Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy az...

Hogyan érjem el, hogy az életben és a suliban is tiszteljenek?

Figyelt kérdés

Folytonos vicc tárgya vagyok egy pár gyereknek.Jah és a legviccesebb ,hogy nem is a nagymenőké hanem kis vékony szar gyereknek.Folyton keménykedik velem a féreg és azt hiszi olyan nagy ember mert 1 nála gyengébb gyereknek bevert...

én 173 cm és viszonylag sportos/izmos ő pedig igaz magasabb de egy igen ronda és vézna egyén...

mit tanácsoltok? verekedni nem szeretnék...(vagy zúzzam le az arcát? nálatok mikor szakadna el a cérna és milyen beszólás után ugranátok neki?)


2011. okt. 12. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én elmagyaráznám neki nyugodtan, minden sértő szó nélkül, hogy ez lassan kezd feldühíteni, és hogy ha tovább folytatja, megbeszélhetünk iskola után egy találkozót, ahol ütköztetjük az érveinket.
2011. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

jesszusom, olyan vagy mint a bátyám...

Én az ilyen embereket ("Én izmos, sportos vagyok, a másik egy vézna sz*r, majd beverek neki egyet") inkább szánalmasnak tartom, nem tiszteletreméltónak. Persze ne aggódj, vannak olyanok, akiknek ez jön be, és azok tisztelni fognak.

tiszteletet a személyiségeddel és a kisugázásoddal tudod kiváltani, megmagyarázhatatlan dolog. Tisztelhetnek azért, mert nagyon okos vagy, intelligens vagy kitartó, letettél már valamit az asztalra. De ez egy elég megmagyarázhatatlan dolog. Viszont az biztos, hogy ki kell érdemelni valamivel. Szóval ne várj olyat, hogy itt most valaki leír valami receptet, és holnaptól mindenki pukedlizni fog neked.

Én elsősorban azon gondolkodnék el a helyedben, miért köt beléd az a másik?

Ha azért, mert éretlen, óvodás szinten mozog (mondjuk aki így viselkedik, az mindenképp éretlen), akkor ne figyelj oda rá, majd abbahagyja.

De lehet, hogy te adtál okot rá, hogy így viselkedik veled.

Viszont ha terrorizálja a többieket, el van szállva magától, tipikus hülyegyerek, akkor lehet, hogy tényleg el kéne vele beszélgetned (sőt, biztos), és ha továbbra sem hagyja abba ezt az idióta viselkedést, na akkor tényleg be leeht neki húzni egyet:) De először próbáld diplomáciai síkra terelni a témát.

19/L

2011. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csináld azt, amit Bud Spencer. Nem a bunyóra gondolok, hanem arra, amikor ül a söntésnél, mint egy medve, és a sok mitugrász szétveri körülötte a berendezést.


Nézd levegőnek, azt utálni fogja. Goblinoktól tiszteletet ne várj. :) A higgadtságodért majd tisztelnek az életben.

2011. okt. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát igen.elég óvodás módon viselkedik szinte már nevetséges...
2011. okt. 13. 06:44
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

Ne fizess rosszért rosszal mer vissza szál rád az átok.

Légy okos mint a kígyó és szelíd mint a galamb.

Szeresd felebarátodat és ellenségeidet mint önmagad.

2011. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Na álljunk meg egy szóra! Most az életben akarod, hogy tiszteljenek, vagy a suliban? Elárulom, a kettő nagyon nem ugyanaz. Az életben legalábbis következetes, hiteles magatartással, higgadtsággal, magabiztossággal elérheted, hogy tiszteljenek. A suliban nem így megy. Ott még - különösen a fiatal korosztály- jóval fejletlenebbek a személyiségek és következetlenebbek is. Meg nem helyes az értékítéletük. Könnyen lehet, hogy tisztelni fognak azért, mert márkás cuccokban jársz, vagy mert apuci megvette neked a legújabb iSzar-t, míg a való életben ilyen nincs, azt nézik, hogy TE miért dolgoztál meg. Én megmondom őszintén, nem is törekszem arra, hogy az iskolában tiszteljenek. Nagyra tartják pl. egymást azok, akik hasonló véleményen vannak a tanárról: akik szerint az a tanár egy hülye szemét, nem tud tanítani, nem tud fegyelmezni, nem tud osztályozni, nem szereti a pofánkat, stb. Ezek gyerekes dolgok és ha kicsit felnőttebbek lennének, látnák, hogy a tanár idegei sincsenek kötélből, ő is emberből van, borzalmas fizetést kap és emellett elvárják, hogy motivált legyen a nevelésben és abban, hogy olyan gyerekek számára tegyék érdekessé az órát, akik, ha elfordul, elkezdenek dobálózni papírgalacsinnal. Meg amikor sokan kapnak rossz jegyet, akkor mindenki meg van győződve arról, hogy "pofára osztályoz a szemét tanár", pedig csak észre kéne venni, hogy egyszerűen b*sztak tanulni. Többek között ebben más a felnőttvilág, hogy megtanuljuk elismerni a saját hibáinkat. Én egy olyan közösségben, ahol az emberek még nem tudnak felelősséget vállalni maguk után és képtelenek beismerni a saját hibájukat, helyette mindennek elmondják a tanárt - nos egy ilyen közösségben még egyenesen aggódnék is, ha tisztelnének.



Szóval ne a tiszteletre játssz. Még a nagybetűs életben se feltétlenül célszerű. A náci pártban pl. azt tisztelték, aki több zsidót mészárolt le. A politikusok között is annak van tisztelete, aki gátlástalanabb. A bűnözők között annak, aki többet és jobban tud lopni. A "tisztelet" azt jelenti, hogy megfelelsz egy közösség értékrendjének, azonban ha egy értékrend beteg, akkor csak azokat tisztelik, akik beteg személyiségek. Szóval inkább magadnak akarj megfelelni.


"Nem adhatok neked bombabiztos receptet a sikerhez, a kudarc receptjével azonban szolgálhatok: igyekezz mindig mindenkinek a kedvében járni! "

2011. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A náci pártban pl. azt tisztelték, aki több zsidót mészárolt le."


Most komolyan. MIVAN?

2011. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!