagyok, doki hétfőn lesz.

Nagyon rosszul lettem tegnap a meleg miatt, a szórólap nagyon sok volt, alig bírtam el. A buszon az egyik férfi észrevette, hogy valami baj van, és felállt, hogy átadja a helyét. Amint a férfi felállt, egy vén boszorkány (elnézést az idősektől, de ez a nő az volt) mint egy csatakanca odébb lökött, és leült. Én szépen összeborultam, egyrészt a rosszullét, másrészt a nénike miatt, hiszen amúgy is ingatag lábakon álltam már egy ideje. Összevakartak, buszsofőr kérdezte kell-e mentő, mondtam, hogy nem, jól vagyok. Erre a nénike még pluszba beszólt, hogy milyen ócska nő vagyok, ha már délután részeg vagyok...


Na nekem se kellett több, ordítva küldtem el valahova, hogy mégis mit képzel, a fiatal nem lehet rosszul, csak részeg lehet?, a fiatalnak nincs nehéz csomagja?, a fiatal nem fáradt?


Nagyon dühös voltam, alapvetően magamban tartom a dühöt, haragot, de nem bírtam már.


Mi a véleményetek? Nem volt egy kicsit igazam?


Ja, MINDIG átadtam a helyemet az időseknek, a kismamáknak, vagy akin láttam, hogy nehézséget okoz neki az állva utazás. De úgy gondolom, hogy amíg fizetek a bérletért (ő meg nem), addig hadd ülhessek le, ha rosszul merek lenni.


2011. szept. 17. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém...


Elhiszem, hogy mennyire feldühített ez. Sajnos az öregek beleesnek abba a csapdába, hogy azt hiszik, nekik mindent lehet. Csak azt felejtik el, hogy a kor nem érdem, hanem állapot.

2011. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Figyi, totál igazad van!!! Tisztelet a kivételnek, de ezek a nyuggerek komolyan mondom annyit nyávognak és pofátlankodnak, hogy inkább őket kéne megnevelni... én is nap mint nap látom, hogy állok a buszmegbe elsők között várom a távolsági buszt, erre végre beáll és hirtelen szinte a semmiből egy csapat nyugger félrelök és ők szépen felszállnak.

A te esetedről jutott eszembe, hogy velem is történt egy hasonló még egészen pici koromba, talán úgy 7-8 éves lehettem, és csak akkor kezdtem el használni a tömegközlekedést, ugye suli miatt, mert én vidéken élek és bejárós vagyok. Szállok le tehát a buszról, de lassan ment a dolog , mert előttem is lassan mentek. És mögöttem egy vén csotrogánynak nagyon sietős volt a dolog és lelökött. Én beestem a busz alá a kerék mellé. Egy fiatal srác segített végül is, de hallod pofám leszakad. Ezek mindig úgy igyekeznek valahová, a dolgozó, vagy épp iskolába járó ember az nem...

Vagy amikor felszáll a nyanyafurgonnal és persze 6x átmegy a lábamon ...nem egyszer így szakadt a harisnyám, vagy szépen összemocskolta a nadrágom és így tovább.

Figyelj, teljesen jogos a felháborodásod és ezeknek kéne némi illemet tanítani, nem nekünk fiataloknak, akik "egész nap nem csinálnak semmit és már délután részegek".


Nyugodtan szólj be nekik, ha ilyen van, persze nem kell trágár beszédet alkalmazni, hanem illedelmesen előadni, hogy te (velük ellentétben) egyrészt kifizetted ezt a helyet, másrészt van egyéb más problémád, nem mintha bármi közük lenne hozzá. Azonnal be fogják fogni.


Ja még zárójelben hozzátenném, hogy egyszer átadtam a helyem egy kismamának, a nyugger meg félrelökte és leült helyette. Persze hangosan megjegyeztem, hogy már ne is haragudjon, nem magának adtam át, és persze jól besértődött meg pofákat vágott ,de miután az egész busz úgy nézett rá , mint egy féregre nagy nehezen odaengedte a kismamát.

2011. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ha az ilyet magadba tartod, csak megártott volna. Jobb kiadni.
2011. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
most ahogy ezt leírtad nagyon pipa lettem a nyanyákra :@ na legyen én ilyen helyeztben mint te tuti én is lekiabalom a nyanyák fejét felháboríto :@@
2011. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ma jártam hasonlóan a buszon. Én pánikbeteg vagyok, elég sokszor vagyok rosszul, olyankor szédülök, remegek, sírok, össze is esek néha. Ma pont rosszul lettem a 4-es villamoson, ahol ugye elég nagy a tömeg. Pont volt mellettem egy hely, leültem. Következő megállónál felszállt egy nagyon öreg néni nagy szatyorral, gondoltam, inkább átadom neki a helyet, mert láttam rajta, hogy nehezen bírja. De közben továbbra is rosszul voltam, szédelegtem, meg minden, erre a nénike, aki a helyemre leült beszólt valami olyasmit, hogy nem kéne ilyen látványosan szenvedni attól, hogy át kellett adnom a helyem egy idős embernek... Ezek után nekem senki ne papoljon arról, hogy az időseket még normálisan nevelték meg a szüleik.
2011. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

sajnos rengeteg az ilyen vén tapló a buszokon (meg persze a fiatal tapló is). jól tettétek, hogy kiírtátok magatokból.

az kéne itt is, ami külföldön, hogy csúcsforgalom idején (reggel, délután) nem ingyenes a közlekedés az öregeknek, hanem akkor nekik is jegyet kell venni. rögtön kevesebben lennének.

2011. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A sztorik, amiket leírtál, kérdező / és a válaszolók is / nemcsak bunkó viselkedések, hanem egyenesen kegyetlenek és gonoszak. Ehhez már nemcsak pofa, hanem lélek is kell, ami ezekből az idős emberekből bizony hiányzik. Fiatalon se lehettek különbek, higgyétek el!

