Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi is az a barátság? Mikortól...

Mi is az a barátság? Mikortól nevezhető valaki barátnak?

Figyelt kérdés

Olyan hamar tesznek ilyen kijelentéseket az emberek, hogy jajj hát ő a legjobb barátom...


Na most a probléma csak ott kezdődik, amikor valaki a 2 napja ismert embereket már barátainak nevezi...


Én speciel egy könnyen nem ejtek ki ilyesmit a számon, bár ha jobban belegondolok, én már nem is tudok hinni abban, hogy létezik ez a nagybetűs barátság...


Sajnos egyre inkább azt látom, hogy ezek a dolgok inkább az ÉRDEKEKRŐL szólnak.


Annyit csalódtam már az emberekben. Nagyon sokan csak azért aggatják valakire a barát szócskát, hogy kihasználhassák az illetőt.


Őszintén hányni tudnék már az emberektől. Ha valami problémájuk van, akkor Te áldozz fel értük mindent, hogy meghallgasd őket, de ha ne adj isten Te vagy sz@rban, akkor b@sznak a fejedre, oldd meg ahogy akarod...


Meg amikor látom rajta, hogy 5 perc után unja hallgatni a problémáimat, de persze az ő problémáit órákon át kell kivesézni.


Én már tényleg nem szeretek mondani senkinek, semmit sem. Isten ments, hogy bárkit is bármivel terheljek, de engem is hagyjon mindenki a g*cibe...


Nos, röviden ennyi a véleményem a mai nagy barátságokról.


Kíváncsi vagyok a véleményeitekre.


2011. okt. 30. 23:20
 1/6 anonim válasza:
0%

van egy beavatási ceremónia amin mindenkinek át kell esni ha barátok akarnak lenni..

erről itt olvashatsz bővebben: [link]

2011. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
sziasztok! valaki dumcsi?
2011. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami engem illet, én a büdös életben nem vertem át senkit, nem használtam ki senki barátságát, illetve nem jópofiztam embereknek, akik nem voltak szimpatikusak, azokat elkerültem. Mindezek ellenére sorban derülnek ki hogy ez g az mit mond a hátam mögött, elképesztően rossz érzés és még mindig rohadtul nem tudom mi értelme játszani a másikkal. Ennyire csak nem lehet unalmas a világ...

18/l

2011. okt. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Akkor barát, ha ő is meghallgat téged és te is meghallgatod őt... Most ugyan úgy mellé lehet fogni barátokkal is mint a szerelemmel, de kit izgat? velem is elég cifra dolgot csinált most az egyik barátom, de túlélem. Persze 1-2 napig szar volt, de a megmaradt barátaim meg kihúztak a gödörből.

Szerintem minél fiatalabban ismertél meg valakit, annál kisebb eséllyel jársz így.

2011. okt. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi is az a barátság? Mikortól nevezhető valaki barátnak?"


Mindenki mást ért ezen.


Vannak különféle szlogenek, pl. barát az, akitől pénzt tudsz kölcsönkérni; barát az, akit meg tudsz kérni, hogy segítsen költözködésnél, szerelésnél; barát az, akivel mélyebb gondolataidat megosztod, mint másokkal; barát az, akivel fesztelenül és vidáman tudod tölteni az idődet stb. stb.


Ezek a barátság különféle dimenziói. Nem mindenkinél egyenlő fontosak.


"Na most a probléma csak ott kezdődik, amikor valaki a 2 napja ismert embereket már barátainak nevezi."


Ez önmagában nem probléma.


Budapesti értelmiségi körökben hónapokat vagy éveket cseveghetsz vagy bulizhatsz együtt valakivel anélkül, hogy valaha is megkérhetnéd valami idő- vagy pénzigényes segítségre.


Vidéki, paraszti környezetben vagy külföldön, szegény országokban gyakoribb, hogy valakinek segítséget nyújtasz vagy ő neked, és ezzel beléptél egy lekötelezettségi viszonyba, ahol viszonzás jár a jó tettekért, és nagyon hamar barátság alakul ki.


"Sajnos egyre inkább azt látom, hogy ezek a dolgok inkább az ÉRDEKEKRŐL szólnak."


Az a barátság, amelyikben nincs szó érdekekről, az a fent említett polgári értelmiségi típusú barátság, ahol naponta eldiskuráltok mindenféléről, vagy együtt buliztok 100 éjszakán át, de ha egyszer valakinek baja van, akkor senki sem segít rajta, mert ugye a barátság "nem az érdekekről szól".


A barátságok az érdekekről is szólnak, és ha az érdekeket kijátszod az érzelmekkel vagy ki tudja, mivel szemben, abból csak baj van.


Ugyanúgy, ahogy a párkapcsolatokban, a családokban, meg a világon minden emberi viszonyban ott vannak az érdekek. És ez önmagában még nem probléma.


"5 perc után unja hallgatni a problémáimat, de persze az ő problémáit órákon át kell kivesézni"


Itt nem az a baj, hogy érdekek vannak jelen a kapcsolatban, hanem az a baj, hogy nem egyenlő a kapcsolat. A barátok egyenrangúak, vagy ha nem is azok, akkor sem kihasználják egymást.

2011. okt. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát igen, ez mind igaz. Ám szerintem a barátságban kőkeményen oda-vissza mennek a dolgok olyan formán, hogy ez egyik félnek sem esik nehezére. Amikor működik az emberbaráti szeretet és adni is akar a másik. Ha az illető pár perc után letojja a problémáidat az egy komoly jel arra, hogy csak 1 kishaver, akivel jó néha az időt cseszni. És igaz, nagyon nagyon nehéz jó barátot találni, ráadásul nincs garancia, hogy valaki évtizedekig a barátod lesz, mert ha fejlődsz és így változol, cserélődnek körülötted az emberek. Én erre először fájdalommal reagáltam szomorú voltam. De ugyanakkor ez egy pozitív jelzés is lehet, hogy jobb emberré váltál. Gondolj bele, ha valaki évekig barátod volt, aztán te elkezdtél változni, ő meg nem támogat csak lehúz az ő kis szintjére, barát az olyan? De semmi gond, oka van annak, hogy bizonyos emberek már nincsenek melletted, de új nagyszerű emberek jelenhetnek meg az oldaladon ha te is akarod.
2011. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!