Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem jön hozzánk senki?

Miért nem jön hozzánk senki?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, van egy gyönyörű kislányom, aki teljesen egyedüli gyermek a nagycsaládban - testvérem férje nemrég halt meg csontrákban, itt biztosan nem lesz unokatesó és szegény tesóm is, nem tudom, hogy mikor szedi össze magát - párom családjában sincs kilátás ilyesmire, sőt egy darab barátunk sincs a párommal, akivel annyira jóban lennénk, hogy eljönnének hozzánk. Anyósomék vidéken laknak, úgyhogy őhozzájuk mi megyünk el, nem várjuk el, hogy a rokkantnyugdijukból benzint fizessenek, stb. Nekem csak az fáj nagyon, hogy milyen élete lesz igy a kislányomnak? Nem fogja megtanulni, hogy hogyan hogyan kell vendéget fogadni, hogyan kell barátkozni, ha a szüleinek sem volt egy darab barátjuk sem, hozzánk nem jár senki, itt nem jön össze nagycsalád, stb. Mit tehetnék azért, hogy hozzánk is járjanak? Én is hivtam már a játszóteres anyukák közül meg egypárat, el is jöttek, de valahogy mindig elhalt a dolog, szerintem nem miattam - mármint közvetlenül - , de nem tudom mi lehet az oka? Elég elkeseredett vagyok emiatt? Szerintetek mitől lehetne jobb a helyzet?
2011. okt. 8. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Barati kapcsolatokat apolni is kell.
2011. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkatársak közül nincs valami barátotok? Ha rokonok nincsenek, muszáj barátkozni...

Amúgy tényleg nagyon rossz, mikor nem jön ide senki... Szerencsére az én anyukám is szerzett barátokat, így aztán van néha vendégség!

2011. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem ha nem jön senki,hagynak pihenni.Szerintem a gyereknek teljesen mindegy ,ha majd eléri azt a kort hogy a saját lakásába fogadja a saját vendégeit ,majd megoldja okosan.
2011. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oviba jár a gyerek? Esetleg az ottani csoporttársakat, szüleiket kellene meghívni. Vagy ha nem jár, hát kivárni, aztán már könnyebb lesz.
2011. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Egyikőtöknek sincsenek barátai? Ezt nem nagyon értem, hogy lehetséges. 33 év alatt nem tettél szert olyan ismerősökre, akiket meg tudnál hívni magatokhoz?

Nekem egy négy éves fiam van, hozzánk majdnem minden héten jön valaki. Mondjuk én nem hanyagoltam el a barátaimat, akkor sem, ha volt fontosabb dolgom. Pár ismerősnél megfigyeltem, hogy amikor összeköltöztek a párjukkal, vagy megházasodtak, onnantól kezdve a régi barátok le voltak ejtve, aztán persze náluk is jött a csodálkozás, hogy 2-3 év hallgatás után miért is nem keresi őket senki.

2011. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi barátságaidat kéne feleleveníteni,vagy újakat szerezni.A játszótérről barátkozás jó ötlet,azért mert néhány próbálkozás nem jött össze,még ne add fel!
2011. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Igazából azért van egy -két ismerős, akiket ha hivunk, néha eljönnek, de maguktól sosem mondják. Valahogy úgy érzem, hogy ha nem hivjuk őket, akkor nem is jutunk eszükbe. Ha meg meghivjuk őket, akkor is nagyon nehezen jön össze a dolog, mert érthető módon mindenkinek van már saját családja, élete, dolga. Jó annak a válaszolónak, akihez minden héten megy valaki. Talán igaza van, hogy ő ápolta a kapcsolatait és ennek eredménye, hogy még vannak barátai. Mellőlünk már kikoptak ezek a régi barátságok, párom is egyébként egy humoros, okos ember, de ő meg azt mondja, hogy neki nem is hiányzik, hogy jöjjenek, ő hétvégén pihen. Csak nekem hiányzik. Egyébként úgy meg lenne egy két "barát", akikhez ha mennénk, mindig szivesen látnának minket, de ha én hivom őket, akkor abból tuti nem lesz semmi, valahogy felénk kényelmesebbek az emberek. Mindenki azt szereti, ha hozzájuk mennek, nem pedig forditva. Azt is tudom, hogy nekem kell tennem érte, hogy másképp legyen. Mindenesetre köszönöm, hogy irtatok, tanácsot adtatok!
2011. okt. 8. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Lépjetek be különféle egyesületekbe, például valamilyen kirándulós csapatba, a a kislányod már 4-5éves mehet veletek kirándulni, és ott szerezhettek barátokat is, de vannak más szakkörök is.
2011. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez valóban jó ötlet, itt Székesfehérváron elég sok lehetőség van ilyesmire, úgyhogy megpróbálkozom ezzel is. Köszönöm.
2011. okt. 8. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!