Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rosszul jönnék ki belőle, ha...

Rosszul jönnék ki belőle, ha szóvá tenném a dolgot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem dolgozni egy cégnél, vannak saját kiadványaink, kis ismeretterjesztő füzetek. Nekem nem ezekkel kapcsolatos a munkám, egész mást csinálok, de a minap a kezembe került egy ilyen füzet, és megdöbbentem, mikor láttam, hogy tele van elgépeléssel, helyesírási hibával. Mivel az ügyfeleinkhez kerülnek a füzetek, szerintem alap lenne, hogy igényesen nézzenek ki. Arra gondoltam, hogy szólni kéne a főnökömnek, hogy szívesen vállalom ezeknek a lektorálását, mielőtt a nyomdába mennek, de mivel ő készíti a füzeteket, félek, hogy emiatt megsértődne rám. Szerintetek meg merjem próbálni? Mit mondjak?
2011. okt. 17. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Uh, ez gáz. Én is dolgoztam ilyen helyen, hogy tele volt a katalógus hibákkal. Hát én nem szóltam, nekem is nagyon bántja a szemem ilyesmi, és szerintem égő is ilyet kiadni, de ha a főnököt ez nem zavarja és érdekli, akkor nincs mit tenni. Hát te tudod, hogy a főnököd milyen vérmérsékletű, én megkérdeztem tőle anno, szerinte a vevőket ez nem zavarja, így nem volt semmi. De ha a mostani főnökömről lenne szó, nem szólnék, mert itt csak neki lehet igaza és ő tud mindenkinél mindent jobban. Szóval milyen a főnököd?
2011. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még csak kétszer találkoztam vele személyesen, de jó fejnek tűnik. Ami leginkább zavar, hogy a füzetek oktatási célra készültek és nem is ingyenesek, fizetni kell értük. Én is gyakran találkozom a vásárlókkal, és ha rajtam kérné számon valaki, hogy miért ilyenek a füzetek, biztos, hogy szégyellném magam emiatt úgy is, hogy semmi közöm hozzá. Viszont nem szeretném, ha a főnök strébernek meg okoskodónak tartana, ha esetleg szólnék emiatt.
2011. okt. 17. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Kényes szituáció, az biztos...


Próbálkozhatsz azzal a szöveggel, hogy egy ismerősöd jelezte neked, hogy gond van a gépeléssel stb. Igy nem te tűnsz okoskódank :-)

2011. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld a fokozatos megközelítést. Eleinte csak emlegesd, milyen fontos ez. És milyen fontos, hogy pontosan legyenek megfogalmazva a dolgok. Derítsd ki pontosan, hogy mi a szerepe. Ritkán szoktak ilyen főnökök fogalmazni, inkább, csak átnézik, a nevüket adják. Ha nyomda előtt hozzájutsz, javíts ki egyet és egyszerűen vidd be neki. Tégy úgy, hogy ne az érződjön, őt javítod, hanem, hogy szívesen segítesz.


De egy fontos dolgot ne feledj. Ha csak úgy bevállalsz egy ilyen munkát, nem tudsz kiszállni belőle, te leszel a rossz fiú, ha abbahagyod. És ez kemény, időigényes munka. Ezért el kell érni, hogy ez munkaköri feladatod legyen valahogy. Ha ez nem megy, próbálj megbarátkozni a helyzettel.


Esetleg

2011. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!