Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak a saját talpamra?

Hogyan álljak a saját talpamra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17éves lány vagyok édesapám szó szerint kirugdal itthonról,van mikor be sem enged..csak mer ő "utál"..Egész pici korom óta(nem tudom miért...). Ott volt drága édesanyám aki mindig megvédett ellene,de sajnos elhunyt.Borzalmasan szenvedek apám mellett,mindennap részeg,üt,kiabál velem.Rendszeresen járok miatta pszichiáterhez,sok barátom azt mondta,hogy nagyon szívós vagyok,mer ők már öngyilkosok lettek volna..Enni nem ad,ruhákat nem vesz nekem,tanszereket is úgy szereztem be másoktól,mer azt sem kaptam..Pedig apám átlagnál is följebb él..Megmondta,hogy kifog csinálni..Voltam a gyermekvédelmieknél,meg a gyámhivatalnál,látták a viszonyunkat és mondták,hogy tényleg sürgősen mennyiek albérletbe,mer már ez elviselhetetlen ahogy bánik velem,sajnos ők is tehetetlenek..de nincs munkám :(.Azon is gondolkoztam,hogy feljelentem.. Mit tanácsoltok,mit tegyek? Vagy mit tennétek a helyembe? Nagyon elkeseredett vagyok :(
2011. szept. 17. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A GYEJÓ/gyámhivatal nem mond ilyet, h menj albérletbe, hanem azonnal kiemel a családból, állami gondozásba vesz.


A különköltözés suli mellett sajnos nem biztos, h megoldható, de ha találsz melót, próbálj elhúzni otthonról. Nincs rokonod, akihez mehetnél? V barátnő, ilyesmi?

2011. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a gyermekjólétiek képzeld el ezt mondták,mer tegnap látták,hogy érdekes a helyzet,mer annyira összevesztünk.Köszönöm a gyors választ,nem sajnos senkihez sem tudok..De majd megyek diákmelóra,de gondolom abból nem lehet kifizetni 1 albit :((
2011. szept. 17. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
bírd ki amíg nem szerzel munkát gyűjts egy kis pénzt és költözz el gyorsan albérletbe.(vagy vegyél "kölcsön" egy kicsit apukádtól)
2011. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát bántalmazásért mindenképpen fel lehet jelenteni.. de lehet, hogy abból semmi se lenne, csak megtudná, hogy feljelentetted, és még rosszabb lenne..:S

Kiskorú vagy még? Mert akkor mehetnél nevelőotthonba, ahogy így leírtad, még mindig jobbak a körülmények. Ha már nagykorú vagy, akkor mindenféleképpen muszáj lesz munkát találnod, hogy legyen pénzed legalább jobb életmódra, ha nem is költözöl egyből el. Egyébként tudom javasolni a McDonald's-ot, ott ált. mindig keresnek embereket, menj be és kérdezd meg, hogy van-e állás, és remélhetőleg azt mondják, hogy igen, és akkor máris lenne állásod, pénzed, és kevesebbet is találkoznál apukáddal. Egyébként próbáld meg az ilyen Diák-melós cégeket, ha még iskolába jársz, biztos van valami munka, én is voltam régen ilyen telefonálgatóson, elég jól lehet vele keresni, pl. ha suliba vagy 1-ig, tudsz 2-re menni és ottvagy 6ig az már 4 óra. 400 órabér kb., az már 1600 és egy nap:)

remélem segítettem kicsit.:)

2011. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha elmennél egy kis időre valamelyik barátodhoz?

Sajnálom,hogy ilyen a helyzeted.

2011. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Senkinek sem szeretnék a nyakán lenni,hál istennek itt a párom..segít mindenbe amibe csak tud,de mondta,hogy egyedül nem tudna fősuli mellett kifizetni egy albérletet,és ezt megértem,mer nekem is kell beszállnom..de még ezen vagyok..Nagyon köszönöm a gyors válaszokat..:(
2011. szept. 17. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Kollégiumba nem tudsz menni?

Amúgy ha albérletre kerül a sor, én nem ajánlom hogy a pároddal kettesben éljetek még az elején, mert az úgy elég húzós. Inkább próbáljatok 4-5en. Vagy vannak olyanok, ahol a főbérlővel laksz és csak egy szoba kiadó. Ez ugye még olcsóbb megoldás szokott lenni.


Mondjuk ez tényleg elég hihetetlen hogy segítséget kértél a gyjólétisektől, és nem segítenek. sajnálom

2011. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!