Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megtehetnétek vállalnátok...

Ha megtehetnétek vállalnátok a Hakuna-Matata elvét?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy semmi szabály semmi felelősség.
2011. szept. 18. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen! Utálom a 21. századot, ami annyira modern, hogy konkrétan sosincs normális internet kapcsolat vagy kábel TV (városban élek), még is elvárják tőlem, hogy napi szinten használjam, hiszen már a tanárok is emailen küldik a tananyagot. Aztán az a monotonitás mindennap, egyszerűen halál! Itt osztják, hogy ne stresszeljünk, mert nem egészséges. Egy átlag embernek naponta legalább 9 alkalma van, hogy stresszeljen, nem lehet elkerülni. Kezdve reggel 6-kor mikor felébredsz azzal a gondolattal, hogy na megint menni kell ,vagy mikor sietsz a buszra, vizsgázol, időpontra mész a bankba, agyalsz, hogy hol és mikor ebédelj vagy épp mit egyél, mert nem lehet bármit, hogy épp hova zsúfolj be egy kis mozgást, hogy ne legyél elhízott, vagy mikor dugóba kerülsz, ami velem pl napi szinten előfordul, vagy mikor otthon hagyok valamit, ami épp kellene... marha comfortos életünk van, csak épp se szabadság, se szabad gondolkodás, se igazság, se egyenlőség... de ilyenkor szoktam megnézni az Oroszlánkirályt és legalább másfél órára érezhetem, hogy valahol van szép dolog is :)
2011. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Hm. Semmi szabály, semmi felelősség. Mit szólnál, ha az oroszlánkirály nézése közben megszakadna a film, és hirtelen nagyrabecsült politikusaink valamelyike kezdene a választói beszédének megtartásába, csupán azért, mert a film készítőjének ez úgy tetszett? Ehhez volt éppen kedve. Vagy a vizsgán szembesül azzal, hogy a vizsgáztató a jövő évi anyagot számon kéri tőled, mert neki ez most éppen célszerű, így megspórolja magának a következő vizsgáztatást. Vagy vásárolsz valamit, és a tízdekás helyett adnak egy kétdekásat, mert most ehhez van kedve az eladónak. Vagy az utcán valaki lekever neked dühből egy pofont, hisz nem kell érte felelősséget vállalnia. Vagy este odamegyek hozzád, befekszem az ágyadba, te meg aludj az utcán. Vagy felelőtlenül megígérnek neked mindent, de semmit sem tartanak be. Szabályok és felelősség nélkül káosz és pusztulás uralkodna.
2011. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát bocs utolsó ez elég szánalmas hozzászólás volt!
2011. szept. 30. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van a második válaszolónak. A Hakuna Matata egyébként nem pont ezt jelenti, inkább, hogy "semmi gond". Vagyis élj gondtalanul, ne rágódj sokat, mert attól elvész az életkedved. (a szó egyébként szuahéliül van)
2011. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor én kérek elnézést csak azért írtam az a másodiknak mert azért az inkább a szélsőséges formája a dolognak. Elfelejtettem kiírni, hogy azért nem mások kára árán kövesse az elvet. Bocsánat. Felelősség alatt azt értettem, hogy például az illetőnek nem kell család így nem is kell felelősséget vállalnia értük és hasonlók.
2011. szept. 30. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!