Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (suliba...

Mit gondoltok erről? (suliba kellet, irodalom órára)

Figyelt kérdés

Parainesis

(Az emberiséghez tartozásunkról)

Szeress minden embert, mert épp olyanok, mint Te!

(A hazaszeretetről)

Szeresd a hazádat! Itt születtél, itt halj meg! A haza szeret, a haza él, ha te is szereted, és óvod. A haza cserébe ad; otthont, hova bármikor hazajöhetsz, megteremti az alapvető életfeltételeket, melyet még kérned sem kell.

(A művelődésről)

Tanulj! Mert okosnak lenni jó. Örömmel tölt el, mikor hozzá tudsz szólni a komoly beszédhez. S szomorúsággal, mikor nem. Ezért tanulj, hogy mindig örömöd legyen! Tanulj könyvből tanárral, tanulj könyvből magadtól. Tanulj az élettől. Az okos ember tanul a hibájából, a még okosabb ember más kárán. Tanulj, hogy te légy a még okosabb ember!

(A szónoki képességről)

Tudj beszélni barátaid és más emberek előtt is, hogy ki tudd fejezni magad mások előtt is, és merj kiállni, és elmondani a véleményed.

(Az anyanyelvről és a nyelvtanulásról)

Fontos, hogy megismerd más országok kultúráját is. Ismerd meg anyanyelvüket, mert csak így értheted meg őket! De mindennél fontosabb, hogy ismerd a te kultúrád, és kitűnően, választékosan beszéld saját nyelvedet! Csak aztán foglalkozz más országokkal!

(A szórakozásról)

Szórakozz! Mert pihenés és lazítás nélkül nem megy semmi.

(A családról)

A család az élet legfontosabb része. Családot alapítani, és a gyerekeidet tanítani, együtt felfedezni a világot, megismerni a dolgokat, s átadni nekik a tapasztalataidat, felülmúlhatatlan gyönyör.

(Az illemről)

Légy illemtudó! Ismerd a jó modort! E rossz világban ez a legkevesebb, amit adhatsz; hogy udvarias, segítőkész légy.


2011. okt. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
tanulni nem csak könyvekből lehet
2011. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így igaz.. és én nem írtam, hogy csak könyvből lehet.. :D De amúgy nem mondtál véleményt... :/
2011. okt. 10. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tanulj könyvből tanárral, tanulj könyvből magadtól. Tanulj az élettől. Az okos ember tanul a hibájából, a még okosabb ember más kárán."

Ő sem azt írta hogy csak könyvből lehet.

2011. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Elég sok igazság van a Parainesisben, nekünk 2 éve az volt a büntető memoriter fejből tudni kb a/4 nyit belőle :) még mindig tudom, ez az egyik fő műve Kölcseynek, ami miatt tisztelem.
2011. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: nem igazán értem, hogy mire írtad, hogy ő sem írta, hogy csak könyvből lehet, mert ezt én írtam... :// És az első válaszolónak írtam, hogy én nem azt írtam ,hogy csak könyvből lehet.. :))
2011. okt. 11. 18:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy félreértés ne essék, most tisztázom.. :D Szóval, nekünk kellett Parainesis-t írnunk, úgy, ahogy Kölcsey is tette. És nekem az volt a kérdésem, hogy mit gondoltok az én Parainesis-emről.. :DD
2011. okt. 11. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!