Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Nem működtek együtt a többi...

"Nem működtek együtt a többi fegyvernemmel: a gyalogságot lenézték, az íjászokat egyenesen gyűlölték. " Ezt olvastam a lovagokról. Elmondaná valaki, hogy ez miért volt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az íjat nem tartotték férfias fegyvernek, (mert a lovagoknak csak a közelharci fegyverek voltak azok), a gyalogságot meg szerintem azért nézték le, mert nem volt lovuk.
2011. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

nagyon tömören:

a lovasság volt az elit fegyvernem, tagjai kizárólag a nemesi rétegből kerültek ki.

a gyalogság a "pórnép" rosszul kiképzett, rosszul felfegyverzett rétege volt, a származásuk és az osztályhelyzetük miatt eleve nem volt egyenlőrangú a lovasság tagjaival.

az íjászok egyrészt a gyalogsághoz hasonló rétegből kerültek ki, másrészt a lovasság az íjászokat nem tekintette igazi harcosoknak, lenézték, hogy nem test- test elleni harcban vettek részt, másrészt tisztában voltak a hatékonyságukkal, emiatt némi frusztráció is volt bennük az íjászokkal szemben.

(nagyon leegyszerűsítettem az okokat, de a lényeg benne van)

2011. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!