Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki betegen bejön a munkahelyére és 5 emberre köhög folyamatosan?

Figyelt kérdés
Állítólag tüdőgyulladása van, nem is gyenge, mivel vért is köp, vagy mi. Ez szerintem akkora sz.métség meg felelőtlenség, hogy valaki bejön és itt előadja a munka hősét és lehet, hogy befertőz minket. :S
2010. dec. 8. 11:21
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
81%
Esetleg nem mer otthon maradni mert félti a munkahelyét tőletek. Te mit tennél ha a megélhetésed lenne a tét?
2010. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
83%
Az a szemétség és a felelőtlenség, hogy ha nem jönne be félholtan, akkor a főnök simán kirúgná, mivel szimulál. A mai Magyarországon nem teheted meg, hogy ne menjél dolgozni, akármilyen beteg is vagy.
2010. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy kemény munka lehet, ha ráértek munkaidőben GYIK-et olvasgatni...
2010. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az esetben a főnöknek kéne szólni, hogy küldje haza az illetőt. Így tudni fogja, hogy nem szimulál.
2010. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Kíváncsi lennék, hogy nektek hogy állna a szátok, ha egy fertőző, tüdőgyulladásos rátok köhögne folyamatosan. Mert ha eltört a kisujja, akkor jöjjön be, de ha elkapható a betegsége, akkor ne.

...és biztosan mindenki munkanélküli, meg kismama és nyugdíjas aki erre az oldalra jár. Ne legyen már ilyen áltszentség itt, hogy aki dolgozik, az nem nézhet fel errea az oldalra.

2010. dec. 8. 11:26
 6/47 anonim ***** válasza:
84%
szerintem kérd meg szépen hogy ne köhögjön az arcodba, vagy adj neki egy zsepit, hogy abba köhögjön... Lehet tényleg fél a kirúgástól, és azért megy be így.
2010. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
32%
Én amikor babát vártam, akkor az egyik munkatársnőm köhögött a pofámba, meg fújt aza orrát egész nap. És ez a H1N1 mizéria kellős közepén volt. Amikor megkérdeztem tőle, hogy fertőz-e, akkor rámförmedt, hogy nem tudja, meg nem mindegy-e nekem. Különben egy gyerektelen, frusztrált vénlány az illető.
2010. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
50%

Hát én mindenképpen kerülném az illetőt amilyen messze csak lehet és extra adag vitaminokat szednék.

És ha kiíratná magát, akkor nem rúghatják ki. Lehet, hogy a főnöknek nincs tudomása róla, de létezik munkaügyi törvény is a világon. És ha ilyenért kirúgnak valakit, az simán pert nyerhet a munkáltatóval szemben.

2010. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Itt a zsepi nem segít, hidd el. Szóltunk a főnöknek, aki idejött és szólt neki, hogy kb. még 10 perce van és legyen szíves menjen.

Most is köhög és krákog. :(((

2010. dec. 8. 11:35
 10/47 anonim ***** válasza:
90%

Én nem nagyon foglalkozom ilyen dolgokkal. Sosem tudhatod, hogy aki a buszon melletted áll, annak éppen milyen fertőző betegsége van. Ki után fogod meg a kapaszkodót. Az élet ilye téren tele van kockázattal. Nem minden fertőző betegséget lehet megmondani külső jegyek alapján.

A másik kérdés pedig valóban az, hogy nagyon könnyen az utcán találhatod magad valami betegség következményeként. Egy munkáltatónak plussz költség ha a dolgozója elmegy betegállományba. (nem egy multira gondolok). Tehát nem gondolok róla semmit. Sajnos én is nagyon sok betegséget hordtam már ki munkával. Igazad van bunkóság a másikra nézve meg egyébként is, de a csekk fizetésénél a betegség nem indok.

2010. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!