Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen, mondjuk az ősemberek,...

Régen, mondjuk az ősemberek, vagy az ókoriak hogyan oldották meg ezeket a dolgokat, amit ma használunk?

Figyelt kérdés
mondjuk mivel foglalták le magukat,hiszen enm volt tv,net,rádió,telefon...és még sorolhatnám.Sőt még áram se volt,se víz ezeket hogyan oldották meg?Vagy a nők hogyan szőrtelenítettek,ha menstruáltak mit csináltak?Gondolom nem volt betét,tampon régen.És hogyan védekeztek,ha nem volt óvszer,meg fog.gátló?És az ősemberek hogyan szexeltek,ha nem volt felvílágosítás?Hogyan tudták,hogy hogyan kell csinálni?Várom a válaszokat:)
2009. máj. 3. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Te mekkora egy konformista gyerek vagy.Arra nem gondolsz,hogy ezek nélkül amiket leírtál lehet boldogan,sőt a mai világnál boldogabban élni.
2009. máj. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most mért kell beszólni??Én csak kiváncsi voltam ezekre,de ennyi erővel bármi mást is írhattam volna,csak ezek jutottak eszembe.Mért téged nem érdekelnek ezek?Vagy ha nem lenne betét,tampon te mit raknál fel magadnak?Az ujjad?vagy miit?És tudom hogy nem ezek a legfontosabb dolgok az életben,sőt!De ezek csak ilyen mindennapi dolgok,és erre lettem volna kiváncsi hogy hogyan oldottak meg ezt-azt régen,erre ide téved egy paraszt,aki ossza az észt.pfff...
2009. máj. 3. 17:26
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az előttem szóló azon akadt ki, hogy nem 6 évesen, hanem egy pár év tanulás után még felmerülnek benned ezek a kérdések. Vedd szépen elő a történelemkönyvet és megtudod, hogy hogyan éltek az őskorban vagy az ókorban.
2009. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a törikönyvekben nincs leírva, hogy pl milyen betétet használtak az ókori rómaiak..

én úgy tudom, hogy az ókori egyiptomban mindenki mindenhol szőrtelenített (már voltak pengék azért), és a nők felvettek parókát, illetve kifestették a szemöldöküket..kleopátra állítólag papiruszból tekert magának tampont és azt használta, amikor megjött neki.később a nők rongyokat használtak.

az ősember az ösztöneitől vezérelve tudta, hogy hogyan kell szeretkezni..az állatoknak sem mondjuk el a virág-méhecske sztorit, tudják ők maguktól.szerintem az összefüggésre a 'párzás' és a terhesség között csak valamivel később jöttek rá.

..amikor már tudták, hogy abból, ami a férfiakból kijön, köze van a gyerekek születéséhez, elkezdtek védekezni..csináltak birkabélből, vásznakból óvszereket, és azt használták.

2009. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
"mivel foglalták le magukat" , hát élelem szerzés nem ment olyan könnyen . Mindenkinek meg voltak a maga feladatai . Tanították a gyerekeket is mindenre . Nagyon régóta vannak , tamponok , betétek ,amit maga az asszony vagy javasasszony készített . Szőrtelenítésre mindenféle ragascot , gyantát használtak , felforrósított dióhéjjat (!). Írod , hogy nem volt víz , de volt csak éppen nem a csapból jött , áram , helyett gyertya , vagy olajlámpa , meg hát nappal keltek és feküdtek ...
2009. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A napi 14 óra munka után nem nagyon kellett még elfoglaltságot keresni!

Csak a római unatkozó uraknak, akikre 10000 rabszolga dolgozott...

A többit már megírták.

2009. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok,nem akartam beszólni bocs.A tv,net,rádió,telefon dolgon akadtam ki,mert a mai ember számára elképzelhetetlen ezek nélkül élni.Arra akartam kilyukadni,hogy az ókoriakat még nem érdekelte pl. a szőrtelenítés mert nem volt divat egyszerűen.Vízvezetéket meg ugye a rómaiak találták fel.A szaporodás az ember egyik alapvető ösztöne,ezt még az állatoktól 'örököltük'.Védekezésre a 20.század előtt nem is gondolt senki.Ha a nő teherbe esett akkor felnevelte,vagy kitette az időjárás viszontagságainak.Egyébként a nőket a 20.századig nem vették emberszámba,az volt a dolguk,hogy gyereket neveljenek,takarítsanak tehát ráértek erre.
2009. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
A védekezésnek számtalan módja van a gumin és a gyógyszeren kívül. Attól, hogy régen élt valaki, még nem hülye.
2009. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az ősasszony lehet hogy kihagyta a gyantázást, de az ókorban mézemulziós pasztát használtak gyantázásra. Most fenyőgyantásat, úgyhogy ez is rendelkezésükre állt.

Régebben (20 éve is, nekem) jobban ment a gondolatátvitel és a kollektív tudásra való kapcsolódás, ez a mobilt és az interetet részbe pótolta. A többire ott voltak a könyvtárak és futárok az ókorban. Az ősember meg megbeszélte amit kellett, azzal a pár rokonnal, volt idejük elég.

Ma is van olyan ausztrál törzs, aki gondolatátvitellel vadászik(kilóméterekre tudják használni.)

A tamponról annyit, hogy még anyukám is lánykorában textil felkötőt használt, madzagszerű rögzítéssel, s kimosták s újra jó volt. Az 50-es években nem volt wc papír, kukoricacsutkát használtak a kinti budiban.Nem a csuhét, a csutkát!

Az uncsitesóm elégett gyufavéggel húzta ki aszemöldökét feketére.

Szomáliában, ha megjön, otthon maradnak addig. Fogmosáshoz van egy ágacska, ami habzik is.

Ha a ma törzsekben élő népek életét nézed, sokat megtudsz az őskori szokásokról. Az ókorban pedig minden volt, ami ma. Mobil nem, de helyette futár, tévé nem de egész napos színház, teljes szépségápolás.

Olvasd el Waris Dirie Sivatagi hajnal c. könyvét!

Egyszerűen is lehet élni.

Még pár évtizede is a zene tánc beszélgetés volt a technika halyén. Nézd meg, hogy élnek me a csángók! an tévé és internet, de sok mindent egyszerúűen megoldanak a mindennapi életben. Menj el oda.

Szerintem teljesen felvilágosulatanul szexeltek :)

Ma is él olyan közösség Új-Zélandon, ahol úgy tudják, a gyerek a lenyelt magból lesz. S mondtuk hogy szerintünk miből-s nevettek. Azt mondták, ott a csúnya nő a falu szélén, akkor annak nem lenne fia, ha igazunk lenne:)


Áram helyett szépen kézzel verték a habot, s a patak őrölte meg a búzát. A haját pedig megszárította a nap.

2009. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszereken kívül sok leírás maradt fenn, hogy hogyan lehet elérni s elkerülni a teherbeesést növényi főzetekkel pl. Vagy fokozni a vágyat, megkönnyíteni a szülést. Régen is voltak bábák, orvosok, gyógyítók é s füvesasszonyok. Vegyipar nélkül is itt vannak ugyanazok a gyógyfüvek, csak otthon kellett szárítgatni, gyűjtögetni.

Volt hajfesték, testradír, csillagászat filozófia és agyműtét(őskori agyműtét, láttam vmelyik múzeumban)

Egymástól tudták, hogyn kell csinálni. És az iskolákból.

2009. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!