Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon alacsony az IQ-m?

Nagyon alacsony az IQ-m?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, még 4, aztán 3 éve is elvégeztek pszichiáternél és pszichológusnál egy (felnőtt) IQ-tesztet, gondolom a hivatalos fajtát. Először 129 aztán 134 lett és kimutatták a matek meg a logikai képességzavart(matek résznél a 80-at se értem el.)

Unalmamban kitöltöttem a Mensa online tesztjét, bőven 100 alatti eredménnyel.

Akkor melyiknek van igaza? Kicsit nevetséges és hihetetlen az a 129 meg 134, főleg, hogy matekból még retardált is vagyok.


2011. okt. 20. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
18 év alatt hamis eredményt adhatnak ezek a tesztek. Azt viszont nem tudom, hogy hol találhatnál neked valót. :/
2011. okt. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor melyiknek van igaza? Kicsit nevetséges és hihetetlen az a 129 meg 134, főleg, hogy matekból még retardált is vagyok."


Mindegyiknek igaza van, és így egyiknek sem.


Az IQ részképességekből áll össze. Te a matekos feladatokból nagyon gyenge vagy (ez a 80), mondjuk a nyelviekből vagy a térbeli tájékozódásból stb. meg nagyon erős (120-130 stb.). Az, hogy alacsony vagy magas érték jön ki nálad az IQ-ra, attól függ, hogy hogyan súlyozzák az egyes részképességeket az IQ kiszámításához. A legtöbb embernél nincs ekkora egyensúlytalanság, így ez nem okoz fejtörést, nálad úgy tűnik, igen. Bizonyos képességeid gyengék, mások erősek.


Nyilván pszichológusnak kell foglalkoznia azzal, hogy mi okozhatja-e ezt. Lehet, hogy nincs semmiféle képességzavarod, csak undorodsz a matektól. Vagy van, akkor pedig olyan pályát kell választanod, ahol a jó képességeidet tudod használni.

2011. okt. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bánomisén ***** válasza:
63%

Mi ez az IQ-mánia? :-D


Pár év múlva menj el pszichológushoz és csinálj egy valódi, hitelesített IQ-tesztet, ha valóban ennyire fontos, hogy tudd, mennyi az IQ-d.


Viszont az IQ értéke önmagában semmit sem jelent, csak egy szám. Az számít, hogy a képességeidet ki tudod és ki akarod-e aknázni, tudsz-e velük élni. Lehet átlagos az IQ-d úgy, hogy közben elismernek valami területen a szorgalmad, az akarásod révén, és lehetsz a zseni kategóriában az IQ-skálán, de mit ér, ha közben hajléktalanként az utcán laksz, mert eltékozoltad a tehetségedet?

2011. okt. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Az IQ teszt egy f@s..ág..

Valódi inteligenciát nem mér.

Különben meg a legtöbb zseni majdhogynem az őrült kategóriába tartozik. XD

Ez a vicces. Az IQ teszt az egy átlag felmérő de attól hogy matekból rossz vagy még bármi másból lehetsz kiemelkedő.Például van egy haverom aki matekból kegyetlen jó de logikája ,mint egy marék lepkének ,egy egyenes úton eltéved. Nincs olyan ember aki mindenből jó..

Einstein például a leghíresebb okos emberek egyike csak azt nem reklámozzák hogy 2 x bukott középiskolába :)

De ezen ne idegesítsd magad a probléma megoldó képességd legyen jó a többi meg jön. (vagy nem) Ezt úgy tudod fejleszteni hogy minden szögből meg tudsz vizsgálsz egy dolgot ,cselekedetet, problémát, vitát stb.

2011. okt. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Einstein soha nem bukott meg.
2011. okt. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez csak legenda, hogy megbukott.

Az viszont igaz, hogy elég későn kezdett el beszélni. Gondolom addig nem volt mondanivalója.

2011. okt. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az IQ teszteknek meg van a maguk helye, gyerekek képességvizsgálatainál arra jó, hogy rejtett problémákat feltárjon. A számoknak nem szabad ekkora jelentőséget tulajdonítani, azt pedig külön vizsgálni kell (de nem IQ teszttel!), miért vagy gyengébb matekban.
2011. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak szakemberek által összeállított és ellenőrzött, kiértékelt tesztek adnak úgy ahogy reális eredményt. Azért lett olyan kevés az utolsó amit csináltál, mert ezek a könnyen hozzáférhető tesztek torzak, a matekra és logikára vannak kihegyezve, ami mint mondtad, neked nem megy. Én nem aggódnék.
2011. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mus musculus ***** válasza:
Lehet, hogy én éltem idáig tévképzetben, de az IQ-tesztek lényege nem pont az emberek (matematikai) logikájának felmérése? Szó se róla, lehet intelligens egy humán tárgyakban jeleskedő ember is, csak másképp, mint egy reálos. Nekik az EQ-juk a magasabb, ennyi. Nem kell kétségbeesni a gyenge eredmények láttán.
2012. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!