Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi bajuk az embereknek a...

Mi bajuk az embereknek a Boróka, Helka, Bíborka nevekkel? És az Erzsébet meg Borbála nevekkel?

Figyelt kérdés
Az hülye kifogás, hogy cikizni fogják, mert a gyerekek nagyon kreatívak, és az én Péter nevű osztálytársamat csúfolták a keresztneve miatt.
2011. okt. 13. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszerűen nem tetszenek ezek a nevek. Ennyi. Szeretett nagyanyám egyébként Erzsébet volt.
2011. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
A Helkát eddig még nem is hallottam (nem Helga?), a Boróka/Bíborka mostanában lett talán divat, és a divatneveket sokan nem szeretik. De a Boróka nekem nagyon tetszik és a Borbála is. Az Erzsébet névvel talán annyi a gond, hogy nagyon sok embernek van idős "Erzsi/Erzsike néni" ismerőse. Nehéz ezzel a névvel elképzelni egy kisgyereket.
2011. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a Helkát is hallottam már, most kezd divatba jönni az is.

Szerintem a Boróka, Bíborka is régebbi név, nincs vele baj. Általános iskolában voltak ilyen évfolyamtársaim, nem piszkálták őket. A Borbála név nekem nem tetszik ( a hangzása), de van ilyen nevű ismerősöm, őt sem cikizték soha. Sajnos a becézett alakja sem nagyon jön be. Az Erzsébet egy gyönyörű név, de ennek meg a becézésével van a baj. Mert ugye a gyereket becézni kell valahogy. Az Erzsi meg a Bözsi meg nem éppen olyan becenevek, amikre egy fiatal lány/nő vágyik :( Pedig a név teljes alapja szerintem tényleg szép.

2011. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én ismerek fiatal lányt, aki Erzsébet, és Böbének szólítja mindenki, sőt, kifejezetten kéri, hogy így nevezzék.


A Helka valóban "új" név, nem azonos a Helgával, ez magyar, mondabeli név.

2011. okt. 13. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!