Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az alacsony embereket miert...

Az alacsony embereket miert erik megkulonboztetesek?

Figyelt kérdés
Ha nem is nezi le oket valaki, olyat meg sosem olvastam sehol, hogy "alacsony fiut keresek parkapcsolatra", de az majdnem minden nonek az alma, hogy legyen egy magas ferfi mellette es ezt talaljak szepnek. A ferfiak nagy resze pedig azt mondja, hogy legyen a lany legalabb 170 centi, mert akkor mar hosszu a combja stb. Nekem is volt, aki azt mondta, hogy azert nem akar, mert "torpe" vagyok (158 cm, no, nem ferfi). Nem veszik eszre, hogy a magassagot nem lehet befolyasolni?!
2011. máj. 4. 01:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért mondják azt ,hogy "nem te kellesz hanem amaz, mert magasabb" és nem pedig azt, hogy "ha nősz még 12 centit akkor járunk". mindenki tudja, hogy a magasságot nem lehet befolyásolni ezért keresnek rögtön magasat. O.o

Sokkal esztétikusabb ha egy férfi magasabb a párjánál.

A nők átlagmagassága 160-165 (ha jól emlékszem) amennyiben egy férfinek illik ennél magasabbnak lennie az akkor már minimum 170-175 vagy nagyobb, én a magam 190 centijével azt mondanám, hogy egy 160 centis nő mellett, nem hogy kényelmetlenné tudnának válni a hétköznapi dolgok, de még iszonyú furcsa is lenne.

2011. máj. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%

Jóból kicsit adnak.

Én Férfi vagyok, alacsony, szerelmem épphogy alacsonyabb nálam pár centivel. De kit izgat? Nehogy már nekik kelljen megfelelnem.

2011. máj. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Én soha nem panaszkodtam, pedig mindig kicsi barátnőim voltak. A 184 centim mellé kell 1-2 lépcsőfok, opcionálisan kerítésalap, hogy kényelmesen érezze magát mellettem egy 160 centis lány. De megoldható.
2011. máj. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

"egy férfinek illik ennél magasabbnak lennie"


"Illik"? Ez nem illem kerdese, egyszeruen valaki x magassagunak szuletik es ha megszakad, akkor sem tudja megvaltoztatni es mi van, ha valaki mellett epp ezert megy el az igazi, aki minden mas szempontbol megfelelne neki?

2011. máj. 4. 04:04
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 185, én 155. Semmi problémánk nincs :)

Egy fiúnak azért lehet nehezebb, ha alacsony, mert az ôsi elvárás az, hogy védje meg a nôt, hozzon zsákmányt... stb. ezért a "Férfi" sztereotípia az, ha erôs, nagydarab.

Ellenben személyes tapasztalatom az, hogy az alacsony nôk épp hogy bejönnek a fiúknak, hiszen mellettük a kisebbek is magasak lehetnek :)

De ellenpélda az öcsém, aki 2-3 centivel alacsonyabb a feleségénél, mégis boldogok.

Szerintem ha valaki a magasságod nézi, úgysem ô lesz az igazi. Fogdd fel úgy, hogy könnyebb szelektálni...

2011. máj. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alacsonyabb a barátnőm majdnem egy fejjel, és imádom :) Könnyen fel lehet kapni, és elszaladni vele :)
2011. máj. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

"én a magam 190 centijével azt mondanám, hogy egy 160 centis nő mellett, nem hogy kényelmetlenné tudnának válni a hétköznapi dolgok, de még iszonyú furcsa is lenne."


Én 160 centi magas vagyok, férjem 192.... boldog házasságban élünk, minden este megölelget és elmondja mennyire szeret. :)

2011. máj. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 170 cm "magas" pasas vagyok. Pont, mint Sylvester Stallone. Nekem egy-két iskolai nagyokos idióta beszólogatásán kívül nem okozott különösen nagy gondot az aránylag kisnövésűség. 180 cm magas csajommal 13 éve együtt vagyunk és egyikünket sem érdekel a különbség. Eleinte, amikor összejöttünk, akkor volt divat a fiúknak is a "holdjáró"-szerű magastalpú cipő, így én azt hordtam, a lány meg laposat. De ma már nem törődünk ezzel.

Amúgy talán pont a testmagasság az egyetlen olyan paraméterünk, amire SEMMI RÁHATÁSSAL NEM BÍRUNK. Mert a kövér fogyhat, a sovány hízhat, a szőrös epilálhat, a kopaszodó hapi letolhatja nullásgéppel, a rövidlátó, ha nem akar "kukucskás" lenni, vehet kontaktlencsét stb stb.

Aki a magasságot/alacsonyságot használja fel megkülönböztetésül, az korlátolt unintelligens idióta.

2011. máj. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
43%
utolsó, azért ne essünk túlzásba ezzel se ! oké, hogy toleránsnak kell lenni, de azértne essünk át a ló túlsó oldalára! ha meg kisebbrendűség érzés miatt még ki is gyúrod magad, mint Stallone, na ahhoz csak gratulálni tudok, mert annál borzasztóbb nincs .... gáz nagyon! ránézésre ordít, hogy nem oké valami az önértékeléssel
2011. máj. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
de milyen megkülönböztetésre gondolsz konkrétan?
2011. máj. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!