Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd aki...

Van olyan ismerősöd aki szegény vagy átlag emberből gazdag vagy jó módú ember lett? Ha igen hogy csinálta?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 21:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

A saját példám tudom felhozni, remélem megfelel.


A családi hátterem igen zűrös volt, nekem meg sikerült egy kicsit elkallódnom. Volt időszak az életemben amikor még hajléktalan is voltam.

Kb. 20-21 éves koromban elhatároztam, hogy igazán kezdeni akarok valamit az életemmel és gőzerővel elkezdtem keresni a lehetőségeket. Munka mellett folyamatosan tanultam, leérettségiztem, szereztem 1 szakmát, megtanultam idegen nyelvet, és sokszor 2-3 munkahelyen dolgoztam egyszerre. Aztán kitanultam még egy szakmát, és abban is dolgoztam, az elsővel párhuzamosan. Még így is voltak időszakok, hogy nem mindig láttam az alagút végét.


10 év kőkemény munka és tanulás után eljutottam odáig, hogy 7 számjegyű a fizetésem, van egy szerető családom, és van bennem annyi akaraterő és határozottság, hogy nem hagyom, hogy lenyomjanak a gondok, pedig azok mindig vannak bőven.


Ha az érdekel, hogy hogyan lehet ezt elérni akkor azt tudom mondani, hogy kell találnod egy célt, és sok kitartás kell küzdeni érte, hogy megvalósítsd.


Ha nincs egy világos cél, hogy mit akar valaki elérni akkor nincs miért küzdeni, és nem jut egyről a kettőre, mert nincs ami motiválja.


Engem az motivált, és motivál a mai napig is, hogy nem akarok visszakerülni arra szintre ahol előtte voltam. Erre még rájön az is, hogy most már van családom és őértük is felelős vagyok.

2012. aug. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
50%
Igen, egy távoli rokonom. Fél év leforgása alatt a középréteg alljáról felkerült a felsőtízezerbe. Hozzáment egy milliárdos 40eshez ( a lány 20 éves volt akkoriban).. Luxusvillában laknak, majd szült neki egy gyereket. Soha a büdös életben nem kell dolgoznia, kapott vagy 4 saját céget, a többi 10 mellé. Eléggé sántít a dolog, de mi csak örülünk neki(k). Legalább neki összejött.:) Szokás mondani hogy sikeres férfi az, akinek annyi pénze van hogy a felesége nem tudja elkölteni... Sikeres nő pedig az, aki talál magának egy ilyen férfit! :):):):)
2013. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
75%
Bár gazdag nem lettem de megélek... Kamionos vagyok :)) nagyon élvezem! amúgy külföldön meg lehet belőle gazdagodni,ezért megyek Hollandiába. 30éves koromra egy kis vidéki házat szeretnék :) most 21 vagyok
2014. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%
Jó, hogy mindenki elmondja főiskolát vagy egyetemet végzett, de senki nem mondja el, milyen szakon, mi lett a végzettsége, így a válaszok nagy része használhatatlan.
2017. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!