Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy bátorítsam? Attól tartok,...

Hogy bátorítsam? Attól tartok, hogy így soha se fog megtanulni egyedül dönteni, és a nyelvet se fogja megtanulni.

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőmmel most kezdtük az egyetemet.Nagyon bátortalan a barátnőm az új nyelvkörnyezetben,kérdezni se mer,pedig annyira tud szlovákul,hogy alap dolgokra rákérdezzen,inkább azt várja,hogy én intézkedjek.Mindig a szüleitől kérdi,hogy most mit tegyen,ha valami probláma van,képes napokig töprengeni kis dolgokon.Ezekről a dolgokról gyakran beszélek vele,mert meg kéne neki is tanulnia a nyelvet,és őnálló döntéseket hozni,mondta,hogy próbál változtatni,de 1 hónap alatt nem változott.Nagyon sajnálom őt,hogy segíthetnék neki?
2011. okt. 8. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit olyan típus lehet, mint én. Egyszer kint voltunk középiskolában Angliában két hetet. Alig mertem megmukkanni, nem azért, mert nem tudtam angolul, hanem mert féltem, hátha nem mondok valamit teljesen helyesen, és akkor megmosolyognak. Na, ez addig tartott, amíg úgy a negyedik nap környékén el nem lopták a táskámat, és muszáj volt intézkednem, mert benne voltak az irataim, meg minden. Szóval rá kellett kényszerülnöm, hogy használjam a nyelvet. Akkor rájöttem, hogy úgysem röhögnek ki, ha valamit rosszul mondok, meg amúgy is, miért mondanám rosszul :)

Barátnődnek is az kéne, hogy ne legyen senki, aki kérdez, meg intézkedik helyette, rá lenne kényszerülve, hogy beszéljen.

2011. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!