Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik lenézik az egyetemistákat, vagy diplomásokat?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom és bevallom, felháborít. Oké, persze, van olyan szak, aminek nincs értelme, pl. szabad bölcsészet, de könyörgöm, ha valaki mondjuk ezeket a szakokat szereti, akkor miért kell leszólni? Én úgy tudtam eddig, hogy a tanulás érdem, nem pedig hátrány. Engem úgy neveltek, hogy tanuljak, amíg van lehetőségem, mert a tanulás mindig érték. Tényleg ennyire elfajzott országban élnénk, ami televan ilyen begyöpösödött agyú emberekkel? Már ott tartunk, hogy az a gáz, ha valaki értelmiségi pályára lép, de közben még mindig az egyetemisták, akik lenézik a szakmunkásokat egyesek szerint. Ti mit gondoltok?
2011. okt. 3. 18:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Én csak azokat nézem le, akik azért mentek egyetemre, hogy ne kelljen dolgozniuk.
2011. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el, én is megkaptam már, hogy micsoda lusta dög vagyok, hogy egyetemre mentem, nem dolgozni és eléggé felháborít. Persze, van sok olyan egyetemista, aki választ valami büfészakot és végigbulizza az egészet aztán ennyi, de nem kellene minden egyes egyetemistát így elképzelni. Mi szépen megbeszéltük itthon, hogy szeretnék tanulni, meg is vannak a képességeim (nem nagyképűségből mondom), szóval megpróbálom.
2011. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Ez másik oldalról is igaz. Sok egyetemistával talkálkoztam aki lenézi azokat az embereket akiknek max érettségije és szakmunkás vizsgája van! Szóval a folyamat fordítva is működik.
2011. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
az, hogy GYAKORLATI HASZNA nincs a szabad bölcsészetnek, igaz. De hogy nincs értelme, azt kijelenteni egyszerűen tudatlanság. Pedig én is egy "értelmesebb" szakra járok, mégse mondok ilyet. Nagyképűsködni semmilyen oldalról nem jogos, és nem is jófejség. De úgyis mindig lesznek, akiknek nem jó valami.
2011. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Épp fordítva látom.Engem néznek le magasról,mert nincs diplomám.Szimpla érettségivel középvezetőként dolgozom,míg mások akár több diplomával is otthon csücsülnek munkanélküli segélyért,mert nem vállalnak el akármit.
2011. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%
Azt gondolom róluk, hogy csak a tanulatlanságuk miatti komplexusukat takargatják ezzel. Tetszik vagy sem, a diploma mögött igenis tudás és műveltség áll.
2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyan szakok amik telítettek de még mindig túlreprezentáltak, pl jog és közgáz. Papírnak jó de nem tud majd elhelyezkedni.

Van ami meg társadalom által speciálisan megítélt presztízsszak pl orvos, azok pont emiatt a presztízs megítélés miatt szállnak el maguktól.

Vannak a hiányszakok illetve keresett szakok, pl természettudományos és informatika, illetve még az agrár. Na ezekre viszont teljesen átlagos normális emberkék járnak(én is ttk-s vagyok :P)


Volt itt régen egy kérdés ahol a csaj nem értette h miért sértődnek meg rá amikor arra hivatkozik h diplomája van és ezért mindent jobban tud mint akinek nincs.(nem a diplomájához kapcsolódó állásban)

Meg sokan vannak akiket a szülők a "rang" miatt tolnak be felsőoktatásba, illetve h legyen dr a neve előtt.

Ez volt az egyik oldal.


A másik oldalnak viszont savanyú a szőlő, illetve nem ismeri azt amit kritizál.

2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
35%
Lenézem őket.
2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az én baráti körömben egy egyetemista sem olyan, aki lenéz valakit azért, mert nem ment továbbtanulni, sőt, már egyre kevesebben tanulnak tovább, viszont ezen az oldalon meg látom, hogy milyen rosszindulatúak az emberek. Én pedig úgy érzem, hogy az ilyen emberek semmibe veszik a másik munkáját, de elvárják, hogy őket tisztelje mindenki, csak mert fizikai munkát végeznek. Számomra ez felháborító. Pedig én is dolgozom és így a dupla meló mégjobban lefáraszt.
2011. okt. 3. 18:18
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Több diplomával is lehet valaki munkanélküli, meg szakmunkásvizsgával is, ilyen szempontból szerintem tökmindegy. Csak nekem lesz egy alapműveltségem - amit állítólag az érettségi is ad, ennek ellenére ismerek olyan érettségizett embert, aki nem tudja megmutatni, hol van Afrika.
2011. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!