Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rajtam kívül kinek még a...

Rajtam kívül kinek még a kedvenc ünnepe a halottak napja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 19:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hol írtam, hogy ratyi vagy? Sehol. De, amíg váltig állítod, hogy ez neked kedvenc ünnep, addig tényleg nem jelent neked semmit.

Sok embernek sajnos jelent. És nem családi összejöveteleket, mert sajnos a családjukhoz kell kimenniük oda. Szüleikhez, gyermekeikhez, barátaikhoz.

Egy szóval nem írtam, hogy baj, hogy neked ez kedvenc ünnep, de csak addig lesz kedvenc, míg a családoddal mehetsz ki, nem a családodhoz. Ennyi.

2011. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én nem jelenteném ki, hogy a KEDVENC ünnepem, kicsit morbidul hangazana, viszont kétségkívül sokkal de sokkal szebb ünnepnek találom, mint bármelyik másikat... Szép gesztusnak tartom azt, hogy adunk egy napot az elhunyt szeretteinknek. (A normális persze az ha nem csak eme napon megy ki egy ember a szerettei sírjához, de ha van télapó, meg nyuszi, meg egyebek, akkor miért ne legyen az elhunytjainknak is egy napja?) Nálunk a családban ez nem arról szól, hogy ki visz nagyobb koszorút, hanem arról hogy tényleg ott vagyunk, egy pillanatra megállunk, megemlékezünk és komolyan mondom sokszor amikor lesöprök valamit az elhunyt szeretteim sírjáról, olyan érzésem van mintha csak a vállukat simogatnám meg... lehet hülyének nevezni, lehet barmozni, de ez számomra akkor is egy mindennél szebb ünnep, amíg ezt így fogjuk fel és tényleg az ottlétről, a közös megemlékezésről, gyertyagyújtásról szól nem pedig a "kinek van több pénze" témáról. Alig várom, hogy holnap körbelátogassuk a temetőket, mert igen, sajnos temetőről beszélünk és elhunyt szerettekről, viszont ez mindig olyan érzéssel tölt el, mintha újra találkoznánk és jó látni ennyi embert a temetőkben megemlékezni valakiről, aki már lehet több tíz éve nincs az életükben még is visszamennek és egy kicsit "együtt vannak" vele lélekben.
2011. okt. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
nekem. az őszt is baromira szeretem, a színeit, a szépségét, a halottak napjának pedig a hangulatát (már ha lehet ilyet mondani..)köd, borulás.. olyan ősziesen morbid. mindig gyújtok egy gyertyát, és elgondolkodom, hogy én is oda fogok jutni, akiknek november elsején a napjuk van, és elszomorodom, hogy rám senki se fog emlékezni..
2012. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
inkább halloween
2013. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!