Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni / mondani az...

X) kérdése:

Mit lehet tenni / mondani az ilyen mindenen hisztiző "állandóan mély depresszióban lévő" embereknek?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó-e a téma de mindegy.. :) szóval van egy barátnőm aki egyébként nagyon aranyos, jó barát meg minden de egyszerűen nem képes a dolgok pozitív oldalát nézni. Bármin képes megsértődni vagy mély depresszióba esni és olyanokat mond hogy "összetörtünk benne egy világot" meg stb. És annyira szélsőségesen eltúloz dolgokat például van egy közös haverunk akit egyébként egyáltalán nem érdekel de ő azt hiszi hogy "igaz barátra talált benne" csak mert párszor beszélgettek, aztán meg a barátnője miatt ez a fiú elhanyagolt mindkettőnket. A barátnőm állandóan sír hogy miért nem megy oda hozzá beszélgetni pedig tönkretette az egész életét és neki kellene rendbe hozni a barátságukat. Rengetegféleképpen magyaráztam már el neki hogy csak magának árt ezzel de azt mondja én ezt nem érthetem mert "ég és föld vagyunk érzelmileg".. hát én se vagyok egy érzéketlen tuskó de ilyenen sosem tudnék depresszióba esni. Szóval szerintetek mit csináljak? Egy jó ideje már csak veszekszünk...
2011. szept. 8. 22:55
 1/10 anonim válasza:
89%
Hát, ha nagyon súlyos a helyzet, akkor azon csak pszichológus tud segíteni és valami jó terápia, vagy gyógyszer. Lehet, hogy vannak valami családi gondjai a háttérben. Biztosan otthoni, vagy gyermekkori problémákból adódik, hogy olyan, amilyen. Szerintem ne veszekedj vele, mert az csak árt a helyzetén. Hagydd, majd csak átmegy rajta a hiszti. Szerintem csak hallgasd meg őt csendesen. Mondd, hogy megérted őt teljes mértékben, és vele vagy. Éreztesd vele, hogy számíthat rád. És lehet, hogy majd magától elmondja, hogy milyen más gondjai vannak, mi nyomja a szívét. Aztán kicsinyenként össze tudod majd rakni a képet vele kapcsolatban.
2011. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy elváltak a szülei. De az enyémek is és mégsem vagyok ilyen, ezért nem értem :/ egyébként próbáltam már csendben hallgatni is de akkor is megkérdezi hogy mi a véleményem és sajnos betegesen őszinte ember vagyok és nem tudom azt hazudni hogy teljesen egyetértek vele ha nem így van :S
2011. szept. 8. 23:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szerelmes ebbe a fiùba?
2011. szept. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jajj az még egyel rosszabb lenne.. volt már hogy rajtam keresztül üzengetett a pasijának meg velem ordibált miatta :/ de ebbe a fiúba nem szerelmes pont azért nem akar a fiú túl sokat vele lenni mert sokan hitték azt, hogy járnak. De a barátnőm fél is attól, hogy esetleg tetszik a fiúnak, mert ő neki nem tetszik (állítólag)..
2011. szept. 8. 23:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor minek mondja a baràtnõd, hogy tönkretette az életét?
2011. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért mert már egy ideje nem beszélnek egymással... de nem hogy ő menne oda hozzá beszélgetni, azt mondja hogy ha a fiú tette tönkre a barátságukat akkor neki is kell rendbe hozni. Szóval komplikált szegény lány.
2011. szept. 8. 23:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem orvosi eset. Te ezt hogy bírod??
2011. szept. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát eléggé a tűrőképességem határán vagyok azért is írtam ki ezt a kérdést... :)
2011. szept. 8. 23:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, anyám pont ilyen, most éppen megint nem beszélünk egy ideje, mert azt mertem mondani egy pitiáner dologra, hogy én ezt másképpen csinálom a fiammal, mert szerintem ő gyerekkoromban nem jól állt hozzá és ez engem érzékenyen érintett. De tényleg olyan piti dolog, hogy én hiába voltam kitűnő, sosem dicsértek meg, az öcsémet meg egy hármasért is ajnározták, és szerinte ez így rendben volt, mert én jól tanultam, szerintem meg nem, mert ettől még engem is meg kellett volna dicsérni néha. Na, ebből azt kerekítette ki, hogy én a lelkébe tapostam, szar anyának tartom, gyűlölöm őt. Mindig is ilyen volt, sosem tűrte, ha más volt a véleményem, azonnal támadásnak vette, de sosem hatott rám a hisztijével és ez zavarja. Ő is eljátssza a sértődötett, elvárja, hogy elnézést kérjek (nem fogok), könnyes arccal járkál, mindenkinek panaszkodik (ez egyébként is főtevékenysége volt egész életében), mártírhangon közli, hogy át se kell menni hozzá és reméli, hogy nemsokára meghal, stb. Szerinte ha beszélgetünk, csak olyan dolgokat mondhatok neki, aminek örül, olyat még véletlen sem, ami rosszul esik neki, mert akkor ő ideges lesz és agyvérzést kap. Na, szerintem felnőtt ember vagyok, már a nagyobbik fiam is felnőtt, hadd legyen saját véleményem, és nem gondolom, hogy normális lenne anyám viselkedése ezekkel a hülye érzelmi zsarolásokkal. Anyám sem változott, a barátnőd sem fog, így szocializálódtak, azt hiszik, azzal lehet figyelmet kicsikarni az emberekből, ha sajnáltatják magukat. Nem tudatosan csinálják, de roppant idegesítő, és mindenkit elmarnak maguk mellől, még a családtagjaikat is. Én most közöltem anyámmal, hogy szerintem menjen orvoshoz, mert nem normális amit csinál.
2011. szept. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez taplón fog hangzani, de én a helyedben hagynám a retekbe. Annyi normálisabb nő van a földön, keress valaki mást, ő meg hadd mártírkodjon. Én tuti nem kínlódnék vele, teljesen értelmetlen az egész, és úgysem jutsz vele egyről a kettőre, mert szimplán hülye. Sajnos!
2011. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!