Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik lenézik az egyetemistákat, vagy diplomásokat?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom és bevallom, felháborít. Oké, persze, van olyan szak, aminek nincs értelme, pl. szabad bölcsészet, de könyörgöm, ha valaki mondjuk ezeket a szakokat szereti, akkor miért kell leszólni? Én úgy tudtam eddig, hogy a tanulás érdem, nem pedig hátrány. Engem úgy neveltek, hogy tanuljak, amíg van lehetőségem, mert a tanulás mindig érték. Tényleg ennyire elfajzott országban élnénk, ami televan ilyen begyöpösödött agyú emberekkel? Már ott tartunk, hogy az a gáz, ha valaki értelmiségi pályára lép, de közben még mindig az egyetemisták, akik lenézik a szakmunkásokat egyesek szerint. Ti mit gondoltok?
2011. okt. 3. 18:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
90%

Én szakmunkás vagyok, én is kapok lenézést. Párom apjától, tesójától, apai nagymamájától, nekik diploma és doktori is van a zsebükben. Páromnak is van diplomája, ez is zavarja őket.

Ne is törődj velük, nem éri meg! Engem is frusztrált egy darabig, de kapják be, ha ez alapján ítélnek meg... tegyék, jobb vagyok, mint hiszik!

(tudom inkább fordítva érdekelt, de na, tanuljunk egy kis nem érdekel a világ nézetet)

2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy ember megítélése ne a diplomától függjön, ha van szakmája és jól csinálja (legyen az bármi), akkor felnézek rá. Apum például szakmunkás végzettségű, de általános műveltségből kenterbe verne bármilyen diplomás embert (imád olvasni, szinte bármit). Nekem is van rendes szakmám amiből meg lehet élni, de igenis akartam diplomát, és olyan szakról, ahol végre olyat tanulhatok, amit gyerekkoromban is imádtam, na most ezért járok környezettan szakra természetkutató szakirányra. (és ha csak hobbi marad, akkor az, de akkor is meg akarom csinálni mert érdekel)
2011. okt. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
0%

ezeknek büdös a munka!

van rá jó példa: bizony,hogy büszkeségből nem képesek a fizikai munkára!

van különbség szakmunkás szobrász és szobrászművész között!

előbbi tud dolgozni,nem nyafog,utóbbi még véletlenül se süllyedne odáig,hogy tisztességesen dolgozzon,inkább a "piszkos munkát" mással végezteti el,és büszkén dolgozgat 3 hétig egy 1 hetes munkán is!

Ennyit az értelmiségiekről! Aki nagyon hangoztatja,hogy értelmiségi,azt nagyívben kerülöm,mert biztosan nem értek szót vele,hiszen nem vagyunk egy szinten.(ők nem fölöttem állnak,csak egy papírjuk van,de azzal meg kitörölhetik a s@ggüket!)

2013. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!