Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy joguk van beleszólni, hogy nevezd a gyereked?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 14:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik feljogosítva érzik magukat hogy bárkinek bármilyen ügyébe beleszóljanak de nem kell vele foglalkozni. Véleménye mindenkinek lehet, a te döntésed kire hallgatsz és kire nem. Végül úgyis úgy nevezed el a gyereket ahogy neked tetszik (na meg amit a jogszabályok megengednek:))
2010. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért így kicsit túlzás, hogy "úgy gondolják, joguk van". Viszont ha már egyszer itt valaki kikéri a névválasztásban a többiek véleményét, akkor miért is ne lehetne véleményt nyilvánítani, hisz megkérdezték, nem?

Aztán, hogy a kérdező mit választ, ahhoz senkinek semmi köze.

2010. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

van aki kikéri más véleményét van aki nem .


nekem eszembe se jutott volna megkérdezni bárkit hogy mit szól ehhez meg ehhez ...


igy fogják hivni mert mi igy szeretnénk és kész. egyébként meg a gyermeket el kell nevezni és ez manapság ugyanolyan cirkusz lett mint a szülés meg kell történnie mert az élet velejárója de a családi kapcsolatok témakörben is van valaki aki naponta 40 kérdést tesz fel nevekről....


régen azért hivták a gyereket jóskának mert az apja is jóska volt azért marinak mert az anyja is az.


manapság mert akkora feneket keritenek mintha kevés lenne az a 10.000 név ami adható.


nem értem ... de lehet hogy nem is fogom. egyébként a gyereket csak néha hivom a rendes nevén sokan tudják a nevét és mégis rámondják hogy nyuszi meg cicuka stb. ... nem foglalkozok vele.

2010. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én nem kérdeztem tetszik-e, csak azt hogy lehet becézni.
2010. júl. 22. 14:52
 5/27 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted ha valaki VÉLEMÉNYEKET kérdez, hogy mit gondolnak mások arról, hogy Harmatcseppecskének akarja nevezni születendő gyermekét, akkor arra nem lehet azt írni, hogy "hát azért ezt mégsem kéne..." ? Ha megsértődik a negatív véleményeken, akkor legközelebb kérje azt, hogy "légyszi helyeseljétek, hogy Leokádiának akarom hívni a gyereket!" A vélemény nem egyenlő a helyesléssel.
2010. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ja, úgy már más. Akkor bunkóság. :)
2010. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

általában arról szól ez az oldal hogy kevés a hasznos tanács ám annál több kéretlen marhaság és a bunkózás


kedves utolsó nagyon igazad van!

2010. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14.54-es utolsó!!!
2010. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Akkor mégegyszer:Nem kérdeztem senkit se arról,hogy tetszik e a név,csak azt,hogy az adott nevet hogyan szokták becézni.
2010. júl. 22. 14:57
 10/27 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk Alíz. Senkit nem kérdeztünk, se ismerőst se ismeretlent, hogy tetszik-e vagy sem. Nekünk tetszett és tetszik és más véleménye nem számított. Illik a vezetéknévhez mindenféle szempontból, nem is túl gyakori, de nem is meghökkentően ritka. Becézhető és "viselhető" névnek tartjuk.

Egyedül a nagynéném kampányolt, hogy gondolkozzunk még és válasszunk másikat, adta a tippeket stb...de nem érdekelt bennünket. Azóta is örülök, hogy ezt választottuk, szerintem szép név.

2010. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!