Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek az új osztály...

Hogy viselkedjek az új osztályban?

Figyelt kérdés

Holnap kezdek egy új suliban senkit nem ismerek, és még sosem voltam ilyen helyzetbe,hogy egy új,már összeszokott osztályba kellett,hogy bekerüljek.

Az a bajom,hogy én nem tudok, vagy csak nagyon nehezen tudok nyitni,így ha valaki nem nyit akkor bajban leszek, de igazából azt sem tudom,hogy hogyan viselkedjek, nem akarok az lenni,hogy "na én itt sztár vagyok" de az sem hogy "az én szavam úgy sem számít én csak ülök a sarokban"

Az alap viselkedésem az,hogy elvagyok, nyitott vagyok, de én sosem kezdeményezek, és azért itt nekem kéne kezdenem úgy gondolom,elvégre én vagyok az új.

Milyen tanácsokat,tapasztalatokat tudnátok adni?


2011. okt. 9. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyél önmagad.

Annál cikibb nincs, mint amikor két hónap múlva azon csámcsognak, mennyire másképp indítottál, most bezzeg...

A kezdeményezéssel se kell sokat vesződni, odamész, köszönsz, megkérdezed a nevét, ha még nem sikerült megjegyezni. Akinek beugrik a neve, annak mondd is a nevét, mikor odamész hozzá.

Keress pár okot, hogy legyen miért elkezdeni beszélgetni, és ha szimpatikus vagy, fognak nyitni feléd.


Gondolom, ők is kíváncsiak az új gyerekre, és tudni szeretnének rólad mindenfélét, jönnek és kérdeznek. Esetleg a legszimpatikusabb, vezér típusú fiúnak/csajnak el is mondhatod, hogy most neked úgy érzed, hogy nehéz, mert egy összeszokott osztályba kell beilleszkedni, nem ismersz senkit, és te félénkebb vagy. Biztos, hogy ezek után a szárnyai alá vesz, és segít.


Ha kedves leszel, nem nagyképű, ha olyan vagy, ahogy írod, akkor nem lesz gond.

2011. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze,hogy önmagamat adom,ez természetes de én pl. nem mennék oda senkihez,hogy szia xy vagyok és te?.....ha ezt tenném az már nem én lennék,de ha meg nem teszem az nem túl jó, ezért szeretném tudni,hogy hogy kell ilyenkor viselkedni, mi az elfogadott általában.

Egyébként köszönöm a válaszodat!

2011. okt. 9. 17:00
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Bemész, a legvagányabb gyereket szájbavágod, a legjobb csajt lesmárolod, a strébert behúzod kajával a csicskákat elzavarod a hátsó padból.
2013. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen legyél önmagad,figyelj a másikra,ismerd meg,random menj oda valakihez 1.-nek.
2016. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!