Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért? Miért ilyen népszer$...

Miért? Miért ilyen népszerũ a Facebook? Miért vált a mindennapi életünk részéve?

Figyelt kérdés
Nem tudom elhinni, ami körülöttem van. Manapság már az megy ritkaságszámba, hogyha valakinek nincs facebookja. De ez olyan rossz, a suliban is csak ezt hallom, hogy "kiírta xy facebookra hogy..." stb. Én is fent vagyok, de legszívesebben letörölném magamat, mindig nyomasztó érzésem van, amikor fent vagyok az oldalon. Szerencsére a családomban sincs egy facebook-mániás. De kérdezlek titeket, mi olyan jó abban az oldalban, hogy sokan már el sem tudnának képzelni egy napjukat nélküle? Hiszen az csak egy oldal! 15/L
2011. okt. 23. 23:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fenn a FB-n, iwiwen sem, nem nézek tévét, nem chatelek, nem msn-ezek, nem hallgatok rádiót és nincs mobiltelefonom. Hihetetlen, ugye? Pedig igaz. 47 éves vagyok.Itt szoktam válaszolni házassági problémákkal kapcsolatos kérdésekre és kamaszgondokra. Mindig név nélkül.Üdv.
2011. okt. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Reklámfelületnek használom . Munkáimat raktam fel.

Kb 2 havonta fel is megyek iwiwre és facebookra is de 3 percnél tovább nem szoktam fenn lenni.Nem gyüjtök ismerősöket.Majd egyszer ha lesz kedvem keresek még párat.

Akikkel nem vagyok köszönő viszonyban nem jelölöm vissza.

Amiket megosztanak nem érdekel sem a véleményük.A bökdösés meg idegsit.

Szerintem az jó, ha ott beszélik meg az emberek, hogy mikor és hol találkoznak személyesen megbeszélni azt amit akarnak.De telefon erre alkalmasabb.

Amúgy időpocséklás az egész.

A vetités a dicsekvés az észcsinálás a trendi az ilyen közösségi oldalakon.Nem értem miért kell feltegyenek magukról 200 képet amikor egy homályosból is lehet látni ,hogy néz ki valaki?Talán azért hátha lesz a 200 között 1 olyan is amin tetszik az állitólagos ismerőseinek?És akkor a többi 199 felejtős lesz?:)

Valami pótdolog lehet ez másoknak az igazi dolgok helyett.

Engem nem köt le.Nem is értem .Ezáltal nem is érdekel.

2011. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a videó nagyon tetszett! :) 00:21-valóban van pár hasznos tulajdonsága, én is néha itt beszélem meg a találkozókat, itt tudom meg a házit, amit nem hallottam. Ezek tartanak vissza a törléstõl, és talán még az is, hogy szeretek fotózni, a képeimet fel szeretném rakni, de persze ezek nem a tükörben csücsõrtítõs képek, nem is rólam készülnének, hanem állatokról, természetröl, inpiráló dolgokról. És azért az sem rossz, hogy olyanokkal lehet beszélgetni, akiket nem látok minden nap. De pl. a legjobb barátnõm ritkán használja az oldalt, ezért vele elõben beszélek sokat, vagy telefonon, ami sokkal jobb nekem. :)
2011. okt. 24. 01:02
 14/24 anonim ***** válasza:

A facebook már jó 7-8 éve itt van magyarországon is, 1-2 éve lett még is ilyen felkapott.Amúgy ezt Én is észre vettem a családom egésznap rajta van mindenki szó szerint.:D

Engem nem nagyon érdekel én két hete beregizztem hogy tudjak beszélgetni az unokatesóimmal.Elötte meg jó pár évvel egyszerüen nem volt kedvem felmenni.

2011. okt. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

Népszerű??


Mi az egyáltalán??

2011. okt. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező! Most virtuálisan kezet csókolok neked! Végre egy értelmes tizenéves, el sem hiszem!! :D

Valóban beszippantott mindenféle korosztályt a facebook, és úgy tűnik, hogy már mindenütt ott van, nem lehet elkerülni dee azért küzdjünk ellene!!! :D Vannak persze előnyei is, de mikor valaki már naphosszat ott ül előtte, és almákat szedeget, vagy birkát nyír, na az már gáz!!

2011. okt. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
06:16 Nem kell túlzásokba se esni. Én akár naponta felnézek, ha ven időm, ha valamelyik barátom feltett új képeket azt megnézem, elolvasom az üzeneteket és annyi. Én pl sokkal nagyobb gyakori függő vagyok. Ez sem jobb. Sőt. Itt még anonimek is vagyunk.
2011. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem nem...állandóan zaklatnak rajta keresztül mindenféle hulye reklámmal, hogy ki aktív és meg már nem voltam fenn 5 napja meg ilyenek. Belemásznak az ember életébe, nem is ember, aki nem FB-tag, minden nyamvadt cikk meg szolgáltatás elérhető és lájkolható a FB-on.
2011. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

ma 00:07


Ahogy az emberek facebookon előadják magukat, az általában súlyosabb, mint amilyenek a valóságban.


Komoly és értelmesebb embereket általában onnan lehet felismerni a facebookon, hogy a lehető legminimálisabb a profiljuk: max. 1 kép, név és esetleg munkahely.

2011. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

01:02


"itt beszélem meg a találkozókat, itt tudom meg a házit, ... olyanokkal lehet beszélgetni, akiket nem látok minden nap"


Mondjuk ezekre a célokra már a pattintott kőkorszakban (1995 előtt) is voltak eszközeink, tehát ebből a szempontból a fb nem egyértelmű áttörés.

2011. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!