Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felnőttként elérted e gyermekk...

Felnőttként elérted e gyermekkori álmaidat?

Figyelt kérdés
A kérdés a tegnap esti film kapcsán jutott eszembe...és azokhoz szól, akik már keresztül mentek jó pár dolgon (tehát nem a 18-20 évesekhez,akik még most kezdik az életüket.Ha most találkoznátok a gyermekkori önmagatokkal, mit szólna a mostani életetekhez? Fintorogna, tetszene neki? Elértétek e a gyerekkori álmokat? És ha nem, miért? És mit értetek el helyette?
2009. máj. 3. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha én találkoznák a 8-10 éves önmagammal, meglepődne biztosan, de férjem ugyanez. Nem volt gyermekkori álmunk, inkább kamaszkori:)

Mindketten énekesek lettünk (külföld, színház,opera), de nálam azért furi, mert apukán volt áltsuliban az énektanár, és nemsokmindent tudott kicsikarni belőlem, ki se nagyon nyitottam a számat, és mikor elkerültem otthonról, 18 évesen, akkor kezdtem bele az éneklésbe, de 1 évig el sem árultam neki. Utánna meg elhúztam egy neves külföldi zeneakadémiára, úgy, hogy nem is beszéltem a nyelvet, takarítottam meg minden, hogy megéljek ott...Ezt nem gondolták volna rólam a családban (egyke vagyok). Férjem meg egy visszahúzódó kisfiú volt, zongorázgatott, hegedült, aztán 17 évesen "eldobta" a hegedűt, és énekelni kezdett ő is tanulni, mondta otthon, hogy operaénekes lesz, jól kiröhögték, mert mondták neki, hogy hát színpadon kell ám játszani sok ember előtt meg minden...Senki nem nézte volna ki belőle, hogy 2-t is tud akár lépni egy színpadon. Aztán kifogott az egyetemen egy szuper rendezőtanárt, aki úgymond kinevelte belőle, és utolsó 2 évben már szinte minden darabban ő volt a főszereplő. De ha nem ezzel a tanárral találkozik, nagyon kevés lett volna az esélye, hogy sikerül neki. Hát ennyit rólunk...Egy a nagy bánatunk, hogy otthon nem tudunk a szakmánkban dolgozni. Egyrészt nem Pesten tanultunk, hogy beférkőzzünk a körökbe, másrészt totál bizonytalan otthon ebben a szakmában dolgozni, bármikor kirughatnak, aztán akkor hova megyek?! Külföldön minden nagyvárosban van lehetőség, és ha lefixálnak, ki se rughatnak, ha csak valami állati nagy baromságot nem csinálok.

2009. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még eszembe jutott a filmbeli kutyaügy kapcsán, hogy én kiskoromban egy könyvből kinéztem egy bizonyos macskafajtát, és elképzeltem, ha nagy leszek, és önállóan dönthetek a témában, biztosan ilyet szeretnék. Aztán úgy alakult, hogy mikor a párommal albiban laktunk, találtunk a lépcsőházban egy ilyen cicát (pedig nagyon ritka fajta), befogadtuk, de 2 nap múlva már jött érte az igazi gazdija, aki mindenhol hirdette a környéken, hogy elveszett. Páromnak még sosem volt cicája, de ez a macs együtt nézte vele a forma1-et, így mikor elvitték a cicát, már kereste is a neten, hol tudna ilyenre szert tenni:) Én persze nagyon örültem, azóta már 3 éves a cicó, és már van egy másik cicánk is, őt én nééztem ki "véletlenül" a netről:) 10 hónapos kislányunk is nagyon szereti a cicákat, velük már simán beszélget.
2009. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ilyen vágyaim, terveim nekem is vannak :) én egy skót juhász kutyust szeretnék nagyon,majd ha lesz egy kertes házam, és ha végre külön leszek a macskagyűlölő anyukámtól egy oroszkék cicapárt szeretnék :)... és majd egyszer a nagyon nagyon távoli jövőben egy saját lovat,és azt,hogy a gyermekeim már ló mellett nőjenek fel...dehát melyik gyermek ne álmodozna saját lóról kiskorában? főleg a lányok :) én még nem tudom,hogyan fog alakulni a sorsom,még annyiféle lehetőség van előttem (negatív és pozitív irányban egyaránt),hogy nem forrt még ki mi lesz belőlem...ezért szeretném megtudni az idősebbektől,náluk ez hogyan működött :) amugy én egy 20 éves lány vagyok
2009. máj. 3. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

még nem olyan gáz, hogy ne forrt ki mit akarsz, de azért tanulj valamit, én is elsőre más fősulit végeztem, aztán azalatt találtam ki mit is szeretnék (tök mást persze:)

De azért vigyázz ne úgy járj mint egy ismerősöm, aki 33 éves, és lényegében semmire nem jutott, mert belekezdett 2fajta fősuliba, mindegyikből 1 évet végzett el, majd csinált egy tanfolyamot egy szakmából, de azt meg nem szereti. Hát, nemtudom, nem értem az ilyeneket...moat meg kínlódik, hogy nem talál munkát...bár nem is nagyon keres, inkább a sültgalambot várja.

2009. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!