Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti idén hány embernek adtok...

Ti idén hány embernek adtok ajándékot, és mennyi pénz jut fejenként rájuk? Kinek mit vesztek?

Figyelt kérdés

Nálam ez a helyzet: a szüleimnek, és a nagyszüleimnek fogok ajándékot adni, ezen kívũl a legjobb barátnõmnek, valamint 2 jó barátnõmnek is valami apróságot, és annak az embernek, akit húzni fogok az osztályban. Valamint a kutyámnak és a ciáimnak is szeretnék valamit adni, de szerintem ezt majd anyával együtt intézem el.

Én idáig azt tudom, hogy a szüleimnek és a nagyszüleimnek szeretnék jegyet venni valamelyik nívósabb színházba, pl. a Madách-ba. Tudom, nagyon drága, de nekem megéri. :) És még mindenki kap valamilyen általám készített sütit, kárácsonyfadíszt, szerintem ennyi elég lesz. :) A legjobb barátnõmnek még nem tudom, mit adhatnék, nála is élményben gondolkozom, talán kilátogatunk a karácsonyi vásárra, de ez még elég kezdetleges terv. Tárgynak pedig neki is süti, és elõhívatok majd egy közös képet, amit bekeretezek, és kidíszítek. :)) A másik két barátnõmnek is sütök, valamint lehet, hogy adok még nekik is,valami apróságot, pl. ékszert. A kutyámnak és a cicáimnak is szeretnék valamilyen apró neglepetést adni. :) És ti hogy álltok? 15/L


2011. nov. 3. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem legalább 20 embernek kell adnom valami ajándékot, és erre van mondjuk egy ezresem, ez azt jelenti, hgoy mindenkire jut 50 ft...................................
2011. nov. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi már évek óta megegyeztünk abban hogy nincs ajándékozás.Viszont minden évben mindig valaki másnál van a családi karácsonyi ebéd.Ilyenkor viszünk egy üveg bort,és kész.Vagy ha mi vagyunk a sorosak akkor mi álljuk az ebédet,és ide hozzák a bort.A családban már csak 1 gyermek van (a többiek már majdnem felnőttek) így a kislánynak veszünk közösen valamit amire vágyik(és esetleg drága) De nincs ajándékozás-
2011. nov. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt a nincs ajándékozást én is díjaznám!!!!!!

nekem abszolút nincs szükségem ajándékokra, (nem azért mintha olyan jól állnék anyagilag, nem állok...) és másoknak is olyan nehéz kitalálni, hogy mit adjak...

De azért jól néznek ki az ajándékszatyrok/dobozok a fa alatt, nem mondom...

2011. nov. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 00:32 vagyok..

A bort az ebédhez fogyasztjuk..:) az sem ajándék--

2011. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Olyan tíz fő, azt hiszem a szokásos fejenkénti 50 ezer elég lesz most is. Mivel soha nem azt nézem mi mennyibe kerül, ez akár még feljebb is mehet. Bár én egész évben ilyen vagyok, nem csak karácsonykor, amikor megőrül még az is akinek amúgy alig van pénze.
2011. nov. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én általában a születésnapomra és mikulásra kapott pénzemből szoktam ajándékokat venni. Ez álatalában összesen 30-40ezer forint és ebből el szoktam költeni kb. 15-20ezret magamra. Anyának, apának, apa barátnőjének, az egyik mamámnak és 2 barátnőmnek szoktam komolyabb ajándékot adni.

Tavaly még karácsony előtt voltunk vásárolgatni és anyának nagyon megtetszett egy melltartó és hozzá egy alsó, de mondta, hogy a karácsony miatt most nincs pénze magára és ezért nem veszi meg. Másnap visszamentem a boltba egyedül és megvettem neki.

Apának és a barátnőjének két szélcsengőt csináltam házilag.

Mamámnak egy kis korsót vettem, ami Erdélyből van.

Sára barátnőmnek egy fekete tollboát vettem és egy maszkot hozzá. Nagyon örült neki.

Petrának pedig egy óriási napszemüveget és mellé a közös kedvenceket (csokiskeksz és őszibaracklé).

Ez kb. 11ezer forint volt.

A többi barátommal haverral pizzériába menést terveztünk közösen, de sajnos nem jött össze, mert volt olyan, aki nem ért rá, nem maradt pénze vagy éppen tunya volt. Idén tényleg nagyon szeretnék elmenni pizzériába nevetgélni és hülyülni egy jót.


Idén még nem tudom, hogy kinek mit adok, de körülbelül annyi vagy kevesebb pénzt szeretnék rászánni, mint előző évben. Nem azért, mert önző vagyok és az összes pénzemet magamra akarom költeni, de az idei év nem sikerült úgy ahogy szerettem volna. (Nem sikerült eljutnom a nyáron táborba és úgy nem is volt nagyon pénzem semmire.)

L/15

2011. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Családban mind csórók vagyunk, nem igazán van ajándékozás, max 1 könyv vagy vmi ilyesmi, szóval apróságok. Barátok közt szintén nem vagyunk túl jól eleresztve anyagilag, így legfeljebb csokit veszünk egymásnak, vagy vmi apróságok, esetleg csapunk egy görbe estét ünnep előtt, vásárbörze meg alap... Nem igazán szoktam ezzel foglalkozni, lehet, hogy csak én vagyok ennyire becsöpösödve, de a karácsony lényege minden, csak nem az, ki kinek mit és mennyiért.
2011. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Hát ömm a legjobb barátnőmnek egy nyakláncot amire ez van ráírva : forever (örökké) az enyémre meg : sisters (lánytestvérek) és karácsony szülinap stb. ÜNNEPEKRE :)
2011. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se szoktam az árakat nézni, hanem a spórolt pénzemből gazdálkodom. Mióta nem élek Mo.n és lényegesen kevés a kiadásom ez a karácsony elég "gazdag" lesz.

9en embert ajándékozok meg.

Anyut: ő tavaly egy meleg papucsot kapott, egy albumot a virágokról és egy csokis tusfürdőt. Idén egy arckrém csomagot kap és egy "könyv széket" (book chair). Meg még valami apróságot, ha találok ( a fentiek már megvannak)

Apa: tavaly egy felfújható világítós Mikulást kapott meg csokit. Idén csoki, aszalt gyümölcs és könyv lesz.

Tesóm: tavaly egy antigravitációs homokórát kapott, idén egy márkás kardigánt és egy parfüm csomagot.

Barátnőm 1: tavaly virágzó tea idén könyv és mécses-hinta.

Barátnőm 2: körömnyomda és vicces zokni idén csoki fondü.


HostMum: paaaaaasz! :D Még fogalmam sincs. Vagy könyv vagy egy üveg szélcsengő.

Hostlányom: plüss állat és ufó amit a falra kell dobálni és lemászik.

Hostfiam: régész tojás és szintén egy ufó, hogy tudjanak a hugával versenyezni.


Cica-kutya: szokásos jutalom falatkák és nagy ölelés mindegyiknek mert nagyon hiányoznak :)

2011. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!