Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a matektanáromma...

Mit csináljak a matektanárommal? Nem vagyunk közös nevezőn.

Figyelt kérdés

Nem tudom elmondani a szabályokat szóba, de követeli és folyton 1-est írok, pedig értem az egészet és hihetetlenül ideges vagyok, hogy olyanokból írok 1-est ami világos számomra...

Hülyének nézi az egész osztályt és én is hülyének érzem magam ez miatt, érvényesül a "nézzük hülyének a másikat és az is lesz" elv.

Ráadásul amint meglátom és bejön az osztályba elfelejtek mindent mert ideges leszek, és amikor kérdez valamit arra is nehézkesen válaszolok, pedig egyértelmű az egész és világos, annyira negatív hatással van rám, hogy meg fogok bukni, ha ez így megy tovább.


2011. okt. 17. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresd meg a legkisebb közös többszörösét a nevezőtöknek, akkor közös lesz. :D
2011. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ilyen tanárok, akiknek láttán az embernek görcsbe rándul a gyomra. De azt mondom, hogy akinek ilyen jó humora van, ne idegeskedjen! Biztos van olyan dolgozat is, ahol példákat kell megoldani. És írásban amúgy sem olyan nagy a stressz. Ha tényleg világos az anyag, hamarosan megszűnik az "átok".
2011. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tisztázzunk valamit, a tanárod szó szerint kéri a szabályokat vagy elég ha a lényegét tudod annak? Mert ha szó szerint akkor kicsit túlzásba viszi a dolgot. Ez egy nagyon rossz szokása a tanároknak szóval vagy beszéljetek vele vagy nem tudom de amit ő csinál az nem 100
2011. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szó szerint kéri, ahogy leírjuk. SzóTÖREDÉKEKEN bukom el a dolgozatokat. Ma olyan dolgozatot írtunk, hogy rögtön válaszolni kellett én meg próbáltam átgondolni, de már jött a következő kérdés stb, a vége az lett, hogy idegesen áthúztam az egészet. Teljesen szerencsétlenné tesz, figyelmetlenségeket követek el, egy sorral elnézem a házit és hülyének állít be, egyszerűen képtelen vagyok így dolgozni.
2011. okt. 17. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
panaszkodjatok az igazgatónak, ez nem normális dolog, így nem osztályozhat
2011. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen tanárok.

Nekem is volt ilyen matektanárnőm.

Olyan ideges lettem tőle, hogy leblokkoltam teljesen.

Mindig gúnyolódott, nem magyarázott, csak ordított, meg csapkodott.

Az a baj, hogy én ilyenkor mindig passzív leszek, a végén már mindenre azt mondtam, hogy "Nem tudom."

Szerencsére a dolgozatoknál tudtam valamit, így nem buktam meg.

De soha többé matekot!

Nem tudsz vele mit tenni, csak elviselni.

Az igazgató úgyis az ő pártját fogná, szerintem.

2011. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugyan.. évtizedekre visszamenőleg látom a tablókon, nem hinném, hogy ne lett volna eddig még olyan osztály aki ne panaszkodott volna.
2011. okt. 17. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen volt a matektanárunk... Annyira rettegtem tőle, hogy egyszerűen a mai napig görcsbe rándul ettől a gyomrom. Nagyon erős, jó osztályba jártunk, így mikor párunkat megbuktatott év végén (úgy, hogy másik tanároknál 4-essel, 5-össel mentünk át a pótvizygán augusztusban) a szülők írtak egy levelet az igazgatónak, és leváltották a tanárnőt. Sajnos előbb nem lépett senki, hiába panaszkodtunk...

(Amúgy erős 4-esre érettségiztem matekból, úgy, hogy 10.-ben megbuktam... Nagyon sok múlik a tanár hozzáállásán, fogjatok össze az osztálytársaiddal, szülőkkel, ha mindenkivel ilyen, akkor be kell látniuk, hogy ez így nem mehet tovább.)


Amúgy ez véletlenül nem egy zalaegerszegi suli? Mert akkor lehet, hogy ugyanarról van szó...

2011. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat azért ne feledd: nem az iskolának tanulsz...

Kicsit konkrétabban. Ezt távolból nem lehet megfejteni. Lehet, hogy ilyen a természete, rossz a családi háttere, sok sikertelenség érte, nem tud tanítani, nem sorolom. Ha az utóbbi kettőről van szó, egy alkalmas pillanatban beszélj vele, mondd el őszintén, hogy neked a szó szerinti visszamondás problémás, de érted a lényeget. Ajánld fel, hogy próbálja ki veled példán, feladaton azt, amit nem tudsz visszamondani.

Ő egy szerepjátékot játszik öntudatlanul is: felnőtt-gyerek kapcsolat. Válts felnőtt-felnőtt kapcsolatra. Ez azt jelenti, hogy a tanár, mint szerep tiszteletét add meg feltétel nélkül. Viszont csendesen, nagyon barátságos hangon, de határozottan válaszolj. A sértő kitételeket hagyd figyelmen kívül, tárgyszerűen, objektíven válaszolj. Pl. "csak szó szerint érvényes..." erre "elfogadom a tanár úr véleményét. én szeretném a matekot nagyon jól tudni, úgy vélem, a kérdéses szöveget, talán más szavakkal, de tartalmilag, jelentését illetően egzaktul próbáltam visszaadni. Ha mégse, nagyon szeretném, ha segítene a tanár út..."


Mindentől függetlenül. Ne hagyd, hogy belesodorjanak abba az érzelmi állapotba, hogy megutáld a matekot. Azzal saját magad teszed hűvösre. Érdemes megjegyezni, hogy amit megtanulsz, kizárólag a tiéd, senki soha el nem veheti. 5-10 év múlva egészen biztos, hogy senkit nem fog érdekelni, hányas jegyek vannak a bizonyítványodban. Csak az számít, akkor és ott mit tudsz.

Tisztelettudóan, de mindig határozottan állj ki az igazadért, érdekeidért, mert ebben csak magadra számíthatsz. Minél többet tudsz, annál jobban.

2011. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

15:58


Én is gondolkodom hasonló levezetéseken, de amikor felhozok 1 témát, órákig beszél róla és nem érek rá, magyarán a saját elképzelésére formálja az egész kérdést...


"5-10 év múlva egészen biztos, hogy senkit nem fog érdekelni, hányas jegyek vannak a bizonyítványodban. Csak az számít, akkor és ott mit tudsz. "


Hol? A nemlétező munkahelyemen, mivel sehová nem vettek fel a borzalmas matek eredményeim miatt, melynek eredményeképp nem szereztem diplomát?

2011. okt. 17. 16:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!