Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fogják más dolgokra a...

Miért fogják más dolgokra a magyarok az alacsony születésszámot?

Figyelt kérdés

több kérdés foglalkozik itt is a demográfiával.

Aki nem vállal gyereket azért teszi met:


-joga van hozzá

-nincs pénze

-rossz az ország helyzete


Miért nem lehet kimondani? hogy kényelmesebb nem gyereket vállalni?


2010. jún. 28. 13:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
azért a kép ennél sokkal árnyaltabb. ha valaki van olyan felelősségteljes, h mondjuk minimálbért keresve nem szül, az helyesen teszi. előre kell gondolkozni, h képes vagy-e normális körülményt (nem nyomorgást) biztosítani a gyereknek...
2010. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%

Mert egy idióta vagy!!

Neked biztos nem volt olyan gyerekkorodban, hogy nem volt mit ennetek!

A szüleid biztos nem bolondultak bele abba a hosszú évek alatt,hogy holnap mit adjunk a gyerekeknek enni!

És ők az utolsó falatot adták neked, s neked nem kellett látnod, hogy ők zsíroskenyeret esznek, hogy te ne "éhezz"!

Még szülinapra sem kaptam soha tortát, soha nem voltunk nyaralni vagy még a helyi strandon sem voltunk együtt (mert drága a belépő), még csokit sem vehettünk a boltba.

Szép kis élet, de tényleg!

Na, nekem ezért nem kell gyerek!

2010. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mi számít nyomorgásnak?

Ha nem a 10e Ft-os cipőt veszed meg neki hanem a 2500 Ft-osat?

Ha nem a mekiben kajál minden nap?

Ha nincs 30000 Ft-os telefonja?

Ha nem 9000Ft-os kabátot veszel neki hanem csak 3400Ft-osat?

Ha a táskáján nem nike felirat áll?

Ha nincs minimum egy szuper jó száűmitógépe?

2010. jún. 28. 14:10
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez nem kifogáskeresés, a tények döntenek. Nem a kényelmi szempont.

Egy ma pályakezdő fiatalnal már szülői segítség sincs, az átlag magyar 45-55 év közötti korosztály nem tudja anyagilag támogatni a fiatalokat, mondjuk lakásvásárlásban, építkezésben. Örülnek, ha megélnek, ha van munkahelyük, és élnek fizetéstől fizetésig. Ami volt tartalék, az elmúlt jó pár év alatt felélték.

Hogy tudjon felelősséggel gyereket vállalni egy fiatal pár? Vagy valamelyik szülőnél laknak, vagy albérlet, nem kis összegért. Nincs egy biztos alap, amire építeni lehetne a jövőt. Egy fiatal nő, ha munkát keres, első kérdés, van-e gyerek, ha nincs tervez-e a közeljövőben? Ha igen, már nem is kell. Ha már van munkahelye, és onnan megy szülni, később leépítik, ahogy újra munkába áll. Így nem lehet gyereket vállalni. Mert nem csak megcsinálni, megszülni és 3 éves koráig kell nevelni, az a gyerek nőni fog, ovi, suli, + költségek, és ezt nagyon sokan nem tudják vállalni. Nem lehet 18-20 évre előre tervezni, márpedig egy gyerekvállalásnál ennyi időben kell gondolkodni. Egy tisztességes pár sem vállal a bizonytalanra gyereket, mert félő, hogy anyagilag nem bírja. Itt keresendő a fő ok, meg ott, hogy gyerekkel nem lehet munkát találni. Egy normális ember sem áll úgy az élethez, hogy ha nem lesz semmint, koldulunk. Össze lehet számolni, mennyibe kerül egy gyerekvállalás már akkor, mikor még pocaklakó.

2010. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"És ők az utolsó falatot adták neked, s neked nem kellett látnod, hogy ők zsíroskenyeret esznek, hogy te ne "éhezz"!

Még szülinapra sem kaptam soha tortát, soha nem voltunk nyaralni vagy még a helyi strandon sem voltunk együtt (mert drága a belépő), még csokit sem vehettünk a boltba.

Szép kis élet, de tényleg!

Na, nekem ezért nem kell gyerek!"


Engem se vittek nyaralni meg strandra sem. Viszont otthon egész jól elvoltunk csoki nélkül is.


Mo-on aki dolgozik az ne jöjjön azzal , hogy nem tud enni adni 1 gyerekének. Ha meg vidéki pláne szégyelje magát.

2010. jún. 28. 14:13
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező! Szemellenződ van? Te még nem találkoztál "anyagilag nehéz helyzetbe" került családdal!!! Annyi ostobaságot soroltál fel, hogy eszméletlen. Vannak szegények és vannak jómódúak. Nincs középréteg! Te csak az egyik réteget ismered, és a nem a minimálbérért dolgozók csoportja!!! De gondolom, nem is közéjük tartozol.
2010. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Aki 150-et keres az se vállal sok gyereket.
2010. jún. 28. 14:21
 8/26 A kérdező kommentje:

Ja és ő is az anyagiakra hivatkozik.

Mellesleg rühellem azt amikor a minimálbéres a cigivel a szájában papol arról , hogy nincs pénze meg hétvégén a kocsmában is ez megy.

2010. jún. 28. 14:22
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

gondoltam hogy kötözködni fogsz, látom nincs jobb dolgod.....

persze elvoltunk szegényen is

CSAK, mikor látom hogy tele van a strand gyerekekkel, mikor látom a boltban,hogy más gyerekek kapnak csokit, s azt kérdezem anyától, hogy mi miért nem kaphatunk? Mert rosszak voltunk? Nem nem azért, mert kell kenyérre a pénz.

Csak hát ezt egy kis gyerek nem érti meg! S mély nyomokat tud benne hagyni! Bennem azt hagyott.

Persze megint jöhetsz a kifogásaiddal. Hogy nem mindenkiben. De én konkrétan így éltem meg. S nem akarom ezt adni a gyerekemnek.

A másik meg a vidéki munka: kíváncsi lennék hogy mennyi földet dúrtál már fel napszámosként, vagy hány zsák hagymát pucoltál meg gyerekként, vagy mennyi paprikát szedtél le, de te azt hiszed hogy ebből meg lehetett élni? Mivel még házunk sem volt, így arra kellett félre tenni azt a kicsit.

Most meg még annyi napszám sincs, és arra a kevésre is egyre több ember van. Pl. most nálunk 290 ft-os órabérrel mentek palántálni!! ( s ezt nem kitaláció) És tudod még erre is simán mennek az emberek.

2010. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A kertben annyi élelmiszert lehet termelni amennyi kiegésziti a család élelmezését.

290Ft-és órabérért meg hülye aki el megy dolgozni az még a minimálbér sincs meg.

Aki meg ennyire igényes az meg is érdemli.


Amúgy már rájöttem.

Megy a kifogás.

Egyszerűen nem ismerik be , hogy kényelmesebb a jólét ha nem kell megosztani egy kis babával.

2010. jún. 28. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!