Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért durcásak a lányok az utcán?

Miért durcásak a lányok az utcán?

Figyelt kérdés
...megfigyelted? A lányok nagy része olyan arccal vonul az utcán mint akiknek most vették el a kedvenc macijukat, ha ne adj isten véletlenül rájuk nézel, még a szemöldöküket is összevonják, vagy haragos tekintettel elfordulnak...nem értem...
2011. okt. 13. 08:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
inkább egy típusra gondoltam , szerintem más is látott már ilyeneket az utcán...mindig ilyen a tekintetük...bármikor, bárki látja őket...
2011. okt. 13. 10:02
 12/18 anonim ***** válasza:

Mert Európában így alakult ki. Elmennél Ázsiába, már teljesen mást látnál. Mindenki mosolyog a másikra, vad idegenekre is.

Nálunk ez más, itt az a "divat", hogy alapból mindenki bunkó és ha teszel valamit ellene, akkor esetleg jóban lehetünk...

2011. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Biztos megjött a havi baja, vagy lehet, h csak sz.rnia kell, vagy valaki felidegesítette, de lehet sokáig bámultad és így adta tudatodra, h ez bizony bunkóság.
2011. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egy kicsit túlkomplikálod a dolgokat. Az lenne furcsa, ha magukban is mosolyognának az emberek csak úgy az utcán, az olyan, mintha beszívtak volna. Ebben a kultúrában nem szokás.
2011. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

10:09-es tévedés, ez nem európai, hanem magyar sajátosság, itt az sem mosolyog, akinek oka lenne rá, valahogy nem sikk boldognak lenni.

Gondolj bele, ha két idegen elkezd beszélgetni, mi a téma? "szar az idő,kevés a pénz,szemét a főnök,korrupt a kormány stb." Még véletlenül sem kerülnek szóba vidám dolgok. Egyszerűen ilyen nép vagyunk.

2011. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkire igaz, főleg a nagyvárosokban, mert az ember igyekszik elvegyülni a tömegben / és nem csak a magyarok /, igyekszik közömbös arcot vágni. Ok nélkül meg csak a bolond vigyorog. Persze, ha valaki normálisan, kedvesen szól hozzám, vagy mosolyog rám, azt viszonozom, de szerintem sokan így vannak ezzel.

Az ázsiai/ távol-keleti / népeknél mást jelent a mosoly, náluk ez egy maszk, hogy elfedjék a valódi érzelmeiket. Nem kell utánozni. Akkor is mosolyognak, ha mérgesek valójában.

2011. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van valaki, akkor nem vigyorog, függetlenül attól, hogy fiú vagy lány. Azért, mert te nem látod mosolyogni, az nem azt jelenti, hogy ha a barátaival van, akkor sem mosolyog! Én éppen attól lennék megijedve, ha felszállnék mondjuk a buszra és azt látnám, hogy egy rakás ember egyedül ül/áll és mindegyik sejtelmesen mosolyog maga elé! Gyorsan le is szállnék arról a buszról az biztos!!
2011. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szép is lenne, ha mindenki ugy vigyorogna magában, mint a vadalma, azért gondolj már bele...

Amugy meg nem értem miért kéne bárkinek is "csak ugy" visszamosolyognia? Mert ha pl előre engednek az ajtóban, akkor azt én is mosolyogva megköszönöm, de hogy minden szembejövő emberre vigyorogjak?!? MINEK??ugyan már..

2011. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!