Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akiknek két keresztnevük van?...

Akiknek két keresztnevük van? Amelyiket nem használjátok, arról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy valaki, akinek 2 keresztneve van, mennyire utálja ezt. Én örülnék neki, ha lenne még egy nevem, mert az egyetlent nem szeretem. Ti hogy vagytok vele?
2011. szept. 30. 08:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy van, de nem bánom. Nem rajongok érte, de nem is bírnám magam más névvel elképzelni. A férjemnek viszont kettő van, a családja, barátai a másodikat, a munkatársai az elsőt használják - állandó bonyodalom van belőle, mert sokan nem tudják, hogy két neve is van, - de mindkettőre hallgat.
2011. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nekem is két keresztnevem van. Az elsőt szoktam hazsnálni, úgy is mutatkozok be, de a másodikat sem utálom. Van aki úgy szólít, megszoktam mind a kettőt. :) És bár szinte ellentétes jelentésük van, mégis illenek rám.

Egyébként, kedves kérdező, nekem az Adrienn név nagyon tetszik, ha majd lesz lánygyermekem, úgy szeretném elnevezni. :D

2011. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is két nevem van: Orsolya Éva. A szüleim azért adtak két nevet, mert úgy gondolták, ha nem tetszik az első használhatom majd a másodikat is akár. De mikor kicsi voltam mindig Orsi(ká)nak hívtak, így azt szoktam meg én is, és az ismerőseink is. Én nagyon szeretem a nevem(de csak az Orsi verzió tetszik, az Orsolya túl komoly), semmi pénzért nem adnám, bár az Éva sem rossz, de nem használom, és nem is hallgatok rá, csak a hivatalos dolgoknál kerül elő.

2011. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Ma 14:30, köszönöm! :) Egyébként általában azt hallom szép név. De inkább lennék Adrianna. Anyukám ezt akarta adni, csak apukám nem ment bele. Amúgy mindenkinek köszönöm. Mindenkit felpontoztam.
2011. okt. 2. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!