Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megvalósulhat valaha a nőuralom?

Megvalósulhat valaha a nőuralom?

Figyelt kérdés

Mi a témával kapcsolatban a véleményetek? Írnátok nemet és kort?

(Szitkozódásokat nem kérek.)


2009. ápr. 28. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Soha. És ilyenen ne is törd a fejed:) 16/f
2009. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megvalósulhate azt nem tudom, de nem lenne jó, nem szeretném

Se férfi se nő uralom ne legyen

Lány vagyok, 18at töltök holnap :)

2009. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
a nőknek mindig is jobban meg kellett küzdeni az elismerésért...ez később sem lesz másképp...az hímsoviniszta keresztény egyház többezer év alatt elintézte nekünk...de tudod mit? maradjon csak így,mert jó érzéssel tölt el,hogy tudom,bármelyik férfi helyét be tudnám tölteni bárhol,és ha ők ezzel nincsenek tisztában,csak még jobban ledöbbennek mikor a saját szemükkel látják! Nem tudom,láttad e a Csendes társ című filmet Whoopie Goldberggel,nemrég volt a tv-ben...nagyon tanulságos :)
2009. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
ja,igen bocsi: 20 éves lány voltam
2009. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik felfogás szerint nem, mert ha esélyegyenlőség van (egyenlő feltételek vonatkoznak mindenkire), akkor a nők hátrányban vannak a férfiakkal szemben a biológiai felépítésük folytán. De még esélyegyenlőség sincs, mert a férfiak diktálják a szabályokat a társadalomban.


Van azonban olyan elképzelés is, hogy a nők indirekt hatalmat gyakorolnak a férfiak felett és már most is nőuralom van, sőt, mindig az volt.

2009. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez az "indirekt hatalom" elmélete csak egy férfiuralmi taktika a nők lecsendesítésére, vagy a nők sovány önvigasztalása. Én azt mondom, akar a fene titokban, a háttérből irányítani! :D:D:D


Amúgy meg a válaszom a kárdásre az, hogy nem, mert a feministák nem akarnak "férfitaktikákkal" azaz erőszakkal és elnyomással célokat elérni. A feminizmus célja nem a férfiuralom megfordítása, tehát nem az a törekvés, hogy jól bosszút álljunk, és viszont-elnyomjuk a férfiakat. A cél nem a hatalomátvétel, hanem a hatalommegosztás. Egyetértek: ne legyen se nő-, se férfiuralom, a vezetőség (kb.) 50-50 százalékban oszoljon meg a nemek közt.

Hypathia

2009. ápr. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Ami meg a biológiai különbségeket illeti, már Beauvoir is leírja a Második nemben (1949), hogy a testi erőkülönbség jelentősége egy civilizált társadalomban elvész. Ugyebár manapság nem kell mammutra vadászni, és férfiak is vannak szép számmal, akik nem dolgoznak bányában, és nem is lennének képesek erre. A reproduktív terheket a civilizált társadalom szintén jelentősen csökkenti (menstruációs illetve szülési fájdalom enyhítése, bölcsöde, óvoda és nem mellékesen a gyermekbevelés egyenlő megosztása a szülők közt, stb.)

Hypathia

2009. ápr. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Természetesen mindegyik hasznos volt számomra.


Én a nőuralomra szavazok és bízok benne, hogy egyszer eljön az az időszak, amikor leginkább nők lesznek a felsőbb vezetők körében, és egy kicsit a férfiak is kapnak abból az alárendeltségből, ami minket sújtott évszázadokon át.

2009. ápr. 29. 12:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Az őskorban még matriarchális társadalom volt (nő uralom), ha a tanulmányaimra jól emléxem. De most már a kizárt a h a nőuralom legyen mert a testi képességük (mint pl a 2. VH. alkalmával amikor a nők akartak traktort vezetni és csak annyit értek el h szétrázták a méhüket) nem engedik meg.

(ez nem saját vélemény de azért: 19/f)

2009. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Női uralom? Hahaha

Jobb, ha nem is álmodoztok ilyenekről, mert fölösleges.


(Soha nem lesz női uralom. Maximum néhány feminista filmben (de ez is csak a nők álmodozása :) ).)

2010. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!