Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigyek a magyarok...

Miért irigyek a magyarok általában?

Figyelt kérdés

1.kirohanások előtt: nincs több éves személyes tapasztalatom a külföldi mentalitásról, ezért írom így, és itt állampolgárságra gondolok


2.aktualitás: kertész ákosnak abban igaza van, hogy az átlag magyar irigy. egyszerűen ezt tapasztalom mindenhol, hogy az emberek köpködnek másokra, akiknek több van. kérdőre vonják őket, de egyáltalán nem tántorodnak meg attól, hogy ugyanabba belelépjenek, amit másokban elítélnek.


vagy ez így van más országokban is?


2011. szept. 25. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez nem nemzet, hanem inkább személyiség függő dolog...
2011. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ezt értsem úgy, hogy pusztán véletlen hogy az emberek nagy része irigy? ebből az következik, hogy más országokban sincs másképp?
2011. szept. 25. 15:44
 3/20 anonim ***** válasza:

Hiszed, vagy nem: én nem ismerek irigy magyart. Olyan körökben mozgok, ahol az emberek nem vesztették el a hitüket, így sokkal szívesebben adnak, mint kapnak.


Egyébként talán a politikai irányból meghatározott trendek formáltak minket olyanná, amilyenek vagyunk.


Kertész Ákos elvetette a sulykot. Nem kicsit, nagyon..

2011. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha azt hiszed,hogy a magyarok irigyek,akkor költözz a Felvidékre a szlovákok közé!Irigyek,de nagyon.
2011. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van, egy eléggé jellemző a magyarokra. Nem véletlen, hogy itt tart ez az ország. Van pár külföldön élő ismerősöm, mind azt mondják, hogy külföldön nincs ilyen szintű irigység, rosszindulat. És a baj az, hogy nemcsak azok ilyenek, akiknek nincs pénze, hanem a jobban élők is. Örülök, hogy német származású vagyok, és lassan külföldre tudok költözni, mert ilyen ökrök, mint a magyarok, a világon nincsenek sehol, bánom, hogy ide születtem.
2011. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16:01 "El lehet innen menni. Itt lehet hagyni ezt az országot." :D
2011. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

szlovákok:

én azt vettem észre, hogy a magyarok mentalitásban igen csak elszlávosodtak


németek:

róluk tudtommal írásokban is az áll, hogy szigorú, rendszerető, pontos, és tisztességesen kereskedő nép

2011. szept. 25. 16:07
 8/20 A kérdező kommentje:
dien: ez nem ilyen egyszerű, ahhoz is pénz kell. ráadásul ez nem fog megoldani semmit, csak tovább rontja a helyzetet
2011. szept. 25. 16:08
 9/20 A kérdező kommentje:
igaz a nemzeti eszmék kissé talán már idejétmúltak, főleg egy ilyen politikai helyzetben.
2011. szept. 25. 16:09
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár egyénfüggő a dolog, az egyén személyiségfejlődésében jelentősen közre játszik a társadalom hatása, így miért ne lehetne nemzeti habitus?


Én sem ismerek olyan embert, akire konkrétan jellemző volna az irigység, de azért a viccek sem a semmiből születnek. Az egyik klasszikus:


Amikor Dante a Poklot járja Vergiliussal egyszer csak meglát néhány nagy üstöt, amikben emberek főnek.

Az első mellett fegyveres őrök állnak.

- Mi van itt? - kérdi Dante.

- Ebben az üstben az oroszok rotyognak - feleli Vergilius. - Ha valaki megpróbál kimászni, a két őr visszaütlegeli.

A második üst mellett egy tekintélyes katona áll.

- Itt kik vannak?

- Németek. Ha valaki megpróbál kimászni, meglátja a szigorú katonát, és visszamászik.

Mennek tovább, a harmadik üsthöz, ami mellett egy elegáns úr áll pálcával a kezében.

- Csak nem angolok? - kérdi Dante.

- De bizony. Ha valaki kimászik, meglátja a tekintélyt parancsoló tanárembert, és visszamászik.

A negyedik üst mellett senki sem áll.

- Ezek szerint ez üres.

- Dehogyis! Ebben a magyarok vannak. Ha valaki megpróbál kimászni, a többi visszarántja.

2011. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!