Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy állítsam le az osztályfőn...

Hogy állítsam le az osztályfőnököt? Joga van ilyenekbe beleszólni?

Figyelt kérdés

Eddig is nagyon utáltam,de most 8.-ra....Rosszul vagyok tőle.

Egy középkorú nő,akinek semmi öröme nincs,mosolyogni én még a 4 év alatt nem láttam.Mindenbe beleszól.

Pl. hétvégén voltam vásárolni a legjobb barátnőmmel(minden hétvégén elmegyünk) és ültünk a cukrászdába,amikor odajött hozzánk az ofő és elkezdte mondani,hogy "minden megvan tanulva hétfőre?","A szüleink tudják,hogy mikre költjük el a pénzt?","miért ülünk ott délelőtt,a szüleinkkel kellene lennünk" és hasonló fárasztó dolgok.

Nem értem,mi köze van ahhoz,hogy mikor tanulok és hogy mire költöm a pénzünket?

Nem állunk a csőd szélén,nyugodtan vásárolhatok az Ő engedélye nélkül.

Október közepén elutazok a szüleimmel külföldre és már az igazgató is adott írásos engedélyt,de az ofő elkezdte,hogy neki még ehhez lesz 1-2 szava...

Ma volt tesink és feltörte a cipő a lábamat,ezért mondtam,hogy nem fogok tesizni,az orvosunkkal írattam felmentést is.Erre elkezdte az osztályfőnök(Ő a tesitanárunk is),hogy nem igaz,hogy nem bírok ki ennyit meg hogy biztos otthon is az van mindig,amit én mondok és hogy milyen nyafka vagyok...Erre inkább nem mondtam semmit,csak leültem a padra.


Volt orvosi felmentésem,nem is anya írt,akkor mégis mi az isten baja volt?


Mit tegyek,hogy ezt befejezze?

Anyának már mondtam,Ő azt mondta,hogy nem pazarolja az idejét ilyen szipirtyókra,én se tegyem.

Oké,de olyan idegesítő,hogy mindenbe beleszól.

Tegnap is sétáltunk este a városba és velünk jött szembe és elkezdett kérdezgeti,hogy van-e engedélyem arra,hogy kint legyek este 8 után...Mondtam,hogy nincs,mert nem járkálok engedélyekkel a zsebembe,nem börtöntöltelék vagyok vagy ilyesmi.

Mégis miért akarja tudni,hogy van-e engedélyem arra,hogy kint legyek?

Semmi köze hozzá.



Légyszi segítsetek,mert már megőrjít :S


14L


2011. szept. 28. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Utolso ev! Bird ki! Mellesleg egyikhez sincs joga, amit leirtal. Tudom! En is tanar vagyok! Csak tenyleg egy hulye fapin@, akinek nincs sajat elete, es a cseszegetesedben eli ki magat. Amugy masokkal is ilyen? Beszeljetek egy tanarral, akiben megbiztok, vagy forduljatok az igazgatohoz, o megis csak a tanar fonoke, neki pedig az iskola a munkahelye, fegyelmit is kaphat, ha nagyon sokat terroizal ok nelkul. A munkajat megsem akarja elvesziteni, gondolom en.
2011. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
24%
Mindketten hibásak vagytok, mert nem igyekeztek jobbá tenni a kapcsolatotokat, sőt anyukádnak sem kellene leszipirtyózni az oszt.főnöködet. Az, hogy miért szomorú, az ő magánügye, ahogy a tiéd is, hogy mennyit szórod anyukádék pénzét. Az, hogy az orvos bárkinek bármiért ír fölmentést, egyértelmű, tehát ettől még egy tanárnak se kell hanyatt esni. Érdekes, hogy ennyire dühít téged, talán érzel bizonyos megállapításaiban igazat? Teljesen más világ vagytok, és csak mélyítitek a szakadékot.
2011. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kicsit enyhébb, de hasonló ofő van, amúgy szerintem egyszerűen egy idő után megőrülnek a tanárok, és ettől lesznek ilyenek... :/ Nálunk külön pikkel egy-két emberre, és azokat nagyon szivatja, a többit meg, ha csak teljesen jó szándékból kijavítja stb. ofői intővel jutalmazza... Itt nincs nagyon mit tenni ne foglalkozz vele, én ha hozzám szólna nem válaszolnék, i köze van ahhoz, hogy hol vagyok hétvégén? -.-
2011. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3-ik vagyok: persze ez nem mindenkire igaz, csak egy-két emberre.
2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Kedves masodik! Az elso vagyok, es tanarno. A pedagogusnak semmi koze az eg vilagon a gyerekek maganeletehez! Persze amig az nincs hatassal az iskolai munkara. Az, hogy hetvegen odamegy hozzajuk, es leosztja oket, a vilag legnagyobb bunkosaga. Kihasznalja, hogy a gyerekeknek tisztelniuk kell. Mellesleg az ilyen parasztokat a kollegak sem szeretik, mert alltalaban velunk is fontoskodoak, es allandoan kioktatnak az ilyen tipusu emberek. Ezert is mondom kedves kerdezo, allitsatok egy felnottet az oldalatokra, mert gyerekkent nem ertek el semmit. Anno, mikor en voltam kozepiskolas, az osztalyfonokunk egyik evben iszonyu kiallhatatlan volt. Minden mas tanarnak panaszkodtunk, es egyszer mind felalltunk es kivonultunk az orajarol. Az igazgato elbocsajtotta, mert egy egesz osztalyt megsem rughatott ki.
2011. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szinte mindenkivel ilyen...A többiek csak röhögnek rajta,de most nagyon rám szállt.



