Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs logikája az...

Miért nincs logikája az embereknek? Miért vesznek magukra mindent?

Figyelt kérdés

az ide válaszolók, és a hétköznapi emberek nagy része egyszerűen nem szokott gondolkodni mielőtt beszél, cselekszik, vagy csak könnyebb megmagyarázni utólag a hülyeségüket, mint elismerni, hogy tévedtek?


és miért sértődnek meg mindenen, miért akarnak mindenbe belemagyarázni rosszindulatot? magukból indulnak ki?


szinte nem lehet úgy kérdésre válaszolni itt manapság, hogy valaki ne kezdene el okoskodni, kötekedni, de van hogy már egyazon mondaton belül cáfolja magát az illető. és ez nem egyszer fordul elő, hanem az esetek túlnyomó részében.


tisztelet a kivételnek, aki tud érvelni


2011. szept. 27. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Például?
2011. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez így van, és sajnos néha magamon is észreveszem, de próbálok odafigyelni. Élő beszédben sokat tompít a mimika, egy mosoly, stb., itt viszont könnyű félreérteni szavakat. Ráadásul épp arról szól a csevely, hogy kijavítsuk egymást, hiszen mindenki próbál a saját tudása szerint válaszolni. Ezt ha valaki támadásnak veszi, beindul a lavina. :)
2011. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az embereket nem tanították meg vitatkozni, érvelni. Ez a magyar oktatás egyik legnagyobb hiányossága. Ezért aztán jobb híján személyeskedni kezdenek, hiszen nincs a kezükben semmiféle eszköz, amivel értelmes vitát tudnának folytatni.

Emellett sokakból hiányzik az empátia is, ami megint csak alapvető fontosságú lenne.

2011. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jahaj, ez sajnos gyakori tt, és úgy általában a neten. De ezt az arctalanság hozza magával. Élőben azért más a szitu, szemtől szemben.
2011. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én mindig próbálok úgy írni, hogy lehetőleg ne sértsek meg senkit. De sosem tudni, ki ül a másik oldalon.
2011. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

például valaki ír 2 bekezdés választ, az elsőben leírja, hogy a különlegességet magunkhoz mérjük, a másikban meg azt, hogy superman nem volt különleges a saját bolygóján, mert ott mindenki olyan volt, ami pont azt bizonyítja, hogy a különlegességet nem magunkhoz, hanem másokhoz (az átlaghoz) mérjük :)


igen, sajnos sok ilyet támadásnak vesznek, és hiába próbálod elmagyarázni nekik, elvakulnak a dühükben

2011. szept. 27. 14:38
 7/14 A kérdező kommentje:

14:28

ez igaz

számomra furcsa, hogy a régi korok oktatása jobb minőségű volt, mint a mai, és az emberek minősége is jobb volt


14:30

én élőben is láttam már sok hülységet, okoskodást. a kedvencem az, amikor nagy sámánboszorkány világmegváltó asztroemberek a legapróbb dolog miatt is keresztbenyelik a másikat

vagy amikor valaki a diplomáival dobálózik, de egy mondatot nem tud helyesen leírni...


14:31

én nem szoktam erre törekedni, mert aki ilyen, úgyis megkeresi azt, ami miatt megsértődik. hazudni meg nem fogok azért, hogy kényelmes álomvilágban éljen.

tudom hogy így nagyobb eséllyel reagálnak az ilyenek, de szerintem egy kis önkritikát kellene tanulniuk, vagy nem is tudom minek nevezzem.

2011. szept. 27. 14:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Én elég sokszor szoktam elég durvákat írni, főleg politikában. Bizonyos típusú embereket simán elküldök melegebb éghajlatra. Mindig mindet mindenki magára veszi, kivétel nélkül. És azt bizonygatja, hogy ő márpedig nem. Ha a száz fölötti nem éppen szalonképes beírásomért kivágnak, valami olyasmi nevet fogok választani új regisztrációnál, hogy "Ha nem inged ne vedd magadra", és azt megjelenítem majd. Bár amennyi gondolkodásra képtelen egyének járnak abba a témakörbe, azt hiszem ez sem lesz megoldás...
2011. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

én nem szoktam kiosztani másokat, nem örömöm a gyűlölködés, káromkodás de ha valaki hülyeséget ír, azt leírom, hogy szerintem az, és megindoklom.


ha azt írom, hogy a legtöbb ember buta, és elkezdenek okoskodni, hogy ne vegyek mindenkit egy kalap alá, akkor hogy nem veszik észre azt, hogy a viselkedésükkel pont azt igazolják, amit mondtam? :) és ha leírom, hogy csak közhelyeket visszhangoznak, akkor máris én kötekedek, mert rá merek világítani a dologra.

2011. szept. 27. 15:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Az emberi butaság határtalan, ezt tapasztalom nap mint nap. És nem a lexikális tudás hiányára gondolok, hanem az egészséges vita képességére. Szerintem az "értelmes ember" kategória ott kezdődik, hogy ki tudja mondani, hogy "nem tudom", vagy "igazad van".

Úgyhogy egyetértek.

2011. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!