Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megrögzött állatbarátok...

Megrögzött állatbarátok hogyan bírjátok panelban?

Figyelt kérdés

Most kertes házban élek szüleimmel, de hamarosan külön fogunk költözni barátommal.

Nekem itthon mindig volt állatom.

De kutyát, főleg az itthoni, kerthez szokott kutyáimat biztos nem fogom magammal vinni, mert kínzás lenne nekik.

Vannak macskáim is. Az egyik nagyon a szívemhez nőtt, ő kinti-benti ivartalanított lánycica. Sokat gondolkodtam, hogy őt viszem majd magammal. De nem hiszem, hogy boldog lenne ott, hiszen itt mégiscsak minden nap udvaron is volt. Úgy érzem önzőség lenne.


2 tengerimalacomat tuti viszek. Régen voltak papagájaim, gondoltam veszek egyet és úgy már nem lesz olyan üres a lakás, de barátom azt mondja, hogy akkor már inkább macska, mert a papagáj nagyon hangos.


Olyan megrögzötten állatbarátok véleményét kérem, akik szintén panelba költöztek. Hogyan élitek túl az állatok hiányát?


Van olyan, aki lemondott évekre az állattartásról, mert panelban nem akar tartani? Mert azért évek múlva szeretnék kertes házat...


Örülök, hogy a két tengerimalac velem lesz, de mégis a megszokotthoz képest kevés lesz, hiszen mégsem egy kutya/macska.


2011. júl. 18. 22:06
 1/10 anonim válasza:
azt tudom ajánlani, hogy minden héten látogasd meg.
2011. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan viheted a cicádat, a macskáknak nem fontos a kert ez csak egy betyöpösödött nézet, nekik a kényelem a fontos, aztán van h néhány tényleg nem tudja megszokni, de ha te így járnál visszaviheted, de nem ez az általános, pár hét alatt megszokná az új helyét :) Én a cicámmal 4x költöztem sosem volt semmi baja!
2011. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: sajnos nem tudok minden héten lejárni. Szóval ez nem a legjobb megoldás.


Második: igazából a macskám képes végigaludni a fél napot itt bent, ugyanakkor nem egy haszontalan macska, szinte minden nap fog egeret vagy bármit, ami él és mozog.


Sajnos páromnak volt egy elég rossz tapasztalata, másokkal lakott, ahol volt macska. De az a macska egy iszonyatosan rossz macska volt, szóval ő tényleg az a fajta volt, aki szétszedi a lakást. Szóval ettől nem igazán tud elvonatkoztatni.

Persze többször mondta, hogy jó próbáljuk meg, de azért inkább miattam, tudom, hogy nem örülne neki.

Azért köszi a tippet, folyamatosan ezen gondolkodom! :)

2011. júl. 18. 22:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a kutyáid szeretnek, és gazdaként tekintenek rád, akkor az a kínzás nekik, ha ott hagyod őket. Sőt, még jó is lenne nekik (megfelelő mozgatás és séta mellett), ha mindig bent lehetnének veled.

Hidd el, hamar hozzá tudnak szokni. Sok kutya él panelban, menhelyesek is, akik addig egy kinti kennelben vagy az utcán éltek.

2011. júl. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sajnos sok ember nem ért a cicákhoz, és nem a macska volt olyan fajta, hanem sajnos akié a macsek volt nem értett hozzá. Neked is másképp kell hozzáállnod egy benti cicához.


Be kell tartani néhány alapszabályt h ne legyen gond.

1: mindenhova fel kell engedni polcok, szekrény teteje, stb. Ez nagyon fontos, mert különben vad lesz, mert nem érzi magát biztonságban. Ennek megfelelően nincs csecsbecse, szobanövény csak ami nem mérgező, mert különben beteg lehet.

2: ahonnan tiltani akarod oda soha EGYETLEN EGYSZER SEM szabad felengedned, különben már nem lehet leszoktatni. Pl: asztal, esetleg ágy

3: ne zárjátok ki sehonnan, hálóból sem, mert akkor szintén bizonytalan lesz meg rossz

4: bútorok védelme: hát a rongálást nem igazán lehet megúszni, de: karom levágása, kaparófa, és a kanapé/fotel karfájára és függőleges részeire kétoldalú ragasztót kell tenni ideiglenesen, mert akkor a cica nem fogja kaparni.

