Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiknek két keresztnevük van?...

Akiknek két keresztnevük van? Amelyiket nem használjátok, arról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy valaki, akinek 2 keresztneve van, mennyire utálja ezt. Én örülnék neki, ha lenne még egy nevem, mert az egyetlent nem szeretem. Ti hogy vagytok vele?
2011. szept. 30. 08:45
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
80%
Nekem Mónika az első, Zsuzsanna a második :D Nem tudom miért, de én se szeretem a másodikat, sőt ha kell, akkor meg se mondom, hogy van az is :D
2011. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia, igazából, ha nem szereted a keresztneved, simán meg lehet változtatni olyanra, amit TE SZERETSZ! Nem kell egy életet egy utált névvel leélni. A szüleidnek tetszett, azért kaptad, neked nem tetszik, na bumm, semmi gond, változtasd meg. Legalábbis én ezt tenném, amennyiben nem tetszene a keresztnevem(Lilla), de az a helyzet, hogy imádom, és semmi pénzért nem válnék meg tőle.

Nekem van az ismerősi körben olyan, aki megváltoztatta, mert utálta a keresztnevét. Az általa választott név nagyon szép, és azóta sokkal boldogabb.:)

2011. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:47


Zsuzsanna....annyira gyönyörű ez a név pedig...én Lilla vagyok(nagyon szeretem), de ha a szüleim azt adták volna nekem, azt is imádnám:-))

2011. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Gergely János a két keresztnevem, utálom mindkettőt!
2011. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A Zsuzsanna szerintem is szép név! :) Hát igazából megszoktam már, 20 évem alatt, megváltoztatni nem szeretném, bár régen sokat gondolkodtam rajta. Amúgy anyukám is megváltoztatta a keresztnevét. Egyébként Adrienn vagyok és a családomban mindenkinek 2 neve van csak nekem nem xD. Ja és köszi az eddigi válaszokat.
2011. szept. 30. 08:59
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Én is utálom a 2. keresztnevem. Nem is mondom el soha senkinek, de a hivatalos iratokban sajnos benne van, így mindenhova bekerül. Így nagyon hosszú a nevem, amit nem szeretek, mint pl. Berényi Magdolna Barbara brrrrr
2011. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

szia!


Anyukám Ilona Éva. Az Ilonát azért kapta, mert talán a keresztanyja erőltette. Utálja azt a nevet, nem is használja. Csak a hivatalos papírokra kell úgy írni. Az első felvételi papíromat azért kellett a szemétbe dobni, mert az Ilonát rá se írtam...egyáltalán, évekig szóba sem kerül, hogy ő Ilona is.

Nekünk sem adott két nevet, és a mi gyerekeinknek sem lesz két neve. Nem tartjuk jó ötletnek.

2011. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a két keresztnevemet szeretem és használom is: Eszter Erzsébet. Eddig leginkább azt tapasztaltam, hogy sokan nem is akarják meghallani a második nevemet, gondolom mert az az "elfogadott", hogy azt nem használja az ember. Mindenhol csak Eszter vagyok, még hivatalos ügyek intézésénél is gyakran lehagyják az Erzsébetet. :(
2011. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második Katalin, azt nem használom. Mármint az irataimban benne van, aláírni is mindkettővel szoktam, még az egyetemen a katalógusnál is azzal írom fel magam, szóval ilyen téren használom, de nem szólítanak így sehol, és ha valahol csak a keresztnevemmel mutatkozom be (pl. ha telefonon hívok valami ismerőst, csak nem tudja a számom), akkor csak az elsőt mondom.

Én nem bánom, hogy kettő van. Szeretnék majd egyszer külföldön dolgozni, ott valószínűleg a Katalint fogom használni, mert az nemzetközi, az elsőt viszont egyszerűen képtelenek kimondani sok országban. És a második is az én nevem, így adott a lehetőség, hogy olyat használjak, amit képesek kiejteni.

2011. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
98%

Nekem egy magyar és egy külföldi keresztnevem van, mindkettő 3 szótag, a vezetéknevem pedig 4 (az se magyar), így nagyon hosszú nevem van.

Leginkább a magyaron szoktam bemutatkozni, a másikat otthon - és azok az emberek preferálják, akinek anyum azon mutatott be.

Nincs azzal sem bajom, viszont azt utálom, amikor átköltik mindenfélére és úgy hívnak, aztán csodálkoznak, hogy nem hallgatok rá.

Most is olyan idiótán sikerült átkölteni a 2. nevem pár embernek, már muszáj hallgatnom rá, de utálom amikor úgy hívnak.

2011. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!