Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan állhatnék a saját...

Hogyan állhatnék a saját talpamra?

Figyelt kérdés
Még diák vagyok de már 20 éves, és itthon egyfolytában azt hallgatom hogy engem még el kell tartani. Ez egyrészt rosszul esik, másrészt ezért szeretnék különválni a családi háztól. Másoknak ez hogy sikerült? Addig oké, hogy megpróbálok valami diákmunkát vállalni, de az a megélhetéshez nem elég sajnos, ezzel tisztában vagyok... Arra lennék kíváncsi hogy ti hogy csináltátok.
2011. okt. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el dolgozni, de attól még nem kell rögtön elköltözni otthonról! Szállj be a rezsibe és fizesd a saját költségeid.

Ha mindenképp menni akarsz kollégium a legolcsóbb, vagy albérlet lakótársakkal.

2011. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sulitársakkal össze lehet költözni albérletbe, várostól függ az albérleti díj, de egyébként kiadnak szobát is (kb20e-40e-ig). Ha jól tanulsz, akkor ösztöndíjat is kapsz (ha még jobban, akkor megigényelheted a köztársaságit is; egy ismerősömnek 1 éven keresztül így volt 162e/hó ft ösztöndíja), ezt kiegészítheted a diákmunkával. Ha a szüneteket végigdolgozod össze lehet spórolni annyit, ami elég. Húzós, de megoldható, engem sem támogatnak, sőt a csoporttársaim többségét sem (semmivel!). Ha valami nagyon nagy gáz lenne, még ott van a diákhitel, de ez csak végszükség.
2011. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Most még felnőtteknek sem jut munka.
2011. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az albérleten én is gondolkodtam, kollégiumot nem igényelhetek. Ösztöndíjjal megpróbálkozom mindenképp jövőre, próba szerencse :) Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 19. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!