Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Anyukám azt mondta idén...

Anyukám azt mondta idén elmarad a karácsony, ne haragudjunk, de nincs pénz, max. Egy kicsi fát veszünk, hogy meglegyen a hangulat. Akkor most én se adjak ajándékot, nehogy fájjon neki hogy most nincs pénze ajándékot venni nekünk?

Figyelt kérdés

Sajnos idén egyáltalán nem lesz pénzünk ajándékokat venni.Ezért anyukám megkért,hogy ne legyen ajándékozás,ne vegyünk semmit (anya,a férje,+3 gyerek).

Én már készÍtettem mindegyiküknek egy egy szép ajándékot,az alapanyagokat a zsebpénzemből vettem.Most akkor ne adjam oda,fájna neki? ):


2010. nov. 26. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem ti vagytok az egyetlen ilyen helyzetben lévők.

A testvéreiddel beszéld meg, hogy az otthon találhatókból mindőtök készít valamit a szüleinek. Akár egy szép rajzot is. Amikor odaadjátok majd nekik, azt kell mondani, idáig ők ajándékoztak meg benneteket, most ti adtok. Az ajándék nem az értékétől ajándék .

2010. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első hozzászólóval, illetve hozzátenném, hogy a legnagyobb ajándék, ha hozzábújva elmondjátok nekik, hogy mennyire szeretitek őket. Amivel Ti készültetek vagy készültök, nyugodtan adjátok oda. Az igazi ajándék a szeretet, és az együtt töltött idő, illetve maga az Ünnep. Ha tudtok, még készüljetek esetleg versel vagy énekkel!

Boldog ünnepeket kívánok a Családotoknak, szeretettel!

2010. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 diplomája van,4 nyelven beszél.Magánnyugdíjpénztárban dolgozott,de mivel ezt megszűntették,kirúgták.A férje 1 diploma,1 nyelv,vegyész,300ezret keres egy hónapban.Hitelt fizetünk 80 ezer/hónap.(45ről indult).

és ha nem tanult volna,akkor sem lenne az én hibám,és mint látod,ilyen végzettséggel is lehet rossz helyzetbe kerülni,és 8 általánossal a Parlamentben ülni.

de az elsőnek köszi :)

csak szerintem elsÍrná magát amikor átadjuk,és bocsánatot kérne hogy ő most nem tud adni semmit...

2010. nov. 26. 18:17
 4/6 A kérdező kommentje:
és annak aki egyet ért az elsővel,persze :)
2010. nov. 26. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adjátok Neki oda az ajándékot! A sírás majd oldja a feszültségét! Egyébként meg volt idő amikor Ti nem vettetek ajándékot!

Boldog Karácsonyt! :-)))

2010. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adjátok oda az ajándékokat, és ünnepeljetek! Boldog Karácsonyt kívánok!
2010. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!