Plusz macskariasztó spray oda ahova nem akarod engedni.


Ezek az alapvető benti cica szabályok, ha ezeket tudtad, bocsánat, nem akartalak kioktatni v ilyesmi. Az meg h fog egeret, és? Az enyém minden rovart levadászik :)


Persze ha egerészőből akarsz benti cicát csinálni, akkor féreghajtani kell először.


Ha esetleg lenne még kérdésed benti cicákról nyugodtan, szívesen válaszolok.


Abban meg 100%-ig biztos vok h a párod megszeretné a cicát, mert olyan cukik és viccesek!

2011. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egy terelőkutya jól érezné magát az 5-en. :D Kizárt!

Amúgy családi kutyák, nincsenek bezárva, szóval elvannak ők nélkülem is, foglalkoznak velük mások is. Mondjuk az tény, hogy a legtöbbet én foglalkoztam, de ettől függetlenül mindenki szereti őket.


Macskatartással kapcsolatban pedig, rendszeresen kap féreghajtót meg oltva is van a macsek. Persze egy fürdetéssel is megkínoznám, biztos ami biztos. :)


Kb az összes lakásban tartott macskás kérdést végigolvastam. :D


Párom leginkább attól fél, hogy mindig minden macskaszőr lesz és hogy lehet majd érezni, hogy ott macska van, mert az alomnak lesz szaga.


Szerintem semmilyen állat nem büdös, csak az, amelyik nincs rendszeresen takarítva. De nem tudhatom, sosem volt macskám mindig bent.


Amúgy szobatiszta, de mostanában hogyha dolga van, akkor nem is az alomba megy már, hanem kaparja az ajtót, hogy ki akar menni.


Nem tudom, tényleg, hogy jó ötlet lenne-e. Lesznek olyan napok, mikor csak este tudok vele foglalkozni.


Köszi a tanácsokat, de tényleg ezen agyalok már hetek óta... Azt a megoldást keresem, ami mindenkinek jó, ha van ilyen egyáltalán.


Párom amúgy ellátja a macskát, sokszor ő viszi állatorvoshoz, ha kell (bár eddig csak ivartalanítás, oltások, féreghajtás miatt kellett, egészséges macsek). Szóval foglalkozik vele, de azért neki lehet, hogy ez sok lenne. :)

Ágyba tuti nem engednénk, de úgyis mindig azt akarják, amit nem lehet. :D

2011. júl. 18. 22:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja a szag! Ez egy nagy előítélet. APám múltkor nálunk járt, és megkérdezte h-h nincs büdös? Én:????

Na szóval ennyi. A titok: szilika géles macskaalom. Egy hónapra olyan 2000HUF TELJESEN szagtalan minimum 20 napig, még így a rekkenő hőségben is. A macskának meg nincs is szaga, csak amit a környezetétől felszedett.


A szőr: hát az TELJESEN igaz. Azt el kell fogadni, v nem bevinni a macskát. Ez tény.

2011. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon hasznos dolgokat írsz! :)


Ha van valami, amire még mindenképpen számítsak, akkor ne kímélj, mert nem akarok páromtól utólagos reklamációt. :D

2011. júl. 18. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen majd még gondolkodom, de kb ennyi. Ja ajánlom a fedett macskaalmot, mert a többiből kikotorja a cicus az almot, az nagyon idegesítő :)

Kaja, drága bőr cipő, drága ruha ne maradjon elöl, mert szeret ilyesmivel játszani, illetve lopni. Kell nei egy csomó játék és ellesz bent is. Mondjuk az enyém azokat szereti amik zörögnek, de én már megszoktam h fojton csörög valamivel, meg füldugóval alszom úh nincs vész. Mjuk párom néha eldugja a zörgős játékokat éjszakára :D

Hát nagyon más nincs. De ezek azok az aranyszabályok amik a béke feltételei.

2011. júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
EGY PANELHÁZBAN ANNYI BAROMMAL TALÁLKOZOL,HOGY MÉG ÁLLATOT VINNI TÖK FELESLEGES!
2014. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!