Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan aki elolvassa...

Van olyan aki elolvassa azokat az iszonyatosan hosszú idézeteket amit valószínűleg egy katolikus emberke szokott bemásolgatni?

Figyelt kérdés

Még egy pár kérdés és elolvasható lesz a teljes Katolikus dogmatika. Én személy szerint nagyon unom és soha nem olvasom végig, mert:

1, rém hosszú

2, nyakatekert a megfogalmazása

3, nem érdekel, ez ugyanis nem személyes vélemény tapasztalat vagy akármi.

Csak kíváncsi vagyok, hogy van -e aki máshogy gondolja és veszi a fáradságot, hogy végigolvassa.


2010. jan. 12. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
én soha nem olvasom el, hanem automatikusan lepontozom... ha valaki nem képes önállóan fogalmazni és saját véleményt mondani valamiről, az ne válaszoljon
2010. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

előre bocsátanám, hogy én hívő vagyok, de nem vallásos.


jellemzően nem szoktam elolvasni.

ha valaki kérdez, akkor annak válaszolni kell, egyszerűen, érthetően, logikusan, úgy, hogy megértse.

ha ateista, akkor meg főleg a saját világában (tudomány, logika) kell a választ megfogalmazni. ez az idézgetősdi szerintem nem vezet sehova.


Megjegyzés:

mondjuk általában az egész nem vezet sehova, mert, tisztelet a kivételnek, a tisztet ateista, gondolkodó elvtársak :) a tőmondatos válaszokat sem képesek agyilag feldolgozni, nemhogy valami értelmesebb, velősebb (nem idézett!!!) szöveget.

2010. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Ez kb. olyan, mint amikor valaki házi feladat néven bead a tanárnak egy dolgozatot, amit a netről szedett le. Szerintem is roppant idegesítő, hogy nem a saját gondolatait írja le, hanem - bár ezt meglehetősen ügyesen teszi - a Ctrl+C, Ctrl+V billentyűkombinációkat gyakorolja. Ráadásul ettől egyre unszimpatikusabb az egész vallás, ilyenkor arra gondolok, hogy "na ez is csak egy birka, aki megy a többi után...". Aztán csodálkoznak, hogy az emberek nem hisznek Istenben :)
2010. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
A hosszú válaszokat én is lepontozom :) Okoskodásnak érzem.
2010. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok!

Az elején sokszor próbáltam utalni rá, hogy nem kellene ezt csinálnia, próbáltam ellensúlyozni, tömör lényegretörő válaszokkal, ahol finoman utaltam rá, hogy nem helyes amit csinál. Aztán próbáltam kicsit keményebben is kérlelni, hogy ne tegye. Volt már erről más fórumkérdés is. Szerintem reménytelen...

Én egyébként próbáltam egyet-kettőt elolvasni, ami érdekelt, nagyon kacifántos szöveg, látszik, hogy akik fogalmazták, nem azzal a céllal tették, hogy valaki megértse...

Ráadásul nagyon sok ponton pontatlan. Főleg azokon a pontokon, ahol a pápai tanítóhivatal érdeke úgy kívánja... ;-)

Némi fejlődés azért van, mert néha hozzászól saját szavaival is, de sajnos ez a ritkább. Kényszeres másoló!

Üdv. Péter

2010. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Engem inkább az zavar, amikor valaki a felekezeti tanok mellett kardoskodik. Én mindig a keresztyén oldalt képviselem, tudom hol tér el a tanbeli különbség a katólikus, református, baptista, HIT gyülekezete, adventista, pünkösdi, szabad keresztyén, golgota, stb. /elnézést aki kimaradt/ tanok között, de nekünk itt egységesen kellene képviselnünk Istent, hisz az alap Jézus váltsághalála, amiben mind egyet értünk. Nem az ateisták előtt kellene megvitatnunk, hogy olyan kérdésekben kinek van igaza, melyek nem érintik közvetlenűl az üdvösséget. Üdvösséget érintő kérdéseknél nincs pardon, de ott is van szeretet, mindent meg lehet mondani, csak nem mindegy, hogy hogyan. A bemásolt dolgokat átgörgetem.
2010. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 ceri ***** válasza:
62%
a 17:15 helyettem is írhatta volna.
2010. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Srapnel ***** válasza:
17%

"mondjuk általában az egész nem vezet sehova, mert, tisztelet a kivételnek, a tisztet ateista, gondolkodó elvtársak :) a tőmondatos válaszokat sem képesek agyilag feldolgozni, nemhogy valami értelmesebb, velősebb (nem idézett!!!) szöveget."


...Mondja ezt egy hívő, akiknek többsége egy másodfokú egyenletet sem tud megoldani, de komolyan hiszi, hogy értelmes érvekkel bírálja az evolúciót és a kozmológiát. Á!

2010. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

"Mondja ezt egy hívő, akiknek többsége egy másodfokú egyenletet sem tud megoldani, de komolyan hiszi, hogy értelmes érvekkel bírálja az evolúciót és a kozmológiát. Á!"


Ha esetleg rám gondoltál, tájékoztatásul közlöm, hogy műszaki egyetemet végeztem, mérnök vagyok, két diplomám van, és komolyabban is foglalkozok a teremetés és evolúció kérdéseivel...bocsi.

2010. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Minden evolúciót valló ember meg tudja oldani a másodfokú egyenletet? Vagy ők bírálhatják a teremtés elméletet alapos, mély Bibliai ismeret nélkűl?
2010. jan. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!