Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dolgoznátok külföldön éveket...

Dolgoznátok külföldön éveket egyedül (orvsosok, mérnökök) a jó fizetésért, vállalva, hogy jó eséllyel évekig magányosak maradtok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt főleg fiatal egyedülálló orvosokra, mérnökökre, akik nem a "szokásos" UK/Németország párosba mennek, hanem kisebb országokba, pl. Svédország,Dánia,Svájc,Belgium,stb.

A nyelvi akadályok miatt ezen országokban sokkal nehezebb az integráció és nagyon kevés magyar is él ahhoz, hogy az embernek esélye legyen szerelmet találni (felnőttkorban itthon sem egyszerű már az ismerkedés). Ti belevágnátok magányosan (és valószínűleg évekig magányra ítélve) a kiemelkedőnek mondható fizetésért (1.5-2M nettó/hó)? Ha igen, meddig? És aztán, hazajönnétek párt keresni, majd újra vissza?


2011. okt. 14. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért, kint nem lehet párt találni? Ha már kimegy dolgozni valaki, akkor feltehetőleg beszéli annyira a nyelvet, hogy a munkán kívül is elboldoguljon. És az sem garancia, hogy itthon megtalálja valaki a megfelelő embert éhbérért cserébe. Én ha ilyen helyzetben lennék, inkább kimennék, és ha lehetőség adódna, összejönnék egy kinti pasival. Az sem biztos, hogy ha otthon marad valaki, akkor megtalálja élete szerelmét.
2011. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg ott is megtalálnám a számításaimat. és azok a mérnökök akik kimennek általába itthon is viszonylag jol keresnének. szoval nemhiszem h csak a pénz miatt mennének. itthon logisztikuskéánt a kezdő fizetés (bme közlekmérnök bsc) 200-250körül mozog ami azért idehaza se csak a kajára elég. kint amenyivel többet keres(pláne h szerintem pályakezdőkint nincs esélye szoval valszeg 1-2év gyak kell itthon is) annyival drágább is a kinttartozkodás. amugy szerintem ha valaki valahol él (bárhol a világba) gyorsabban vagy lassaban de kialakul egy baráti társasága ahol egy idő után rátalál a párjára is. és ez szerintem független attol h kinába Mo-n vagy svájcba él az ember. előbbutobb feloldodik ott ahol él
2011. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen ezt teszem. Svájcban élek, nincsenek nyelvi problémáim, az ismerkedés pedig pont ugyanúgy zajlik, mint Budapesten. A kutyámmal nem tudok anélkül sétálni a parkban, hogy egy másik kutyással szóba ne elegyednénk, esténként a szórakozóhelyeken ugyanúgy megy a társkeresés-udvarlás, ezenkívül még egyszerűbb dokgom van, amikor "idegenként" tanácsot kérek valakitől.


Egyelőre 5 évre kaptam engedélyt, amiből 2 telt le, de már most tervezem, hogy utána újabb 5 évre meghosszabbíttatom. Ha egyszer itt élsz többé nem vágyódsz haza, ebben biztos lehetsz. Annyival szebb, tisztább, kulturáltabb, élhetőbb minden, olyan hamar kialakul a baráti köröd, hogy pár hónap után rájössz: itt vagy otthon..

2011. okt. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiába mész külföldre, de idő után ott is megtalálod a kapcsolataidat, a nyelv pedig folyamatosan ragad rád, mint a rossz pénz. Ahhoz nagyon elszigetelt helyre kell menned, hogy senkivel ne lépj kapcsolatba. És az angol ma már kisebb országokban is jó érintkezési nyelv. Főleg ha olyan helyre mész, ahol sokat keresel (ahogy a kérdésben is volt). Szóval ilyen gondod jó eséllyel nem lesz.
2011. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze. Így is egyedül vagyok, akkor legalább karrierem legyen.
2011. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak pár hónapot tartózkodtam a közelmúltban külföldön, de azt kell hogy mondjam, szerintem is simán ki lehet alakítani új kapcsolatokat. Én a néhány hónap alatt megismerkedtem étteremben pincérrel, buszon sofőrrel, szórakozóhelyen más srácokkal és lányokkal, akikkel utána összejártunk. Ha az ember kellőképpen nyitott, akkor megy ez külföldön is, akár párt is találhat magának bárki.


Én nőként, illetve mérnök tanoncként nem tervezem különösebben, hogy külföldön kezdem a pályámat, de ha itthon nem találok munkát, avagy csak olyat, amit nem ítélek megfelelőnek, akkor nem fog visszatartani az, hogy kint nem vár senki, majd kialakítom a kis életemet. (A nem megfelelő alatt itt értek pl egy 100 ezres fizetést... nem azért tanulok 20 évig, hogy utána közalkalmazotti 100-120 ezres fizuval szúrják ki a szememet és ilyen szempontból az orvos palántákat meg de pláne megértem.)

2011. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!