De mégis miért igyekezzek jobbá tenni a kapcsolatunkat?

Semmi köze nincs ahhoz,hogy mit csinálok sulin kívül.4.9 az átlagom,tehát abba sem köthet bele.

Az orvosunk pedig nem ír mindenkinek felmentést,nekem is egy fél napot kellett könyörögnöm érte és így is csak azért kaptam,mert jóba van anyáékkal.

Nincs igaza semmiben,de mi köze a magánéletemhez?

Semmi...Akkor miért szól bele?

Nem a suliból lógok,amikor vásárolok.

2011. szept. 28. 20:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kiröhögném... a sulin kívül semmi köze nincsen hozzád.

Ha valaki hergeli őket, direkte bosszantani fogják a diákok.

Az angoltanárnőmet szerettem és tiszteltem, amikor megjegyezte, hogy nem tetszik neki az ajak-piercingem, azonnal kiszedtem, sose volt bent az óráján a számban... de mondanom se kell hogy egyedül volt ezzel.


Legközelebb kérdezd meg értetlenkedve tőle, jól érzi-e magát és végül bizonytalanul méregesd, mintha az elméje épségéért aggódnál.

Én csupa kérdőjel lennék, ha egy tanár iskolán kívül a köszönésen túl bármit szólna hozzám.

2011. szept. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
anyád könnyen beszél, hogy ő nem foglalkozik a szipirtyóval, nem neki kell elviselnie minden nap. ha az én lányom lennél, bemennék egyenesen az igazgatóhoz, hogy állítsa le a hülye pic.sát.
2011. szept. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt,de minket egyenesen gyűlölt 8.-ba az ofő.

Sulin kívül odajött hozzánk akkor köszöntünk neki és beszéltünk tovább meg ő is mondta a magáét mindenki nézett minket,szóval magát égette, aztán elment tőlünk mi meg utána szóltunk,hogy " viszlát tanárnő".

Szóval azt tudom mondani,hogy ne foglalkozzatok vele,komolyan őt ezt élteti,hogy kihasználja azt,hogy az ő kezei alatt vagytok és ha titeket ez nem érdekel neki az lesz a legnagyobb fájdalma.

2011. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát, megértem, hogy dühít és kiakaszt.

Ami a háttérben lehet: boldogtalan az élete. Van férje, párja? A másik az, hogy tanár, és az ő fizetéséből biztos nem telik cukira, meg ilyen helyekre, úgyhogy irritálja, hogy te megteheted. Bár nem tehetsz róla. Ha normális gondolkodású lenne, nem engedné meg ezeket a bunkózásokat, de hát nyilván nem az. Esetleg megpróbálhatjátok ,,lekenyerezni" anyáddal: névnapjára kis ajándékot vinni neki (virág is elég), és akkor lehet, hogy megbékélne, az ajándéknak mindenki örül.

A másik, hogy kizárod a tudatodból iskolán kívül. Tudom, hogy ez nagyon nehéz. De képzeld el, hogy év végén, a ballagás után, ha szembe jön, megmondhatod neki, hogy te már soha nem fogsz oda járni, ő meg még lehúz pár 10 évet. Mondjuk szemétség, de ha ennyire dühítő, ennyit minimum megérdemel.

2011. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!