Én tisztelem az időseket, de miért nem fogják fel egyesek közülük, hogy a fiatal/abb ember is lehet fáradt vagy érezheti rosszul magát? Én át szoktam adni a helyem, de ha fáradt vagyok, nem vagyok jól, bizony ülve maradok.És, ennyi jár nekem, ha már megveszem azt a rohadt drága havi bérletemet.

Még attól is felmegy a pumpám, mikor felállítanak vaalakit, hogy "Add már át a helyedet!" Meg: "Ezek az ilyen-olyan fiatalok!" Micsoda dolog másokat felállítani? Vagy, ha le akar ülni, és senki se áll fel, akkor lehet szépen kérni, nem? Akkor szívesen megteszi a másik, hogy feláll. Gorombasággal nem lehet elérni semmit!

az én egyik sztorim: utazom a metrón, ülök, mert elég szarul vagyok, bóbiskolok. Egyszer csak valaki megrázza a vállam. Ott áll felettem egy nagydarab /cigó / pasi és rám szól, hogy adjam át egy maminak a helyet. Én, mondom, "Nem, mert nem vagyok jól." Persze jött a morgás, de tojtam rá. Majd, pár megálló után, leszálláshoz készülve a bunkó hapsi nem, állta meg, és gúnyosan beszólt: "Naaa, mi van, most mégiscsak feláll?" Én meg vissza, hogy"Képzelje, megyek dolgozni különben meg rosszulléttel senkinek nem adom át a helyem és hagyjon engem békén!"

Ez csak egy példa. Persze, én kicsi, vékony nő vagyok, azokkal könnyű kekeckedni!

Az öregekre visszatérve meg, meg kellene érteniük, hogy az öregség nem betegség, hanem egy állapot és nem jár kiváltságokkal. És, igen, ha piszkálnak, szépen, udvariasan, de le kell állítani.

Ja, meg még azt se értem, hogy miért a reggeli csúcsforgalomban kell tolakodniuk az időseknek a járműveken, mikor a sok diák és dolgozó is utazik? Nem érnek rá egész nap??

2011. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a pozitív válaszokat. Jól esik, hogy nem ítéltek el, bevallom, utólag visszagondolva nagyon durvának éreztem a viselkedésemet. Örülök, hogy Ti nem így látjátok, most megnyugodtam.


Bátyámnak is elmeséltem a történetet, majdnem felrobbant dühében.


A pánikbeteg hozzászólónak írom, hogy nekem a nagy tömegben légszomjam van, a vérnyomásom meg abnormálisan alacsony (95/56 volt a legdurvább, de sosem megy 105 fölé), emiatt szintén sűrűn szédelgek...

De hát fiatalok vagyunk, egészségesek, életerősek, nem vagyunk rosszul, nem fáradunk el...

2011. szept. 17. 21:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam hasonló esetekkel...


Első példa, barátommal busszal mentünk ismerősünkhöz suli után. Nagyon fáradtak voltunk alig bírtuk már vinni a több kilós táskát, szabályosan beleestünk a székekbe. Felszállt két idős nénike, mi pedig annak ellenére hogy szó szerint alig bírtuk felhúzni magunkat a csőbe kapaszkodva, egyből feltápászkodtunk és mosolyogva mondtuk is, hogy "Tessék nyugodtan leülni!" A barátom pedig megkérdezte hogy segíthet-e felvinni a nagy szatyrokat. Erre beolvastak nekünk hogy ezek a mai fiatalok, mi azt hisszük alattunk állnak és ránk szorulnak, egyedül nem is tudnak boldogulni, meg nem neveltek meg minket a szüleink hogy még a fésűt sem ismerjük (barátom egyébként ápolt rasztájára utalva). Még a többi utas is csodálkozott.


A második akkor volt mikor jöttem hazafele a zenetanáromtól egy gitárral a hátamon amivel elég nehéz volt a zsúfolt buszon elférnem. Egy öreg néni meg oldalasan ült az ülésen, a lába a székek közötti folyosón volt. Mindenki figyelte, hogy észreveszi-e hogy útban van, de nem tűnt fel neki... Nem baj, gondoltam és a kezembe vettem a gitárt hogy valahogy elnavigáljak vele. Megpróbáltam átlépni a lábát de megbotlottam, elég csúnyán bevertem a fejem, a gitár meg az esés következtében súrolta a néni vállát. Annak ellenére hogy alig tudtam felállni úgy szédültem az ütéstől és ezerszer elnézést kértem még én lettem letolva hogy miért járok ilyen vackokkal itt és mikor megjegyeztem hogy ha rendesen ült volna lehet elfértem volna szabályosan ordibálni kezdett és akkora jelenetet rendezett hogy az egész busz csak szó nélkül bámult...

2011. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én őszintén soha nem adom át nekik a helyet pont ezek miatt. Sőt. én gyűlölöm őket...Nincs miért szeressem őket. Pletykásak, fent hordják az orruk, kiváltságosak..szánalmas...meg mondja már meg nekem valaki. minek kell reggel 6kor bemenni arra a **** piacra egy darab répáért? Jo mindegy haggyuk...Mellesleg engme pár napja majdnem fellökött egy nem annyira idős, de idősödő nő. Azt elkezdtem puffogni, visszaofrdult azt elkezd velem ordibálni, hogy miért állok a járda közepén...De most komolyan..Hol álljak? Út közepén hátha elüt a kocsi a városba? Aztán aszittem még vissza is jön azt pofonvág. Énmeg mondom szépen is meglehet kérni h arrébálljak+ egy csúnya szó:D
2011. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!