Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » KÉTSÉGBEESVE! Hogyan állhatnék...

KÉTSÉGBEESVE! Hogyan állhatnék ismét vissza a rendes étkezésre? Lelki gond?

Figyelt kérdés

Végigcsináltam a 90napos diétát, kisebb nagyobb bunozéssel, s csokkent a sulyom. de képtelen vagyok visszaállni másképp enni. Nem eszem krumplit, kenyeret, reggelre csak gyumolcsot, megbanom, ha nem napokra osztom be az evést vagy ha becsuszik vmi. Hogyan tudnek ismét megenni egy tányer krumplipurét, vagy rántással készült ételt? (s vanak napok, hogy csak szénhidrattal tomom s csak tomom magam, hamar ugy erzem eleg)

Segitsetek!

Ugye értitek mégis mi a helyzet?


2011. okt. 26. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
azt javasolnám, egy ideig ne figyelj rá, mit eszel. Azt edd, amit adnak. Ami van otthon. Ne erőltess semmit, ne egyél sokat, mindegy, csak ne válogass. Kezdj el olvasni valami jó könyvet, ami nagyon érdekel, menj múzeumba, színházba. Valamit egyél közben, ami adódik, de ne legyen az első kérdés ez.
2011. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kicsit kimerült a szervezeted,illetve még nem tudott átállni a 90naposra...Ha elkezdesz egy más étrende,ami időre szól,akkor érdemes utána nem feladni és összevissza enni életed végéig,hanem valami kis rendszert belevinni az étkezésedbe.

Szerintem rendben vna,hogy most 90 nap után néha összevissza eszel.Az étvágynak sok mindenhez köze van,pl a ciklusoz,az időjáráshoz,a hold állásához.Ha bűntudatot érzel,akkor fuss egy kört a bűnözés napján valahol,vagy mozogj kicsit :)


Ne legyél magadhoz szigorú!Egyébként ha betartod azt,hogy naponta X-szer eszel,az már szuper dolog.Bőséges reggeli,rendes meleg étel ebédre,és lájtos vacsi.Lehet közben nasizni,a lényeg,hogy azért este 7-8 után már ne egyél.

2011. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem, ugyan a 90 napos diéta baromság, de senkinek nem lett még baja attól, hogy nem evett rántással készült ételt. vissza akarsz hízni?
2011. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kettő válaszát!!!

utolsó, Téged nem értelek, avval hogy: vissza akarsz hizni? Természetesen nem, de miért kérdezed ezt?

2011. okt. 26. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából én sem értem, miért olyan kétségbeejtő hogy nem tudsz azonnal visszaállni a 90 napos után (általában épp a lassú, hetekig tartó visszaállás az, ami javallott - mondjuk 90 naposnál lehet másképp van, ezért sem értem mi értelme van olyan diétát folytatni, ami még csak nem is hasonlít arra, ahogy valójában az egészséges étrend kinézne), meg hogy miért gond hogy nem tudsz megenni egy rántással készült ételt.

Ez sokkal jobb, minthogyha a diéta után elkezdtél volna összevissza enni, mondván már lehet.


Az én diétám 15 éve befejeződött, de azóta se eszek rántással készült ételt, legszívesebben gyümölcsöt reggelizek, de emiatt sosem éreztem kétségbeesést :)

2011. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

ha evéssel kapcsolatos problémáid vannak, akkor talán már neked is érdemes lenne egy pszichológust felkeresni. az nem normális, hogy valaki problémát csinál belőle mit eszik, amikor eleve: van mit ennie.

2011. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont a régi étkezésedtől híztál meg, akkor tennéd a legjobban, ha szépen elkezdenél egészségesen enni, nem a régi minden bizonnyal borzalmas étkezésedre visszaállni. Emiatt pszichológushoz menni csak pénz- és időkidobás. Én se eszek krumplit és kenyeret évek óta (krumplit életemben kb. 3x ettem, mert nem ízlett), nem használok cukrot és olajat, és semmi bajom nincs.
2011. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy tud-e enni csirkét rizzsel, zöldséggel, vagy nem. valóban fehér liszttel berántott lét senkinek sem kellene ennie, de ha valami pszichológiai gát alakult ki nála, ami befolyásolja (és nem a józan esze miatt nem eszik mondjuk valami levest) akkor az igen is lelki probléma, és ha itt kialakult nála, előbb-utóbb romolhat a helyzet, vagy más módon is megmutatkozhat. legalábbis én így tudom, ezért ajánlottam orvost. egyébként nem szeretek orvost ajánlani..
2011. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Aczél!

A rizset sem tudom megenni!!!!

A csirket s a sima zoldseget igen.

Talán iagazd van, a pszihologussal kapcsolatban.

Már nagyon reg letelt a 90 napos dieta kb 1,5 max2 honap s nem meeeegy, s kozben megis kilengéseim vannak, marmint ahogy irtam, hogy van hogy csak szenhidrattal tomom magam.....

2011. okt. 28. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:
milyen szénhidráttal, ha rizst nem eszel?
2011. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!