Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi magányos ember?

Miért van ennyi magányos ember?

Figyelt kérdés
Köztük én is.Gyerekkoromban sok barátom volt de mostanra elkoptak,eltávolodtunk.
2011. okt. 24. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A barátság kétoldalú dolog, 50%-ban te is felelős vagy érte. Rólam is lemorzsolódott sok barátom az elmúlt pár évben, de ők nem voltak olyan közeli barátaim, hogy megérje megakadályozni. Aki fontos volt, megmaradt, plusz szereztem több újat.
2011. okt. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. minden 3. embernek nincs egy barátja sem, 2/3-nak viszont van.


Számos oka lehet annak, hogy valakitől eltávolodnak a barátai: pl. megváltozik az életük és már nincs semmi közös tevékenységük vagy érdeklődésük. Vagy a személyiségük változik meg.


A 20-as, 30-as korosztályban általában a munka és a család mellett a legtöbb ember annyira leterheltnek érzi magát, hogy a kapcsolatai egy részét megszakítja. Vagy akár mindet.

2011. okt. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs, pedig gyerekkoromban sok volt.Egyik ok, hogy elköltöztünk , így már nem tudtunk nap mint nap összejárni.Aztán munka :/ ,család és akkor már barátok helyett mindenki ezekkel volt elfoglalva.Próbáltam kollégák között barátokra találni, de valamiért ez teljes képtelenségnek bizonyult.És van még egy ok, hogy nem vagyok egy nagyon barátkozós típus, nem ápolom elég lelkesen a kapcsolatokat és olyan sem vagyok, akivel akár érdekből lehetne barátkozni(bár ez, azt hiszem, nem is baj).
2011. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A barátságért tenni kell, nekem régen sokkal több barátom és haverom volt de mióta elköltöztem és kevesebb az időm néhányan elmaradtak, ez nem csak az ő hibájuk hanem az enyém is.

Saját tapasztalat alapján azt gondolom azért van ennyi magányos ember mert sokan önzőek és mást nem hallgatnak meg, csak azért kell barát, hogy legyen akinek panaszkodhat akivel kimozdulhat ha neki van kedve stb.

2011. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó válasznál a pont! Hát, ha a gyerekek a szüleiktől nem csak az önzőséget látnák, meg hogy csak akkor kaphatnak meg valamit ha keményen és önzően kierőszakolják a szülőkből... Ha véletlenül megtanulnának (!)FELTÉTLEN(!) szeretetet adni, annak is aki undok, annak is a ki kövér, aki ronda, vagy béna, vagy teljes valójában haszontalan... Akkor talán nem lennének magányosak az emberek. De amíg ragaszkodnak az általuk elképzelt tökéletes emberekhez a társaságukban...
2011. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!